Çfarë mendojnë meshkujt gjatë aktit seksual?

31.03.2016 12:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Çfarë mendojnë meshkujt gjatë aktit seksual?

Ejakulim i parakohshëm

Shqetësimi për të patur sukses në krevat nuk është më asgjë e huaj për asnjë mashkull. Shumica e meshkujve kanë përsosur teknikën për parandalimin e ejakulimit të parakohshëm prandaj edhe gjatë aktit seksual është e mundur të mendojnë edhe për tabelën e shumëzimit ose-ose për numrin e madh e të papunëve etj…

Për t’ju shmangur situatës nga e cila tremben, meshkujt distancohen dhe shmangin çdo kontakt sy më sy me partneren. Duke ditur se janë krijesa vizuale, në momentin kur shikojnë se femra me të cilën kanë marrëdhënie seksuale është e ngazëllyer, ka shumë gjasa që të ejakulojnë shumë me herët se sa do të dëshironin.

A jam i mirë?

Të ashtuquajturit “bad boys”, shpesh i brengos fakti se a janë të mirë ne krevat. Prandaj emocionalisht shuhen, kështu seksi ju zgjat më gjatë, por lidhja më shkurt. Gjinia më e butë herë-herë do ta kuptojë se tipat e tillë mund t’i kënaqin vetëm në kuptimin seksual.

A do të përfundojë dikur?

Disa meshkuj i brengos paaftësia për të ejakuluar, shpesh ndodh me ndonjë femër të saponjohur. Megjithatë, problemi rregullohet nëse lidhja vazhdon.

Femra tjera

Një mashkull mund të jetë me femrën më seksi në botë, mirëpo kjo nuk do ta ndalojë që të mendojë ndonjë bukuroshe vip ose ndonjë ish të dashur me të cilën ka pasur seks të “egër”. Kjo nuk do të thotë se dëshiron ta tradhton ose ta lënë të dashurën e tanishme, por nevoja për zgjedhje të ndryshme, edhe pse është i vendosur për monogami.

Edhe në lidhjet më të suksesshme (më të mira) seksi bëhet i parashikueshëm, prandaj meshkujt kujtojnë flash ngjarje të shkurtra, kujtime, marrëdhënie seksuale që kanë patur kohë më parë.

Problemi lind vetëm nëse mashkulli përmend emrin e ndonjë vajze tjetër, në të kundërt askush nuk mund ta dijë se çfarë mendon ai.

Meshkujt kurrë nuk pranojnë faktin se mendojnë për femra të tjera ngaqë e dinë se nga kjo mund të lindin vetëm probleme. Vetëm do të shkaktonin pasiguri tek partnerja, që nuk është në favor të tij.

Imagjinata

Disa meshkuj të cilët nuk kanë pasur seks një kohë më të gjatë, ndodh që të shkojnë edhe me femra më pak tërheqëse. Në raste të tilla mungesa tërheqëse ngjall imagjinatën e tyre.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Fajtor interneti/ Rreth 40 % e njerëzve midis 18 dhe 24 vjeç nuk kanë bërë kurrë seks

Fajtor interneti/ Rreth 40 % e njerëzve midis 18 dhe 24 vjeç nuk kanë bërë kurrë seks

Ylli i “Big Brother” zbulon burimin e jetës luksoze (FOTO)

Ylli i “Big Brother” zbulon burimin e jetës luksoze (FOTO)

Pamela u martua për të pestën herë, ish-burri i saj habit me reagimin kur e kuptoi lajmin

Pamela u martua për të pestën herë, ish-burri i saj habit me reagimin kur e kuptoi lajmin

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Dua Lipën dhe Bebe Rexhën i bën bashkë në një skuadër “The Voice” në Amerikë

Dua Lipën dhe Bebe Rexhën i bën bashkë në një skuadër “The Voice” në Amerikë

9 filmat ku aktorët kanë kryer me të vërtetë marrëdhënie seksuale

9 filmat ku aktorët kanë kryer me të vërtetë marrëdhënie seksuale

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Britania lëshon monedhën për të nder të grupit Queen

Britania lëshon monedhën për të nder të grupit Queen

Shenjat Që Lajmërojnë Probleme Të Mushkërive nga AgroWeb më 21 Janar 2020

Shenjat Që Lajmërojnë Probleme Të Mushkërive nga AgroWeb më 21 Janar 2020

Pritet të rikthehen në qiell avionët “737 MAX” në mesin e 2020’ës

Pritet të rikthehen në qiell avionët “737 MAX” në mesin e 2020’ës

Shkencës: Qeshni me partnerin, marrëdhënia juaj bëhet më e fortë

Shkencës: Qeshni me partnerin, marrëdhënia juaj bëhet më e fortë

Modelja seksi ‘godet’ futbollistët shqiptarë: S’kanë as famë, as pushtet, as lekë

Modelja seksi ‘godet’ futbollistët shqiptarë: S’kanë as famë, as pushtet, as lekë

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Momentet më pikante të Superligës në foto

Momentet më pikante të Superligës në foto