Çfarë fshihet në brendësi të Samsung Galaxy Fold?

21.04.2019 14:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Çfarë fshihet në brendësi të Samsung Galaxy Fold?

Samsung Galaxy Fold nuk do të mbërrijë tek konsumatorët përpara datës 26 Prill por nëse keni pritur me padurim për të parë çfarë fshihet në brendësi të telefonit atëherë ky është momenti.

Fotot e paraqitura janë publikuar në rrjetin social Kinez Weibo ndërsa aktualisht janë fshirë. Ajo që nuk duhet tju habisë është se duhen pjesëza të shumta për të ndërtuar një telefon me ekran që paloset.

Ato janë të montuara në një mënyrë që është e vështirë të riparohen megjithatë nuk duhet të harrojmë se është gjenerata e parë e një produkti.

Këto foto janë më të qartat të asaj çfarë e bën këtë telefon të “këndojë.” Megjithatë presim më shumë çmontime të telefonit në ditët në vijim.

Boshti është në zemër të Galaxy Fold dhe ndihmon ekranin 7.3-inç të paloset si dhe e mban të sigurtë. Ai është i fiksuar me tre pika të cilat e mbajnë të sigurtë nga dëmtimi dhe thyerja.

Disa foto tregojnë dy kabllo që kalojnë nëpër bosht dhe me shumë gjasa janë vendosur për të dërguar energjinë tek dy ekrane dhe mbase tek bateria e dytë e telefonit kur është në karikim.

Për më tepër jua lëmë imagjinatës suaj se çfarë fshihet tek qëllimet e Samsung me gjithë ato pjesëza. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë