Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

16.12.2018 10:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Para se të fillojë një javë tjetër me stres, merr të gjithë kohën për të përkëdhelur pak veten.

Provo fillimisht një maskë qetësuese për fytyrën, e cila është mjaft e thjeshtë, aq sa kur të zgjohesh, nuk do ta njohësh veten.

Maskë relaksuese

Përbërësit:

Tetë deri në 10 gjethe spinaq,

Një gjysmë banane dhe disa pika vaji avokado

Përdorimi: Përzieji të gjithë përbërësit në një blender. Vendos masën e mjaftueshme në fytyrë, aq sa mund të përhapet me lehtësi në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën. Lëre të veprojë për 30 minuta dhe pastaj shpëlaje me ujë të bollshëm.

Spinaqi ka veti t’u ofrojë oksigjen qelizave, të cilat përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe i japin lëkurës shëndet dhe shkëlqim natyral. Banania, ndërkohë, përmban vajra natyrore që nxisin prodhimin e kolagjenit, ndërsa vaji i avokados ndihmon për të zbutur lëkurën dhe për t’i dhënë asaj më shumë shkëlqim.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Icardi: Mund t’i arrijmë ekipet para nesh në Serie A

Icardi: Mund t’i arrijmë ekipet para nesh në Serie A

Imazhe magjepse të fluskave të ngrira (Foto)

Imazhe magjepse të fluskave të ngrira (Foto)

Ftohja e zakonshme dhe gripi

Ftohja e zakonshme dhe gripi

Real Madridi mëson kundërshtarin për botërorin e klubeve

Real Madridi mëson kundërshtarin për botërorin e klubeve

CR7 shënon nga pika e bardhë, provokon portierin e Torinos me festën e golit

CR7 shënon nga pika e bardhë, provokon portierin e Torinos me festën e golit

Skandali i radhës i privatësisë, Facebook ekspozon fotot e 6.8 milion përdoruesve

Skandali i radhës i privatësisë, Facebook ekspozon fotot e 6.8 milion përdoruesve

Futeni gishtin 30 sekonda në ujë të ftohtë dhe zbuloni a jeni të shëndetshëm

Futeni gishtin 30 sekonda në ujë të ftohtë dhe zbuloni a jeni të shëndetshëm

Juventusi fiton minimalisht në derbin lokal ndaj Torinos

Juventusi fiton minimalisht në derbin lokal ndaj Torinos

Juve bëhet skuadra e parë që shënon pesë mijë gola në Serie A, CR7 autori

Juve bëhet skuadra e parë që shënon pesë mijë gola në Serie A, CR7 autori

Deutsche Telekom dhe Orange i bashkohen skeptikëve të Huawei

Deutsche Telekom dhe Orange i bashkohen skeptikëve të Huawei

Spalletti: Icardi është sulmues i përsosur

Spalletti: Icardi është sulmues i përsosur

Autizmi njihet edhe nga disa anomali gjatë ecjes

Autizmi njihet edhe nga disa anomali gjatë ecjes

Ronaldo, njeriu i derbive lokalë

Ronaldo, njeriu i derbive lokalë

Nedved: Marotta ndoshta nuk ishte kurrë juventin

Nedved: Marotta ndoshta nuk ishte kurrë juventin

Torino 0-1 Juventus, notat e lojtarëve

Torino 0-1 Juventus, notat e lojtarëve