Cevolli: Është vetëm fillimi. Milinkovic: S’e meritonim humbjen

17.10.2016 22:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Cevolli: Është vetëm fillimi. Milinkovic: S’e meritonim humbjen

Trajneri i Teutës, Roberto Cevolli, foli për mikrofonin e Supersport, në përfundim të sfidës me Luftëtarin, ku u shpreh i kënaqur me fitoren e arritur dhe nuk harron të bëjë një apel edhe për tifozët.

“Duhet të kemi kohë për t’u transmetuar idetë e mija djemve. Lojtarët më ndihmojnë dhe më kanë treguar se janë të gatshëm për të mësuar sa më shumë. Është vetëm fillimi dhe kemi ende shumë për të punuar. Ndaj Vllaznisë kemi një ndeshje shumë të vështire. Kampionati është shumë i ekuilibruar, të gjithë mund të fitojnë kundër të gjithëve. Çdo ndeshje është një histori më vete por ne duhet të nisemi nga ndeshja e sotme për të arritur te rezultati pozitiv. Kemi shumë nevojë për tifozët dhe i ftoj që në të ardhmen të jenë edhe më shumë sepse na nevojitet prania e tyre. Objektivi i klubit është që të japim maksimumin por nuk është e vërtetë që jemi skuadër e njëjtë me sezonin e shkuar sepse janë larguar 3-4 lojtarë të rëndësishëm.”

Nga ana tjetër, trajneri i Luftëtarit, Mladen Milinkovic u shpreh:

“Nuk jam dakort që pjesët ndryshonin. Bëmë gabime në rastet e golave të tyre dhe skuadra që shënon më shumë arrin të fitojë në futboll. Zhvilluam një ndeshje shumë të mirë por nuk gjetëm dot mënyrën për të shënuar. Në pjesën e parë kishim shumë raste, por krijuam edhe në pjesën e dytë. Humbëm ndaj një kundërshtari direkt. Ishte një ndeshje e rëndësishme për të dyja skuadrat por nuk mendoj se e meritonim të humbisnim. E uroj Teutën për këtë fitore. Gjitnmonë pësojmë gola për shkak të gabimeve tona dhe shpresoj që t’i korrigjojmë. Kur i dhuron një gol kundërshtarit, më pas është shumë e vështirë të luash. E rëndësishme në futboll që të jesh i saktë në zonën e rreptësisë. Vendosëm të luanim me Reginaldon sepse Montero nuk arrin të përshtatet në fusha të tilla ku duhet të jesh më i fuqishëm fizikisht.”/supersport.al/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Femrat më të prira të krijojnë varshmëri ndaj kanabisit

Femrat më të prira të krijojnë varshmëri ndaj kanabisit

Suarez përkrahë transferimin e një sulmuesi të ri nga Barcelona

Suarez përkrahë transferimin e një sulmuesi të ri nga Barcelona

A mund ta dalloni gjarprin helmues që terrorizoi një familje në Australi? (Foto)

A mund ta dalloni gjarprin helmues që terrorizoi një familje në Australi? (Foto)

2.6 miliardë njerëz përdorin aplikacionet e Facebook

2.6 miliardë njerëz përdorin aplikacionet e Facebook

Xavi: Messi mund të luajë deri në vitet e 40-ta

Xavi: Messi mund të luajë deri në vitet e 40-ta

Shtatëvjeçari “ngjitet duke ecur përgjatë murit”, pasi “u pushtua nga djalli”! (Video)

Shtatëvjeçari “ngjitet duke ecur përgjatë murit”, pasi “u pushtua nga djalli”! (Video)

Të bësh biznes në Shqipëri, vendi ynë i parafundit në rajon

Të bësh biznes në Shqipëri, vendi ynë i parafundit në rajon

Dy vajza përleshen mes vete, në mes të një rruge në Antalia të Turqisë (Video)

Dy vajza përleshen mes vete, në mes të një rruge në Antalia të Turqisë (Video)

Wenger: Do të rikthehem si trajner në fillim të vitit

Wenger: Do të rikthehem si trajner në fillim të vitit

Më në fund është zbuluar: Cila pije alkoolike e dëmton lëkurën më pak dhe cila më shumë!

Më në fund është zbuluar: Cila pije alkoolike e dëmton lëkurën më pak dhe cila më shumë!

Reali e nis me fitore nën drejtimin e Solarit, i shënon katër gola Melillas

Reali e nis me fitore nën drejtimin e Solarit, i shënon katër gola Melillas

Biznesi mobil i Samsung do të lulëzojë vitin e ardhshme me telefonët e parë 5G

Biznesi mobil i Samsung do të lulëzojë vitin e ardhshme me telefonët e parë 5G

Fermerët indianë të mllefosur me “Statujën e Unitetit” për të cilën u shpenzuan 380 milionë euro (Video)

Fermerët indianë të mllefosur me “Statujën e Unitetit” për të cilën u shpenzuan 380 milionë euro (Video)

Milani triumfon ndaj Genoas në ndeshjen e mbetur nga xhiroja e parë

Milani triumfon ndaj Genoas në ndeshjen e mbetur nga xhiroja e parë

Nëse keni pika të tilla në lëkurë, duhet ta lexoni këtë

Nëse keni pika të tilla në lëkurë, duhet ta lexoni këtë

10 vite Bitcoin: Një historik i monedhës së parë kriptografike

10 vite Bitcoin: Një historik i monedhës së parë kriptografike