Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu

14.11.2019 22:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu

Ka startuar ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës në ‘Doosan Arena’, që do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.

49′ – Goooooooooooooool, shenon Atdhe Nuhiuu

48′ – Amir Rrahmani ishte afer te shenoje gol shume te bukur,por goditja e tij perfundoi jashte portes

46′ – Bernard Challandes largon nga loja Anel Rashkajn, inkuadrohet Besar Halimi

46′ – Starton pjesa e dyte

Half Time

45′ Mbyllet pjesa e pare 0-0

41′ – Pergjaket Mergim Vojvoda, por pa ndonje problem. Merr tretmanin e duhur dhe vazhdon lojen.

36′ – Super harkim nga Berisha, Kosova e pafat ne rastin me te rrezikshem ne ndeshje

35′ – Goditje denimi per Kosoven, e merr persiper Valon Berisha

32′ – Atdhe Nuhiu ndeshkohet me karton te verdhe

23′ – Aro Muric me nje tjeter pritje, fantastik

22′ – Fidan Aliti menqur ndal kundershtarin, goditje denimi

18′ – Cekia vazhdon te rrezikoje, Kosova po mbahet dhe po tenton te dali me perpara

16′ – Anel Rashkaj shkakton ne faull, ndeshkohet me te verdhe

10′ – Rrezikon Anel Rashkaj duke rrezuar kundershtarin ne zone, hesht gjyqtari kryesor

7′ – Pritje e mrekullueshem nga Aro Muric, shpeton Kosoven

3′ – Çekia tenton të sulmojë në krahun e majtë, por Amir Rrahmani është në vend.

1′ – Starton ndeshja në ‘Doosan Arena’.

.

.

“Dardanët” dalin në nxehje

Djelmoshat e Kosovës kanë zbritur në “Doosan Arena”

Ata kanë nisur nxehjet para ndeshjes me Cekinë në ora 20:45.

Kosova do të jetë pa Vedat Muriqin, vendin e të cilit e ka zënë Atdhe Nuhiu.

Nuk është gati as Herolind Shala, nga fillimi luan Anel Rashkaj.

Formacionet zyrtare: Çekia – Kosova

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Çekisë dhe Kosovës.

Duke nisur nga ora 20:45, në ‘Doosan Arena’, Cekia dhe Kosova do të zhvillojnë ndeshjen që po konsiderohet si një finale, për shkak se që të dy ekipet kanë shansin të kualifikohen në “Euro 2020”, raporton Gazeta Express.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vetëvendosje: Kërkon procesverbalet dhe transkriptet e Gjykatës Kushtetues

Vetëvendosje: Kërkon procesverbalet dhe transkriptet e Gjykatës Kushtetues

Thaçi kërkon të formohet sa më shpejt Qeveria Hoti

Thaçi kërkon të formohet sa më shpejt Qeveria Hoti

Reciprociteti: Sot 11 maune me mallra serbe nuk u lejuan të hyjnë në Kosovë

Reciprociteti: Sot 11 maune me mallra serbe nuk u lejuan të hyjnë në Kosovë

Edhe pse pa paralajmërim! Qeveria iu ka kërkuar bizneseve  nga 22 euro për dezinfektim në Vërmicë

Edhe pse pa paralajmërim! Qeveria iu ka kërkuar bizneseve nga 22 euro për dezinfektim në Vërmicë

AKR-ja: Ne do ta votojmë Qeverinë Hoti, por jemi në opozitë

AKR-ja: Ne do ta votojmë Qeverinë Hoti, por jemi në opozitë

LDK: Po e presim aktgjykimin e plotë, e kemi anuliat mbledhjen e Kryesisë

LDK: Po e presim aktgjykimin e plotë, e kemi anuliat mbledhjen e Kryesisë

Futbollistët e famshëm me të cilët femrat ëndërrojnë të flenë

Futbollistët e famshëm me të cilët femrat ëndërrojnë të flenë

Avokati i Popullit: Dëmshpërblim për qytetarët që u arrestuan gjatë epidemisë

Avokati i Popullit: Dëmshpërblim për qytetarët që u arrestuan gjatë epidemisë

Arrestohet i dyshuari organizoi lojëra të fatit në lokalin e tij në Prishtinë

Arrestohet i dyshuari organizoi lojëra të fatit në lokalin e tij në Prishtinë

Plus 13 raste të reja Kosovë, në ditën kur u vendos për hapje të plotë

Plus 13 raste të reja Kosovë, në ditën kur u vendos për hapje të plotë

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Thaçi: Kurti po e rrezikon Shtetin, po i vazhdon mashtrimet patriotike

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Për masat shtesë të reciprocitetit, Kurti: Serbia ka ndërruar qasje…, i kundërvihemi me masë reciproke

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Avdullah Hoti propozon ministrat e LDK’së, votohen pastaj në Kryesi

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Daçiq: S’ka dialog pa heqjen e reciprocitetit, duam kompromis por s’do pranojmë Kosovën

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Edhe 12 të shëruar dhe gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh