Cavani duhet ta mposhtë shkencën për të luajtur ndaj Francës, thotë Rami

05.07.2018 04:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Cavani duhet ta mposhtë shkencën për të luajtur ndaj Francës, thotë Rami

Edinson Cavani do të duhet që të mposhtë shkencën nëse dëshiron të luaj ndaj Uruguait në çerekfinale, gjithnjë sipas mendimit të Adil Ramis.

Pasi shënoi dy gola ndaj Portugalisë, Cavani çaloi në pjesën e dytë dhe më pas u konfirmua se sulmuesi I PSG-së ka një dëmtim në kofshë.

Cavani ka qëndruar jashtë stërvitjeve të mërkurën dhe duket se nuk luan ndaj Francës në Nizhny Novgorod dhe mbrojtsi i Marseille nuk beson se ekipi i Francës duhet të brengoset për 31 vjeçarin.

“Fatkeqësisht, humbja e një njeriu, është fitore për njeriun tjetër”.

Edinson Cavani, dy gola ndaj Portugalisë (Getty Images)

“Ne po flasim për Edinson Cavanin, një prej sulmuesve më t ëmirë dhe që ka qenë më në formë këtë Botëror, kështu që nuk mendoj se është keq për ne që ai është i lënduar”.

“Unë kam pasur lëndim të njëjtë dhe kam tentuar të thyej shkencën mjekësore, por nuk ishte e lehtë. Nëse ai dëshiron të luaj ndaj nesh, ai do të duhet që të shkatërrojë shkencën, kështu që ndaloni duke na thënë se ai do të luaj”, u shpreh Rami.

Franca dhe Uruguai përballen të premtën e fituesi do të kalojë në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Sa fytyra është në gjendje të njohë truri ynë?

Sa fytyra është në gjendje të njohë truri ynë?

Ja sesi të shkarkoni të dhënat personale të ruajtura nga Apple

Ja sesi të shkarkoni të dhënat personale të ruajtura nga Apple

Valverde: Rikthimi i Neymarit i vështirë, por gjithçka mund të ndodhë

Valverde: Rikthimi i Neymarit i vështirë, por gjithçka mund të ndodhë

Alexis Sanchez u kërkon agjentëve ta negociojnë largimin nga Manchester United

Alexis Sanchez u kërkon agjentëve ta negociojnë largimin nga Manchester United

Liderët Evropian kërcënojnë me sanksione shtetet që fshihen pas sulmeve kibernetike

Liderët Evropian kërcënojnë me sanksione shtetet që fshihen pas sulmeve kibernetike

Nëse sperma ju është e tillë, menjëherë shkoni te mjeku!

Nëse sperma ju është e tillë, menjëherë shkoni te mjeku!

Katër herë katërnjakë, shtatë herë trinjakë dhe 16 herë binjakë: Historia interesante për gruan që supozohet se mban rekordin e fëmijëve të lindur!

Katër herë katërnjakë, shtatë herë trinjakë dhe 16 herë binjakë: Historia interesante për gruan që supozohet se mban rekordin e fëmijëve të lindur!

Nuk na duhet operë çdo natë – Jurgen Klopp vazhdon ta kritikojë Ligën e Kombeve

Nuk na duhet operë çdo natë – Jurgen Klopp vazhdon ta kritikojë Ligën e Kombeve

Koreja e Veriut përgjegjëse për vjedhjen e 571 milionë dollarëve në monedha kriptografike

Koreja e Veriut përgjegjëse për vjedhjen e 571 milionë dollarëve në monedha kriptografike

Lopetegui: Jam i qetë, klubi më mbështet

Lopetegui: Jam i qetë, klubi më mbështet

Google Play Store do të kushtojë 40 dollarë për prodhuesit e telefonëve dhe tabletëve Android në Evropë

Google Play Store do të kushtojë 40 dollarë për prodhuesit e telefonëve dhe tabletëve Android në Evropë

Ngjizja jashtëtrupore: Kur rekomandohet përdorimi i qelizave të dhuruara

Ngjizja jashtëtrupore: Kur rekomandohet përdorimi i qelizave të dhuruara

Pogba: Më pëlqen presioni për ndeshjen e madhe ndaj Chelseat

Pogba: Më pëlqen presioni për ndeshjen e madhe ndaj Chelseat

Legalizimi i kanabisit, po kërkohen punëtorë të rinj – kompania kanadeze ofron 50 dollarë për orë (Foto)

Legalizimi i kanabisit, po kërkohen punëtorë të rinj – kompania kanadeze ofron 50 dollarë për orë (Foto)

Rama: Po vlerësohet mundësia e krijimit të një kuadrit rregullator për kriptomonedhat

Rama: Po vlerësohet mundësia e krijimit të një kuadrit rregullator për kriptomonedhat

Punonjësi iku me vrap dhe u mbyll në furgon, nga frika prej deles që e ndiqte (Video)

Punonjësi iku me vrap dhe u mbyll në furgon, nga frika prej deles që e ndiqte (Video)