Zgjedhjet 2017
Asociacioni po zvarritet për finalen e dialogut
Haradinaj: Ardian Gjini i duhuri për Gjakovën
Albin Kurti: Në Gjilan është trashur pushteti dhe është rrudhur komuna
Nisma thotë se do t’ia kthejë dinjitetin Gjakovës
Abrashi: Problemet e Prishtinës janë të zgjidhshme, vetëm duhet vullnet
Kurteshi: Nuk bashkëpunojmë me PAN-in, por s’i nënshtrohemi as LDK-së
Pacolli, edhe nën shoqërinë e familjes, siguron elektoratin për mos-lëkundje ndaj koalicionit
Analistët: LDK nuk shkon me PDK-në – ftesa e Vetëvendosjes, bujare
Ambasadori amerikan takon Albin Kurtin, Shpend Ahmetin dhe Visar Ymerin
Kadri Veseli rekord votash në Skenderaj, ja kush renditet pas tij
Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës
AKR-ja me koalicion mbeti larg në dy komunat që i kishte fituar në zgjedhjet lokale
Albin Kurti politikani më i votuar në Kosovë
Kanë mbetur pa u numëruar vetëm edhe tri vendvotime
Ekskluzive: Disa nga emrat e kandidatëve të AAK-së që kanë siguruar votat për tu bërë deputetë
Në 50 kuti votimi nuk përputhen të dhënat – do të zhvillohen hetime
KQZ numëron 99,64% të votave, këto janë rezultatet
Lunaçek kërkon formimin e shpejt të qeverisë në frymën evropiane
Rruga drejt formimit të Qeverisë së re të Kosovës
Rritja gjigande e Vetëvendosjes (Foto)
Cila do të jetë më e madhe: PDK-ja apo Vetëvendosje?
Nënkryetari i AKR-së, Bahtiri: Në asnjë formë dhe me asnjë çmim nuk hyjmë në koalicion me PDK-në
The Guardian: ‘Vetëvendosje’ përfaqëson shpresën për qytetarët e Kosovës
SHBA përkrah këdo që mund të formojë qeveri pas zgjedhjeve të 11 qershorit
KQZ-së i zhduken qindra fletëvotime!
Kush sa vende mund të ketë në Kuvendin e Kosovës
LDK ka fituar vetëm në këto katër qytete
Avdullah Hoti: Rrugëtim i Jashtëzakonshëm për Tri Javë
Si dështoi Isa Mustafa edhe në provën e katërt me LDK’në?
Blerand Stavileci: PDK i fitoi Zgjedhjet
PDK shpall fitoren e “Fillimit të ri”
Exit Poll i Klanit: 1. PDK-AAK-NISMA 2. Vetëvendosje 3. LDK-AKR
Mbyllen të gjitha qendrat e votimeve, nis numërimi i votave
Vjedhje të votave në Fushë Kosovë? (Foto)
Ndërpritet votimi në Vajnikë të Skenderajt
Numri i votuesve deri më tani, mbi gjysmë milioni
Sa votues dolën në vitet 2010 dhe 2014 deri në orën 15:00 e sa tani?
Ja në cilën komunë po votohet më së shumti
KQZ: Deri në orën 15:00 kanë votuar 27,83 për qind e qytetarëve
DnV: Rritet numri i daljes së votuesve – deri në 12 kanë votuar 13 për qind e qytetarëve
BBC: Ekonomia e dobët, çështja kryesore e zgjedhjeve në Kosovë
30 autobusë me votues kanë hyrë nga Serbia në Kosovë
Në Drenicë shumë pak votues!
Shefi i OSBE-së Brathu në veri të Mitrovicës: Zgjedhjet po shkojnë mirë
Ky është linku ku mund të njoftoheni rreth rezultateve të daljes së qytetarëve në zgjedhje
Policia deklarohet për paralajmërimin e ardhjes së 150 autobusëve nga Beogradi në Kosovë
Daka: Deri në orën 11, votuan 8.5 për qind e qytetarëve
Kosova, kryetitull në mediet e huaja
Skandali i zgjedhjeve, PDK e AAK i fshehin vëzhguesit partiakë në OJQ joaktive (DOKUMENT)

ARRIVALS

XC549AntalyaARRIVED 04:42
TK4100AntalyaARRIVED 05:16
FH975AntalyaSCHEDULED 06:08
TK4106AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
PC6361AntalyaESTIMATED
DY4345GoteborgESTIMATED
GM6032ZurichESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
OTF7324StuttgartESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC345Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
ST3138CopenhagenESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
TB5143BrusselsESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP157MunichESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
XC645AntalyaESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
GM6032ZurichESTIMATED
EW5700DusseldorfESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
GM6042ZurichESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
D83290CopenhagenESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
OTF7424DusseldorfESTIMATED
ST6062VeronaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
EW5714HannoverESTIMATED
EW5708MunichESTIMATED
GM6038GeneveESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
OTF7224MunichESTIMATED
WK404ZurichESTIMATED
EW5726StuttgartESTIMATED
EW5704HamburgESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
ST2918ParisESTIMATED
JP157MunichESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF7864MalmoESTIMATED

DEPARTURES

XC550AntalyaSCHEDULED 05:50
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 06:20
OS770ViennaSCHEDULED 07:05
FH976AntalyaSCHEDULED 07:30
TK4107AntalyaESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
PC6362AntalyaESTIMATED
DY4346GoteborgESTIMATED
GM6033ZurichESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP156MunichESTIMATED
ST3139CopenhagenESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
PC346Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB5144BrusselsESTIMATED
OTF356PHeraklionESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC646AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OTF7414DusseldorfESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
ST6063VeronaESTIMATED
LX1431GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
GM6033ZurichESTIMATED
EW5701DusseldorfESTIMATED
GM6039GeneveESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
D83291CopenhagenESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP156MunichESTIMATED
OTF7214MunichESTIMATED
ST2919ParisESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
EW5715HannoverESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EW5709MunichESTIMATED
GM6043GeneveESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
OTF7854MalmoESTIMATED
EW5727StuttgartESTIMATED
WK405ZurichESTIMATED
EW5705HamburgESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7414DusseldorfESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED