Tech
Punonjësit e Snapchat kanë përgjuar përdoruesit
Koduesja 10 vjeçare krijon lojra për të mësuar fëmijët e tjerë
Njihuni me kamerën 102-megapiksel që kushton 10,000 dollarë
Ja sesi Apple u mashtrua nga disa iPhone të falsifikuar
AKEP merr pjesë në takimin Konferencën ndërkombëtare “Digjitalizimi – rruga më e sigurt drejt zhvillimit”
Operatorët janë 6 miliardë euro për frekuencat 5G në Gjermani
NATO-ja diskuton rrezikun nga aktiviteti kibernetik i Rusisë
Harta, ja vendet ku ka filluar të ofrohet teknologjia 5G
Huawei akuzohet për vjedhjen e teknologjisë së një startupi Amerikan
Laptopët e rinj Apple kanë procesorë më të shpejtë dhe tastiera më cilësore
Lenovo raporton fitime rekord
Acer ndërron procesorët Intel për AMD me laptopët e fundit
Mbërrin përditësimi i parë i Windows 10 për 2019: Cilat janë të rejat?
Shfletuesi super anonim zbarkon në Android
Një laptop me gjashtë maluerë famëkeq vlerësohet me 1 milionë dollarë
Google ridizajnon kërkimin nga platformat mobile
Apple do të paralajmërojë përdoruesit e iPhone për impaktin e përditësimeve në performancë
Steam Chat mbërrin në Android dhe iOS
Microsoft ndalon shitjet e laptopëve Huawei
Për 14 vite Google ka ruajtur miliona fjalëkalime në tekst të lexueshëm
Sony e sheh biznesin e smartfonëve të pandashëm nga kompania
Google ndryshon politikat e reklamimit për abortin
Huawei i mbeten vetëm tre muaj përditësime të telefonëve
Me versionin e ri Firefox do të bëhet shumë më i shpejtë
“Luftëtarët kibernetikë” të SHBA-së edhe në Maqedoninë e Veriut
Pavarësisht bllokadës Amerikane Huawei prezantoi dy telefonë të rinj
Nuk votohet vendimi i Qeverisë për privatizimin e Telekomit Kosovës
Huawei ka ndërtuar një alternativë të Play Store
Të dhënat e 50 milionë njerëzve të famshëm në Instagram janë ekspozuar
Huawei injoron ndikimin e sanksioneve amerikane, fillon bisedimet me Google
Themeluesi i Telegram thotë se WhatsApp nuk ka për të qenë kurrë i sigurtë
Microsoft lançon Edge ri edhe për kompjuterët macOS
Doganat dhe tregu i zi, bien blerjet online
Shpërbërja e Facebook, gjëja e fundit që BE-ja do të kërkonte
AMD: Procesorët tanë nuk preken nga problemet që kanë shfaqur procesorët Intel
Huawei i përgjigjet bllokimit të Android
Qeveria e Koresë së Jugut lë Windows për Linuxin
A do të hiqet Roamingu në Qershor mes Shqipërisë dhe Kosovës?
Intel, Qualcomm dhe Broadcom shkëpusin bashkëpunimet me Huawei
Pse Bitcoin u zhvlerësua të Premten në mënyrë të papritur?
Huawei merr goditje të rëndë, Google shkëput lidhjet
Fakulteti i Ekonomisë konferencë për sistemet e informimit dhe inovacionet teknologjike
Kush janë vendet që kanë lejuar dhe bllokuar Huawein?
Mbi 21,000 router Linksys kanë ekspozuar përdoruesit
“Vdes” macja më e famshme e internetit
Ja lista e të gjithë iPhone dhe iPad që iOS 13 do të braktisë
Studentët, rritet interesi për Teknologjinë e Informacionit
AKEP do të monitorojë mbulimin me 4G edhe në zonat me popullsi të ulët
Bashkimi Evropian ligje të reja për ndëshkimin e sulmeve kibernetike
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari