Tech | infosot.com Tech Archives - Page 3 of 25 - infosot.com
Breaking News
Tech
Kaspersky: Mund të na besoni pavarësisht ndalimit të produkteve tona në SHBA
Chrome do të ndalojë luajtjen automatike të përmbajtjeve në Janar të 2018
Të gjitha bursat Kineze të Bitcoin duhet të mbyllen përpara datës 30 Shtator
Bitcoin në “Crash” pasi lajmërimit për mbylljen e dy Exchange të mëdha në Kinë
ViaBTC bëhet exchange i dytë që do të mbyllet më 30 shtator, Bitcoin drejt “Crash”
Messenger day ka 70 milion përdorues, Facebook Messenger arrin 1.3 miliard
Riparimi i Galaxy Note 8-ës: iFixit vlerëson flagshipin e Samsung me notën 4
Google ofron editimin e informacionit të biznesit nga rezultatet e kërkimit
Ja sesi të realizoni “screenshot” nga shfletuesi Firefox
Microsoft ofron falas një koleksion prej 250 librash elektronikë
Google lançon teknologjinë HDR në aplikacionin Android
Franca, Gjermania, Italia dhe Spanja kërkojnë taksimin e gjigandëve të teknologjisë
iPhone me ekran OLED do të quhet Apple iPhone X
Në Britani rasti i parë në gjykatë për vjedhjen e bitcoin
Xiaomi prezantoi gjeneratën e dytë të telefonit pa skaje Mi Mix
Google apelon gjobën 2.4 miliard Euroshe të Komisionit Evropian
Ngarkuesi wireless Apple AirPower mbërrin në 2018-ën
Bitcoin, Ether dhe Altcoin humbasin 40 miliard dollar në dy javë
Google prezanton Pixel 2 dhe Pixel XL 2 më 4 Tetor
Pinterest ka 200 milion përdorues aktivë në muaj
BlackBerry lë telefonin e parë Android të kompanisë pa Nougat
Prezantohet në Shqipëri smartfoni i gjeneratës tjetër, Samsung Galaxy Note 8
Bursa e dytë më e madhe në Kinë e Bitcoin BTCChina mbyll aktivitetin e saj në Tetor
Samsung zyrtarisht pjesë e industrisë së automobilave
Apple shpjegon pse Face ID dështoi gjatë demonstrimit
Twitter eksperimenton me “tweetstorm” në aplikacionin Android
Elon Musk shtyn për në Tetor kamionin e parë elektrik të Tesla
Twitter eksperimenton me “tweetstorm” në aplikacionin Android
Apple nuk shet më modelet në ngjyrë të kuqe të iPhone 7 dhe 7 Plus
Mercedes-Benz elektrifikon tërë linjën e makinave deri në 2022
Facebook gjobitet me 1.2 milion Euro për shfrytëzimin e të dhënave personale për reklamim
Google thotë se Safe Browsing mbron 3 miliard pajisje në mbarë botën
Samsung: Shitjet e Galaxy Note 8-ës 2.5 herë më të larta sesa Note 7
Xiaomi tjetër goditje ndaj Apple me një rival të MacBook Pro i cili kushton 858 dollar
Pas Mercedes-Benz grupi Volkswagen premton elektrifikimin e makinave deri në 2030-ën
Ja sesi të ndiqni live prezantimin e iPhone 8
WhatsApp teston funksionalitetin e tërheqjes së mesazheve
Shtetet e Bashkuara ndalojnë përdorimin e Kaspersky nga agjencitë shtetërore
Bitcoin në udhëkryq pas zhvlerësimit me 20 miliard dollar
Miliona telefonë Android në rrezik nga një problem sigurie në Bluetooth
Apple Watch 3 me valë celulare zëvendëson kartën SIM plastike me një dixhitale
Investitorët e Bitcoin mund të humbasin çdo gjë paralajmërojnë autoritetet Britanike
Sa i rëndësishëm është iPhone në “sytë” e Apple?
Apple prezanton iPhone 8, 8 Plus dhe iPhone X
Microsoft publikoi ndërtimin 12688 eksperimental të Windows 10-ës
Bitcoin është një mashtrim thotë shefi ekzekutiv i JPMorgan Chase
Samsung premton telefonin e parë me ekran me palosje në 2018
Apple publikon macOS High Sierra më 25 Shtator
iPhone X, ia vlen për 999 dollarë?

A duhet të ndërtohet xhamia në qendër të Prishtinës?