Tech
ICTSlab pjesë e Institutit Python, një qendër laboratorike e certifikuar për trajnimet në gjuhën e programimit Python
Raiffeisen Bank në Shqipëri dhe Kosovë hapin raundin e dytë të programit “Sfida Elevator Lab”
Sensori i ri i Samsung i hap rrugë kamerave 64-megapiksel tek smartfonët
Në krye të Telekom Albania vihet një bullgar
Vlera e bitcoin në pikën më të lartë që prej 8 muajsh
Samsung zbulon nesër datën e ri-debutimit të Galaxy Fold
Vodafone kërkon me çdo kusht të blejë Liberty Global
A do ta shpëtojë Qeveria Telekomin nga falimentimi?
Shqipëria nis procedurat për teknologjinë 5G
Aplikacioni Tirana Ime me risi dhe teknologji të fundit
Apex Legends po vjen në Android dhe iOS
Pas 8 muajsh Android 9 Pie arrin 10% adoptim
Edhe Google është duke punuar në telefonët me ekrane me palosje
Instituti për Trajnim dhe Zhvillim në RIT Kosovë (A.U.K), ka hapur aplikimin për projektin TechUp
Laptopët e rinj ThinkPad të Lenovo kanë 4 orë më shumë jetëgjatësi baterie
Qendra për Shërbime IT në Maqedoni lufton disnivelin mes numrit të të punësuarve në IT dhe kërkesave të larta për ta
Një prej bursave më të mëdha në botë humbet 40 milionë dollarë në Bitcoin
Busulla.com, platforma inovative e cila përmbush nevojat e studentëve dhe bizneseve
Gëlltiti kufjet Apple AirPods, ende funksiononin edhe në stomakun e tij
Superkompjuteri i ardhshëm i SHBA do të ketë fuqinë e 160 superkompjuterëve të tjerë
Tashmë mund të bëni “Retweet” me imazhe, video dhe GIF
Ylli i YouTube dënohet me 10 vite burg
Nëse Samsung nuk riparon Galaxy Fold deri më 31 Maj do të anulojë porositë
Facebook fshin dhjetëra llogari Ruse
Microsoft sjell Linux e vërtetë në Windows 10
Avengers: Endgame rekord të ardhurash prej 2 miliardë dollarë
Prodhuesit e mëdhenj të makinave, optimistë për makinat elektrike
Meridian Miftari: Intervistë me Cyber Security e Vitit në edicionin e 7-të të ICT Awards
Microsoft lançon editorin online të kodit Visual Studio Online
Telekomi i Kosovës kërkon shtyrjen e afatit për ti paguar borxhin Z-Mobile
Ja sesi të caktoni një e-mail për ta dërguar më vonë në Gmail
Telekomi i Kosovës në prag të falimentimit
Izraeli bëhet vendi i parë në botë që i përgjigjet një sulmi kibernetik me forcë fizike
Meridian Miftari: Intervistë me Cyber Security e Vitit në edicionin e 7-të të ICT Awards
Vajza nga Tirana u vjen në ndihmë kërkuesve shkencorë dhe biologëve me hulumtimin e saj
Apple nën hetim të Bashkimit Evropian
I riu nga Kosova që i ka dedikuar jetën e tij sigurisë së sistemeve të informacionit
Studimi, Apple dhe HTC ekzagjërojnë jetëgjatësinë e baterive të telefonëve të tyre
Presion në rritje ndaj kompanive të rrjeteve sociale
Zana, ndihmësja me inteligjencë artificiale për personelin mjekësor që lartëson emrin “Made in Albania”
Tatimet monitorojnë shtëpitë me qira në AirBnB dhe Booking
Aplikacioni Kalipso i arkitektit të softuerit nga Tirana “josh” turistët e huaj me natyrën dhe trashëgiminë kulturore Shqiptare
Shfletuesi Firefox në mënyrë të papritur ndalon së funksionuari
Lluka në ICT Awards, ekonomia digjitale ndërlidh shqiptarinë mes vete
SHBA arrestojnë tre shtetas Gjermanë për operimin e një tregu të zi online
Djaloshi nga Prishtina bën revolucion në industrinë e shëndetësisë përmes teknologjisë
Twitter hapësirë e madhe dezinformimi thotë një studim
13 vjeçarja gjeni nga Gjakova Fiona Meqa me krijimin e saj i bën shtëpitë “inteligjente”
Shqipëria me numër të lartë gazetarësh krahasuar me Evropën
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari