Tech
Civilization VI mbërrin në iPad
OnePlus 5 përditësohet në Android 8.0 Oreo
Eksperti i financave thirrje BQK-së për themelimin e një monedhe virtuale të Kosovës
Chromebook-ët e ardhshëm mund të funksionojnë me Snapdragon 845
Bjellorusia legalizon ICO-të dhe transaksionet e monedhave kriptografike
Samsung përfiton 22 miliard dollar të ardhura nga ekranet OLED të iPhone X
Amazon akuzohet për shitje të produkteve të falsifikuara
Kina ka mbyllur 13 mijë uebsajte në tre vitet e fundit
Butoni i ri “Snooze” në Facebook fsheh postimet e miqve dhe faqeve për 30 ditë
Facebook penalizon postimet të cilat kërkojnë pëlqime, komente dhe shpërndarje
Chrome fillon bllokimin e reklamave më 15 Shkurt
iCub, roboti fëmijë është gati të debutojë në shoqëri
Apple paditet në gjykatë për ngadalësimin e qëllimshëm të iPhone
Facebook do të njoftojë përdoruesit kur dikush ngarkon një foto të tyre
Mbyllet bursa e monedhave kriptografike Youbit, autoritetet fajësojnë Korenë e Veriut
Finalizohet zyrtarisht standardi i parë i 5G-së
Rusia propozon një projektligj për rregullimin e monedhave kriptografike
Facebook tërhiqet nga etiketimi i lajmeve të rreme
“Ironman” nga Korea, FX-2 i jep krahë fantazisë
Qualcomm refuzon kandidatët e Broadcom për bordin drejtues
Tërhiqet nga roli i tij ekzekutivi legjendar i Google Eric Schmidt
Rënia e monedhave kriptografike, Coinbase ndalon përkohësisht aktivitetin
Monedhat kriptografike humbin terren, Bitcoin bie deri në 11,000 dollarë
Epoka e kriptomonedhave ka filluar
Huawei mbyll vitin me Honor 9 Lite
Lituani, antivirusët e Kaspersky kërcënim për sigurinë e vendit
Raport: Apple do të unifikojë dyqanet e aplikacioneve të iOS dhe macOS në 2018-ën
Samsung do të furnizojë Apple me 200 milion ekrane OLED në 2018-ën
LG prezantoi një monitor 5K super të gjerë
Apple konfirmon, ngadalësimi i modeleve të vjetra të iPhone i vërtetë
Twitter aktivizon verifikimin me dy faktor përmes aplikacioneve
Koreja e Veriut kundërshton akuzat e SHBA-së për sulm kibernetik
Themeluesi i Litcoin Charlie Lee ka shitur të gjitha monedhat LTC që posedonte
Pse IPKO po shqyrton largimin nga Kosova?
Tregtimi i Bitcoin: Një treg i ndarë
Uber është një kompani transporti tha Gjykata e Lartë Evropiane
Coinbase nis tregtimin e Bitcoin Cash, pezullon vendimin pak minuta më vonë
Reddit ridizajnon aplikacionin mobil, ofron mjete të reja për moderatorët
Mozilla, Firefox Quantum është instaluar 170 milion herë
Nokia 9 do të ketë ekran 5.5 inç OLED dhe Snapdragon 835
Estonia këmbëngul me idenë e monedhës dixhitale “estcoin”
BMW ka shitur 100,000 makina elektrike në 2017-ën
Apple ngadalëson iPhone tuaj për të ruajtur jetëgjatësinë e baterisë
25 fjalëkalimet më të këqija të 2017, bie në sy “starwars”
Kaspersky padit administratën e Trump
Arrin në 600 miliard dollar vlera e përgjithshme e monedhave kriptografike në qarkullim
Përdoruesit e Uber mund të rezervojnë një taksi nga BBM Messenger
Kinë, sistemi më i sofistikuar në botë i mbikëqyrjes identifikon gazetarin e BBC në 7 minuta
Edhe Banka Qendrore e Singapori paralajmëroi qytetarët rreth monedhave kriptografike
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari