Tech
Shqipëri-Kosovë pa roaming vitin e ardhshëm
Fitimi i OTE rritet me 40%
Shkon në 12 milion numri i shtëpive që përfitojnë internet deri në 250Mbps nga Deutsche Telekom
Aplikacioni i Google për menaxhimin e skedarëve në Android ka 30 milion shkarkime dhe një emër të ri
Humbën mijëra dollarë kriptomonedha nga ndërrimi i kartës SIM, investitorët padisin operatorët celularë Amerikanë
Pse kombinimet 16-shifrore të kartave të kreditit dhe debitit nuk kanë për të mbaruar kurrë
Inaugurohet qendra më e re e inovacionit në Tiranë ICTSlab, ICTSmedia ndan bursa për fëmijët në nevojë
BBC: Ja sesi të rinjtë Kosovarë fitojnë qindra mijëra dollarë me “fake news”
Bitmain padit hakerin misterioz që i vodhi 5.5 milion dollarë
Samsung demonstron telefonin me ekran që paloset (Video)
MacBook Air merr notën 3 për nga vështirësia e riparimit
Puna më e kërkuar sipas Linkedin
Modaliteti i Errët i aplikacioneve kursen baterinë e telefonëve
Deklarimet online, doganat kujtojnë bizneset për dokumentet për kontroll fizik
Telefoni i intrigues i lojërave debuton në 28 vende Evropiane
Volkswagen do të shesë një model konkurrent të Tesla Model 3 por 12,000 dollarë më lirë
Pinterest ridizajnohet, ngjan së shumti me Instagram
Përdoruesit e Youtube përfundojnë duke parë video me përmbajtje të rrezikshme
Bashkimi Evropian drejt vendosjes së gjobës së tretë ndaj Google
Router apo anije hapësinore? Njihuni me modelet e reja Netgear Nighthawk
Aplikacionet Android së shpejti do të përditësohen pa ndërprerje edhe gjatë kohës që i përdorni
Google: Androidi do të funksionojë tek pajisjet me ekrane që palosen
Tesla zëvendëson Elon Musk me një femër
Autoritetet Amerikane gjobisin EtherDelta, aksioni i parë ndaj një burse kriptomonedhash “të palicencuar”
Inagurohet në Tiranë qendra laboratorike e inovacionit ICTSlab, sjell kurrikulat e kodimit dhe robotikës më të avancuara ndërkombëtare
Samsung prezanton pamjen e re të Android e cila vjen për herë të parë me Galaxy S10
Ora e re e Fossil ka procesor dhe program të ri
Hakerët kanë infektuar 700,000 uebsajt me maluerë që vjedh Bitcoin
Agjencia Shtetërore Kineze e lajmeve prezantoi spikerin virtual të lajmeve me inteligjencë artificiale
Konfirmohet filmi i animuar Super Mario
Dropbox prezanton shtojcat
450,000 Bitcoin të konfiskuar: A janë Shtetet e Bashkuara pronari më i madh i Bitcoin-ve?
ICT Academy trajnime në Cyber Security & Privacy
Kufjet wireless Xiaomi AirDots janë një klon 30 dollarësh i Apple AirPods
AMD prezanton kartat grafike të para 7-nanometër por nuk janë për ju
Fillojnë shitjet e tabletit Chrome OS Pixel Slate
Messenger me funksion të tërheqjes së mesazheve të dërguara por vetëm për kohë të caktuar
Kina indentifikon njerëzit për nga mënyra e ecjes
Vlera e Bitcoin Cash arrin pikën më të lartë të dy muajve të fundit
LG lançoi variantin “low-cost” të flagshipit G7 ThinQ
Google Maps teston dy funksione të cilat mund tu “shpëtojnë” kokën
Këtë orë nuk e blini dot me para por vetëm Bitcoin për një arsye të thjeshtë
Chrome 71 bllokon reklamat abuzive që tentojnë të vjedhin informacionet personale të vizitorëve
Facebook bllokon 115 llogari për veprimtari të dyshimta
Plani i BE-së për taksimin e kompanive teknologjike kundërshtohet nga disa vende anëtare
Edhe pse ka humbur 70% të vlerës, vlera e Bitcoin ka filluar të tregojë stabilitet po aq sa e aksioneve Amerikane
Ndahet nga jeta Super Mario i vërtetë
Apple nuk është më kompani trilion dollarëshe
Apple ul prodhimin e iPhone XR, raportohet kërkesë e ulët për modelin “low-cost”
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari