Tech
Oukitel U6, telefoni inteligjent me dy ekrane
LG investon 8.5 miliardë dollarë për zhvillimin e ekraneve OLED
Si do të jetë makina vetë-drejtuese e Apple-it?
Siri i shpëton jetën një të riu
Periscope numëron 10 milionë përdorues
Shikoni videon promocionale të Samsung Galaxy Note 5
Ja sa do të kushtojnë Samsung Galaxy Note 5 dhe Galaxy S6 Edge+
Porositjet për Galaxy S6 Edge + do të nisin më 20 gusht
LG mund të krijojë një shërbim muzikor të veten
Ja cilat janë më të rejat nga Viber
Së shpejti, një aplikacion i ri për lajme nga Facebook
VALA nxjerr në treg 100 mijë numra të rinj, 045 100 000
Google, Facebook dhe Twitter bashkohen për të luftuar pornografinë e fëmijëve
Makinat më të shpejta në botë
A do t’i mbijetojë Galaxy S6 hedhjes nga droni?
Qualcomm prezantoi procesorët e rinj Snapdragon 412 dhe 212
A mund t’i përkasin robotët një besimi fetar?
Mos gaboni ta shkruani numrin e telefonit në Facebook – Qe pse?!
Ja si të zbuloni nëse pajisja juaj Android është prekur nga virusi “Stagefright”
Hotelet në SHBA po përdorin robotët për shërbimin e dhomës
Piratët kibernetikë zbulojnë si të vjedhin gjurmët e gishtave nga telefonat Android
Samsung është duke testuar një tablet me ekran masiv prej 18.4 inç
Tesla zbulon “ushqyesin-gjarpër” për makinat e saj
Këto janë detajet e Qualcomm Snapdragon 820: 64Bit, 14 nm dhe bërthama Hydra
Kompania kosovare NextSEO zgjeron bashkëpunimin me gjigandin gjerman Allianz
Xhinset shërbejnë edhe si ushqyes për iPhone-in
Një ashensor në stilin e “Star Trek” (Video)
Krijohet një orë inteligjente për të verbrit
Hiqet rregulli për dritat e ndezura për vozitje gjatë ditës
FBI’së me Policinë e Kosovës, arrestojnë 3 hakerë
iPhone 6 vs Galaxy S5, cili e kalon provën e zjarrit (Video)
Samsung do të ulë çmimin e Galaxy S6 si pasojë e rënies së të ardhurave
Google Translate shton 20 gjuhë të tjera tek aplikacioni për përkthimin e tekstit me foto apo video
VOLVO SERVICE KOSOVA i vetëmi  dhe i specializuar në Kosovë
Kujdes kur përdorni Wi-Fi e hotelit
Vala me Vodafone,  dy liderët me pako të përbashkëta
Telefonët dhe pajisjet me wireless mund të shkaktojnë kancer
Instagrami dhe Facebook mund të lënë adoleshentët me probleme të shëndetit mendor!
WhatsApp prezanton veçoritë e reja
3000 mijë studentë të “Universumit” kalojnë në Vala –  bëhen pjesë e Tripit
Vërshojnë veturat pasanikët arabë me supermakinat e tyre
Njihuni me telefonin që mban 90 ditë bateri
Symantec: Më pak se 50 % e mesazheve në postën tonë elektronike përmbajnë spam
Aksidentohet edhe një veturë vet-vozitëse e Google-it
Tetovari ideon makinë me energji elektrike
Remix Mini, kompjuter Android që kushton vetëm 30 dollarë
Facebook krijon dyqane online në faqet e bizneseve
Google bashkëpunon me Shtëpinë e Bardhë për të ofruar internet falas për familjet e varfra
Instagram shfaq probleme tek disa përdorues
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari