Opinione
Të reflektojmë mbi sjelljen e secilit pas luftës
Për një Vit të Ri pa këta vjedhësit lart, që sollën varfëri të gjerë poshtë
LDK dhe lideri i saj Isa Mustafa nuk u rezistojnë lajmeve të rreme
Më mirë dy vezë sot, se një pulë mot!
Dështimet e Pacollit po i dëmtojnë interesat nacionale
Feilcke: BE s’mund edhe t’i izolojë kosovarët, edhe të thotë hiqeni taksën
UÇK ka përfunduar detyrën në 1999
WTF Ramush?
Lirinë dhe shtetin, nuk i fituam aq lehtë për ti dhënë aq kollaj bre!
Dëmshpërblimet e luftes – fituesit dhe humbësit
Emigrimi nuk është zgjidhje e së ardhmes
Lutfi Haziri, emri që shënon kohën e LDK-së postrugoviane
TURPI I MADH I AKADEMISË: Pse Kryeministri i parë i Kosovës mbeti jashtë Enciklopedisë?
Rruga juridike e Kosovës pas luftës çlirimtare
Lodhja intelektuale
Maqedonia ka nevojë për më shumë durim në rrugën drejt Europës
Korrigjimi i statusit të Serbisë…
Bashkohu në koalicionin për paqe
Protesta që mbështeti ndryshimin e kufijve të Kosovës
Publikimi i listave të atyre që supozohen si VETERANË TË RREJSHËM, është turpi i radhës që kjo shoqëri e jona “po e han me bukë”!
Lotët e krokodilit vegjetarian, ose, mbrojtja është sulmi më i mirë
Dalja nga politika e qorrsokakut
Mos u gëzoni, teatri nuk ka shpëtuar nga shembja
Korrigjimi i kufirit dhe koordinimi i agjendave shtetrore në interes të çështjeve nacionale?
Vuciqi paralajmeroi Status Quo
Krimineli pas 20 viteve kthehet në vendin e krimit, me lëkurë qengji dhe veprime ujku!
Ndarja etnike nuk është zgjidhje për Ballkanin
Lista e veteranëve, krimi i thjeshtë i përsosur i radhës
Komandant, raporton Zëvendësministri!
“Problemi” Kosovë – Shqipëri i shpifur
Qytetarët do të prishin pazaret e Thaçit
Biserko: Demaçi, legjendë e Ballkanit
Demaçi, njeriu që tradhëtoi iluzionet e veta për Kosovën
Dialogu i pambaruar
Drashkoviq: Kosovën e humbëm kur kapitulluam në Kumanovë
A ka një vend tjetër afër Italisë, ku fjala Paqe mund të tingëllojë më fort se Kosova?
“SHBA kërcënoi Ramën, mos vallë kryeministër do të bëhet Majko?”
Ofendimi i Abedinit!
Histori e shkurtër e inteligjencës
Hasan Malaj, vëllau i heroit të kombit Rexhep Malaj, “qytetar nderi” i Gjilanit
E kuqja e teatrit, një ngjyrë, gjendje shpirtërore dhe një kujtim…
A ka vlerë të bëhesh qytetar nderi?
Kush janë teologët dhe historianët shqiptarë në shërbim të propagandës serbe (1)
Hej gra, hiqeni hixhabin, lërini flokët tuaja t’i ledhatojë era
Ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni Fatos Reka, viziton kompaninë “VATANI” në Gjilan
Absolutisht e sigurt, në qershor BE hap negociatat me Shqipërinë
Selia e Shenjtë është shtet i frymës së Zotit në botë dhe jo manifestim i fuqisë ekonomike dhe ushtarake
Qasja e gabuar e Kosovës në dialog me Serbinë dhe paralajmërimet për kompromise të reja
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari