Lokale
Ministri i Shëndetësisë i Latvisë viziton Trepharmin
Nisma themelon nëndegën në Zhegër
Shkolla e Agrobiznesit në Gjilan me vetëm 35 aplikues
Kryetari i Kamenicës dëbon KTV-në nga salla e KK dhe ofendon ekipin televiziv [video]
Sivjet 34 mijë nxënës në shkollë të mesme
Mergim Osmani krijues i ri dhe me vlera
Gjilani shpallet komuna më e mirë në nivel Republike për e menaxhim të hapësirave të gjelbërta
Sulltani i Pejës apo Veterani i UÇK-së! (FOTO)
Në Gjilan eliminohen dy deponi të egra
Qytetarët e Komunës së Prishtinës bëhen me vetëshërbim digjital
Gjilani dhe USAID-i koordinojnë aktivitetet rreth projekteve të programit Avancojmë Kosovën së Bashku
62.6% të saktë në Testin e Arritshmërisë
Ndëshkim për ata që keqpërdorën testet e maturës
Kushëriri i Drejtorit Administrativ,​ vjedh miksetën e Komunës së Gjakovës
Projekti i bashkëpunimit ndërkufitar Gjilan-Çair po ecën sipas dinamikës së paraparë
Haziri pret në takim Herolinda Avdili – Rexhepi, kandidate për deputete në Parlamentin e Zvicrës
Komuna e Gjilanit në aksion për heqjen e të gjitha reklamave pa leje
Bild mbi Ramazanin: Pesë këshilla për jo-agjëruesit ndaj agjëruesve
MPB ka bërë disa ndryshime ligjore për armët dhe municionet
Gjëndra tiroide, sëmundja e dytë më e shpeshtë në Kosovë
Fillon fushata “E dua Kosovën pa tym duhani!”
Gjilani kërkon mbështetje nga USAID-i për organizimin e panairit regjional “Gjilani 2015”
Digjitalizohet administrata e Komunës së Gjilanit edhe për vajtje-ardhjet e punëtorëve
Zhduket i riu shqiptar në Zvicër, pas takimit që caktoi me një femër të panjohur në Facebook
Aksident i rëndë trafiku në Pestovë (FOTO)
Haziri kërkon nga drejtori i KEDS-it që t’i heq njehsorët që kanë shëmtuar disa lagje të qytetit
Studentët shqiptarë të farmacistë, të mahnitur me  fabrikën Trepharm
Kush deshi ta bëjë ‘shkrum e hi’ Shtëpinë e Kulturës?
Aksident i rëndë në Bardhosh, vdes një person
Gjendet një trup i pajetë në lumin Ibër
Dy të maskuar me ferexhe, tentuan plaçkitjen e një argjendarie në Gjilan
Fundamentalizmi fetar, “i keqkuptuar” në Kosovë
Luta i kundërpërgjigjet PDK-së: Dorëheqja e Bajram Isufit akt personal
Bajram Isufi jep dorëheqje nga pozita e drejtorit ekzekutiv në “Eco – Higjiena”
Vetëvendosje: Drejtor, mati drutë në tokë, jo në kamion!
Zjarr i fuqishëm në qendrën e banimit social në Malishevë (Foto)
Zhduket pa gjurmë 22 vjeqari Zija Nuka nga komuna e Gjakovës
Pas tërmetit në Gjilan nuk është lajmëruar asnjë rast për asnjë lloj dëmi
Interesim i mediave turke për vizitën e kryetarit Haziri në Turqi (Foto)
Në Gjilan shënohet dita botërore e Autizmit
Shkollën ‘Ismail Luma’ në Lipjan e merr uji (Foto)
Kështu i reziston punëtorja grabitjes së postës në Gjilan (VIDEO)
Prokuroria: Për vrasjen e policit Shemsi Gashi u premtuan 5 mijë Euro (Video)
Uji vërshon rrugët e Vitisë (Foto)
Ndërron jetë 25 vjeçari nga Peja
Arrestohet sulmuesi i kryetarit Bahtiri
Shembet rruga Prishtinë – Gjilan (Foto)
Gjashtë të lënduar në një aksident në Prishtinë (Foto)
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari