Kuriozitete
I propozon partneres në 110 metra lartësi, pamjet po bëjnë xhiron e botës (Video)
Trump nuk e fsheh dashurinë për Zonjën e Parë, puth Melanian gjatë vizitës në Korenë e Jugut (Foto/Video)
Transformimi i “pamundur” – nga 270 në 68 kilogramë (Foto)
Filmoi nga afër rrjedhën e lavës së nxehtë, derisa nisi t’i shkrihet droni (Video)
“Shtëpia e një kolonie koralesh”: Shkencëtarët eksplorojnë një gropë nënujore në Australi (Foto/Video)
“Gafat” e Trumpit në Japoni: E “harron” Melanian në veturë, nuk u përkul para perandorit (Video)
Një gjarpër dhe një lakuriq nate luftojnë me vdekjen – kush mendoni se fiton? (Video)
Gruaja e martuar e pranon: “Burri im nuk ka asnjë partnere tjetër për momentin, unë i kam dy”! (Foto)
Një banesë luksoze dhe mijëra euro: Shkaku i maces, e moshuara i lë pasurinë mikeshës së saj
I dalin nga këmba gozhda dhe shiringa, nuk e di si i kanë përfunduar aty (Foto)
Shtirej si pacient, i propozon martesë të dashurës infermiere (Video)
Marinsat amerikanë filmojnë “UFO-të” në shkretëtirë, qëndruan të habitur derisa fluturakja thithte rërën (Video)
Zbulohet Atlantida?! (Foto)
Brenda kafiterisë ku kamerieret janë të veshura vetëm me rroba banjo (Foto)
Hulumtonin trupat e balenave të ngordhura, sulmohen prej peshkaqenëve gjigant (Video, +18)
Deshi ta shet veturën për 500 dollarë, pas disa ditëve i ofruan 100 mijë (Video)
A e dini sa është ora? Duket e lehtë, por askush nuk po e gjen përgjigjen! (Foto)
Bleu shtëpi, nën të gjeti bunkerin e madh të Luftës së Dytë Botërore (Foto)
E frikshme, qëndron në majat e rrokaqiejve pa asnjë mjet mbrojtës (Foto)
Mjeku në Tiranë ‘shqyen sytë’, s’do ta besoni çfarë nxori nga veshi i kësaj vajze… (Video)
Ndodhë edhe kjo: Hipopotami gjigant del nga kafazi, kujdestarët nuk e dinë se si! (Video)
“Fëmijët e pasur të Rusisë: Të gjithë ua kanë zili për jetën luksoze, por një mashtrim i madh fshihet prapa imazhe që i postojnë në Instagram (Foto)
Foshnja nëntë muajsh noton sikur të ishte profesionist (Video)
Pamjet që rrallë shihen: Tigri duke ngrënë një krokodil! (Video)
Shtëpia e ndërtuar në dru në zemër të xhunglës me pamje nga deti, në të cilën të gjithë dëshirojnë të kalojnë vikendin (Foto)
Si ai janë vetëm 25 njerëz në botë, por është i vetmi i lindur pa kofshë që ka filluar të ecë (Video,+16)
Çfarë fati për gruan amerikane: Fitoi dy herë lotarinë, në të njëjtën ditë
Misteri i mamasë që nuk shton peshë, edhe pse i ka qejf ushqimet e shpejta dhe nuk bën asnjë stërvitje – ekspertët kanë vendosur kamera në shtëpinë e saj (Foto)
Çfarë gjendet aty dhe si jetohet brenda saj: Një nga shtëpitë më të famshme në Britani, e vendosur në mes të autostradës (Foto/Video)
Jetojnë në dy shtëpi dhe kanë një dhomë vetëm për rrobat e tyre – ata kanë 10 fëmijë por e duan edhe të 11-in (Foto/Video)
Mendoi se biri i saj ishte kthyer nga ahengu, kur u zgjua në mëngjes u shokua kur pa në dhomë lakuriq duke fjetur një person i panjohur (Foto)
Eksperiment social: Qytetarët reagojnë në mënyra të ndryshme, kur personi i panjohur u afrohet dhe kërkon të shoqërohet me fëmijët e tyre (Video)
E pabesueshme por e vërtetë: Njihuni me 100 personat që dikur kanë vuajtur nga mbipesha, kurse sot po habitin botën me linjat e tyre trupore (Foto)
Përfshihen nga orteku i rrëmbyeshëm, tetë alpinistë shpëtojnë të pa lënduar (Video)
Jeton tri kilometra nën sipërfaqen e detit, peshku i pazakontë lëvizë me anë të këmbëve (Foto)
Muzeu i gaforreve, ngjanë si një gaforre gjigante (Video)
Zbulohet një “boshllëk i gjatë” në Piramidën e Egjiptit – gjë që mund të zbulojë sekretet e lashta të saj! (Foto)
Eksperiment social: Të “verbrit” i bien 1 milion dollarë nga valixhja, reagimet e qytetarëve kanë habitur të gjithë për të mirë (Video)
Thotë se i pëlqen puna si striptize pasi fitonte mbi 500 euro në javë – kishte marrë pushim vetëm kur ishte shtatzënë (Foto,+16)
I pakënaqur nga martesa? Në Britani mjafton vetëm një “klik” për tu divorcuar!
Breshka e shpejtë me dy koka (Video)
Kishte përpara gjarprin helmues, e vërejti papritmas dhe u largua në moment të fundit (Foto)
Mjegulla e dendur bën që aeroplani gjigant të shfaqet nga “asgjëja” (Video)
Vajza nga Beogradi shanë shoferin e autobusit për vonesë, ai ia derdh kafenë në fytyrë dhe e nxjerr zvarrë nga autobusi (Video)
Lëshuesi me kostum bëhet i pari në histori që kalon nëpër tri shënjestra (Video)
Fshati i vogël me 13 banorë kthehet në kompleks hotelier që të shpëtohet nga zhdukja (Foto)
Kompania japoneze, shpërblim për jo duhanpirësit
Shpërblimi i kompanisë japoneze, ofron më shumë ditë pushim për punëtorët e saj jo-duhanpirës (Foto)
Festa e Haloween, kështu duket Shtëpia e Bardhë (Video)
TË FUNDIT