Kuriozitete
Fotogaleri/ Ne jemi çfarë hamë!
Një ndërhyrje nga qielli e shpëton shoferin nga gjoba
Molla që po i çmend të gjithë, një copë kushton 6 euro e 60 cent
Proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene, sipas britanikëve
Vuan nga një sëmundje e rrallë, plaket tetë herë më shpejt se çdo person tjetër (Foto/Video)
Nëna ushqeu të birin me gji edhe pse ishte e shtrirë, duke e nxjerrë qenin e ngecur nën veturë (Foto)
Këto 13 vende, vetëm turistët më të guximshëm guxojnë t’i vizitojnë (Foto)
Terminali i vjetër kthehet në një hotel të viteve 60-ta (Foto)
Vazhdoi të fliste në telefon sikur nuk ka ndodhur asgjë, kur prej kulmi ra sasi e madhe bore (Video)
Krijesa misterioze e lumit, me dhëmbë të mprehtë dhe bisht të ndarë në disa pjesë (Foto)
Dysheku i teknologjisë së lartë rregullon temperaturën sipas nevojës, ndaras në dy anët e krevatit (Video)
Keni dëgjuar për “rrokaqiell horizontal”? Për këtë kanë menduar kinezët, sikurse për shumë gjëra të tjera! (Video)
E pabesueshme: Burri kinez ndërton një aeroplan Airbus A320 – të madhësisë reale (Foto/Video)
Zbulohet statuja tre mijëvjeçare, e një sfinksi me kokën e dashit (Foto)
Zbulohet se çfarë përmbante menyja e darkës së Donald Trump dhe Kim Jong-un
Pse Kim po e mbante njërën dorë në një pozitë të tillë, gjatë takimit me Trump? (Foto/Video)
15 logo të njohura që duken “të njëjta”, cila mendoni se është e vërteta dhe cila e rreme? (Foto)
Një kafene në Tajlandë ofron një eksperiencë unike – mund të luani dhe të bëni fotografi me qentë Husky siberianë (Video)
Qyteti më i lumtur në botë nuk është në Evropë, e as në Amerikë
Atleti që me akrobacionet e tij po befason të gjithë (Video)
E zë burrin me tjetrën, kinezja e nervozuar zhvesh dyshen dhe i lidh në pemë në mes të qytetit (Video)
Kur flitet për Pablo Escobar, mund të ketë edhe fantazma – një e tillë thuhet të jetë parë, pak para shkatërrimit të shtëpisë së tij! (Video)
​Vidhet koka e mumies 800-vjeçare
Peshqit mbushin rrugët e Maltës, kalimtarët sfidojnë dallgët gjigante për ti marrë (Video)
Adoleshentët ikën të tmerruar, kur makina për ushtrime nisi të lëvizte vet (Video)
Vidhen 200 koshere me bletë, shpërblim për atë që japë informata lidhur me hajnat (Foto)
Pasion apo çmenduri? Varet në rreth 200 metra lartësi, duke përdorur vetëm njërën dorë të tij! (Video)
A keni dëgjuar për profecinë e gjermanit Alois Irlmaier? Ai parashikoi se Lufta e Tretë Botërore do të fillojë në Ballkan!
Balena misterioze e gjetur në xhungël, afro 15 metra larg bregut të detit (Video)
Zhdukja misterioze e trupit të balsamosur të faraonit, besohet se ka ndodhur në lashtësi (Foto)
Vizitorja e burgut të kthyer në muze, e tmerruar me fotografinë ku shfaqet ‘fantazma me uniformë’ (Foto)
Shpezët duke fluturuar në grumbull, formacionet interesante të kapura nga fotografja amatore (Video)
Samiti Trump-Kim Jong un, bizneset në Vietnam “ia shohin hajrin” ende pa u zhvilluar
Manovroi me sukses fluturaken që e krijoi vet, lëvizi edhe në këndin prej 180 shkallësh (Video)
Vonohet tre minuta në takim, ministri japonez kërkon falje
Pasi hoqi dorë nga ushqimi i pashëndetshëm, humbi gjysmën e peshës trupore (Foto)
Shiti virgjërinë për dy milionë funte, për 23-vjeçaren “luftoi” edhe një futbollist – por fitoi një politikan japonez (Foto/Video)
Vuri një vegël pune në mes për të mos u mbyllur dyert e ashensorit, mjeshtri e kuptoi se kishte bërë gabimin e rëndë (Video)
Mjegulla e rrallë me ngjyrë rozë, e ka mbuluar gjatë mëngjesit një pjesë të Anglisë (Foto)
Krijoi “miqësi” me ujqërit, thotë se jo gjithmonë e kishte mirë me ta – në një rast u sulmua nga njëri, por e mbrojtën të tjerët (Foto/Video)
Këto fontana në Kinë funksionojnë vetëm në një mënyrë – sa më shumë që bërtisni, aq më lart shkon uji (Video)
Roli i prezantueses në emisionin për risitë teknologjike, realizohet nga një android i sofistikuar (Video)
Fëmijët e pasanikëve të Stambollit, në imazhe nuk mungojnë veturat luksoze, kafshët e rrezikshme dhe helikopterët (Foto)
​Bleta më e madhe në botë, e humbur për 38 vjet, gjendet në Indonezi (Foto)
Copa gjigante e gurit rrokulliset poshtë kodrës, ndalet vetëm pak centimetra larg veturës – pasagjerët i shpëtojnë vdekjes “për një fije floku” (Video)
Skeletet e Theo Jansen ecin në plazhet e planetit (Video)
Adoleshentët qëndrojnë në një vinç në 250 metra lartësi, pa asnjë pajisje të sigurisë – vetëm për të prodhuar disa pamje (Foto/Video)
Për 15 funte vizitorët e kopshtit zoologjik në Britani, mund të luajnë lojën me litar me luanë dhe tigra (Video)
Në Skenderaj, torte falas nëse s’e përdor telefonin (Video)
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari