Tech
SHBA fajëson Rusinë për sulmin kibernetik të vitit të kaluar
Google Chrome fillon bllokimin automatik të reklamave të bezdishme
Ekspertët gjejnë një teknika të reja për shfrytëzimin e Spectre dhe Meltdown
Një gabim me kartat e kreditit, Coinbase mbifaturon përdoruesit
Microsoft lançoi aplikacionin Companion për transferimin e fotove nga iOS në kompjuter
Intel goditet nga 32 padi për Meltdown dhe Spectre
Një karakter në një gjuhë Indiane bllokon të gjitha versionet e fundit të sistemeve operative të Apple
Microsoft lançon ndërtimin e parë Redstone 5 të Windows 10
Për çdo minutë të pranuar ndërkombëtare në kodin +383, përdoruesit e telefonisë IPKO fitojnë tre minuta
Në prag të 5G-së, Qualcomm prezanton modemin LTE Snapdragon X24 me kapacitet 2Gbps
Hakerët vjedhin 6 milionë dollarë në Rusi
Pse Bitcoin është mashtrimi më i madh global i 20 viteve të fundit
Bitcoin rritet në mbi 10,000 dollarë pas dy javësh
AKEP: Këtë vit dhënia e frekuencave 5G
BlackBerry Motion në shitje në 28 vende Evropiane
Krime kibernetike në SHBA, arrestohet një shqiptar
Facebook eksperimenton me butonin “Downvote”
Facebook, destinacioni i ri i të moshuarve
Faqja e Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë përdor kompjuterat e vizitorëve për gërmimin e monedhave virtuale
Tarifat e reja nga AKEP-i, reagon  Telekom dhe Vodafone Albania
Intel prezantoi procesorin e parë Core i3 me teknologjinë Turbo Boost
Google prezanton një Gmail interaktiv
Uber redukton humbjet në 1.1 miliardë dollarë
Nokia bëhet marka e 11-të më popullore në botë e telefonëve inteligjentë
Samsung prezantoi një çip memorie 256GB eUFS për makinat
Google ka shitur vetëm 3.9 milion telefonë Pixel në 2017
Telefoni shumë i pritur i Andy Rubin Essential Phone është shitur në vetëm 88 mijë njësi
Edhe Google do të implementojë formatin e historive të Snapchat
Raport: Samsung Galaxy S9 me 3D emoji dhe bokse stereo
Rusi, bankat kanë humbur 17 milion dollarë nga sulmet e hakerave në 2017
Britani, interneti 10Gbps mbërrin tek familjet
Energjia e konsumuar nga Bitcoin në Islandë kalon atë të shtëpive Islandeze
“Radioja spiune” që mund ta dëgjojë kushdo
Apple konfirmon rrjedhjen e kodit të iOS
Dubai, shiten 50 pallate luksoze në Bitcoin
Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, një aksion global për rregullimin e monedhave kriptografike i pashmangshëm
Telekomi i Kosovës në tatëpjetë, humbet 31 milion euro
Harta globale e rrjeteve sociale, Facebook më i preferuari në Shqipëri
Një gjykatë Gjermane thotë se grumbullimi i të dhënave të përdoruesve nga Facebook është i jashtligjshëm
Qualcomm do të humbasë konsumatorë nëse pranon ofertën e Broadcom
Ja sesi të shkarkoni privatisht historitë e miqve në Instagram
Mijëra uebsajte në SHBA dhe Britani infektohen me maluerë kriptografikë
Tregu i dobët i reklamave fut median në krizë: Televizionet pa fitime, “online” mund print-in
Microsoft organizon konferencën Build më 7-9 Maj
Kujdes kur bëni “screenshot” në Instagram, përdoruesit tani do të njoftohen
Një fabrikë monedhash kriptografike në Rusinë Lindore shpërthen në flakë nga nxehtësia e lartë
Probleme me iPhone X, nuk lejon përdoruesit tu përgjigjen thirrjeve telefonike
Bankat, distributorët, Kina, të gjithë i kanë kthyer shpinën Bitcoin
Një prej bursave më të mëdha në botë Binance ndalon aktivitetin për 24 orë, hakim apo problem teknik?
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari