Tech
Tjetër goditje për call center; Italia miraton masa të reja shtrënguese
Një senator Amerikan kërkon sqarime nga Apple për reduktimin e performancës së modeleve të vjetra
Facebook u jep prioritet postimeve të miqve dhe familjes në News Feed
KFC në Kanada shet një vakt me vlerë 20 dollarë në bitcoin
Bitcoin bie pas lajmeve se Koreja e Jugut mund të ndalojë tregtimin e monedhave kriptografike
Televizorët Smart 2018 të Samsung Electronics Janë të Parët Produkte të Çertifikuara nga Industria për Sigurinë e Shtuar
Facebook vret asistentin virtual M
Facebook lançon një seksion për lajmet lokale
Samsung konfirmon Galaxy S9 në fund të muajit Shkurt
OnePlus 5 kalon në Android 8.0 Oreo
Inteligjenca artificiale lexon mendimet
E-Albania sjell shërbimin e ri elektronik “Vërtetim i periudhës së burgut”
Boeing prezantoi një dron i cili mund të ngrejë 226 kilogram
Qeni-robot që shpërfilli shefin e Sony-t para publikut
Ekzekutivi i JP Morgan Jamie Dimon tërhiqet nga komentet e ashpra ndaj bitcoin
Nga 2018-ta Toyota integron asistentin Amazon Alexa për të gjitha modelet e makinave
Nvidia përditëson procesorët grafikë të prekur nga Spectre
Policia Tajvaneze shpërblen pjesëmarrësit në një garë kibernetike me hardisqe të infektuara
Dy ish-punonjës padisin kompaninë Google
Apple publikoi iOS 11.2.2 për të eliminuar efektin Spectre
Huawei do të shesë një version Porsche Design të Mate 10 për 1,225 dollarë
Pioneri i fotografisë KODAK lançoi monedhën kriptografike KODAKCoin
Microsoft, përditësimet e sigurisë për procesorët Intel dhe AMD po ngadalësojnë kompjuterat dhe serverët
Samsung Zgjeron Linjën Premium të Makinave Larëse
Samsung prezantoi telefonin super buxhetorë, Galaxy J2 Pro
SanDisk prezantoi çelësin USB më të vogël në botë me kapacitet 1TB
LG do të prodhojë teknologjinë e Face ID për iPhone X e ardhshëm
Televizori 65-inç me rrokullisje i LG ngjan me një gazetë gjigande
Bullgaria: Reduktim tarifave “roaming” mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perendimor
Samsung prezantoi televizorin koncept 146-inç me ekran MicroLED The Wall
Microsoft tërheq përditësimet e Meltdown dhe Spectre për procesorët AMD
Solaborate prezantoi gjeneratën e dytë të pajisjes më të fuqishme të komunikimit HELLO me asistentin virtual Alexa
Sony prezantoi Xperia XA2, XA2 Ultra dhe L2
“Makina e Zgjuar”, Byton prezanton të ardhmen
10% e telefonëve të shitur do të kushtojnë të paktën 1,000 dollarë në 2023
Uganda do të lançojë versionet e saj të Facebook dhe Twitter
Harrojeni Bitcoin, shpërthen Dogecoin
Më 6-7 Shkurt ICU Sofia 18 eksploron inovacionin, tregjet dhe trendet e telekomunikacionit
D-Link prezantoi routerët e parë 802.11ax me shpejtësi shkarkimi deri në 11,000Mbps
HP prezantoi Spectre X360 me çipin e ri të Intel dhe AMD
Amazon Alexa vjen në kompjuterat Windows 10
Ish ekzekutivi i Uber Kalanick shet 1/3 e aksioneve
20th Century Fox, Panasonic dhe Samsung Fitojnë Momentin për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të shikimit me teknologjinë HDR10+
Blockchain në E-Qeverisje
LG prezantoi televizorin e parë në botë me ekran 88-inç dhe rezolucion 8K
WhatsApp vë rekord: 75 miliard mesazhe të dërguara në një ditë
LG i jep lamtumirën markës G në 2018-ën
Tesla larg pritshmërive me prodhimin e Modelit 3
Spotify një kompani private, përgatitet për daljen në bursë
TË FUNDIT