Tech
Apple do të transmetoj ngjarjen e lansimit të iPhone ‘live’ në Twitter
AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit
Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës
Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh
Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve
Microsoft do të mbajë të gjallë Skype klasik edhe për ca kohë
Apple, Youtube, Facebook dhe Spotify mbyllin kanalet e Alex Jones
Telefoni i parë me xhamin Gorilla Glass 6 vjen nga Oppo
Google do të lajmërojë administratorët G Suite nëse kanë qenë objektiv sulmesh nga hakera shtetërore të sponsorizuar
Virusi që goditi fabrikat e kontraktorit të Apple mund të shtyjë debutimin në treg të iPhone
5 smartfonët më të shitur të të gjitha kohërave
Si kanë ndikuar kartat grafike në hulumtimin dhe zhvillimin e barnave mjekësore në industrinë farmaceutike
Ja se si të fshihni statusin tuaj aktiv në Instagram
10 milion punonjës Britanikë i tremben zëvendësimit nga robotët
Atentati ndaj presidentit të Venezuelës u realizua përmes dy dronëve bombë
Fortnite në Android nuk do të shkarkohet nga Play Store por përmes uebsajtit të Epic Games
Bitcoin Cash feston sot 1 vjetorin e pavarësisë
France, ndalohet përdorimi i tabletëve dhe telefonëve nëpër shkolla
Hakohet Reddit, shpëtojnë informacionet sensitive
Coinbase shton mbështetjen për paundin Britanik
Një iPhone X Plus më i madh konfirmohet në mënyrë të dukshme nga iOS 12 beta
Rrugëtimi i Apple drejt 1 trilion dollarëve (Infografik)
Samsung prezantoi tabletin “buxhetor” Galaxy A 10.5
WhatsApp më në fund do të fillojë të bëjë para
iPad Pro i ardhshëm nuk do të ketë buton fizik e as korniza ekrani
Samsung prezantoi gjeneratën e re të tabletëve të rangut të lartë Galaxy Tab S
Huawei P20 Pro: Apple dhe Samsung duhet të shqetësohen
Zyrtare: Apple tashmë kompani 1 trilion dollarëshe
10 aplikacione Android me të cilat mund të bëni para
Infektohen nga një virus fabrikat e prodhuesit të iPhone
Laptopët e rinj Acer për bizneset me Chrome OS fillojnë nga 649 dollarë
Facebook po teston një buton ‘Create’ për reklama, ngjarje dhe mbledhje fondesh
Shtetet e Bashkuara godasin grupin ndërkombëtar të krimit kibernetik
Përgjatë 2018-ës Huawei parashikon 200 milion telefonë të shitur
Mbyllet Musical.ly, absorbohet nga TikTok
Rënia e shitjeve të tabletëve një trend mese 4 vjeçar
Modeli më i lirë i Galaxy Note 9 do të kushtojë mbi 1,000 dollarë
Raport: Android P debuton më 20 Gusht
Ky karikues telefoni ka një kamër të fshehtë
Prodhuesi i telefonëve Nokia rritje rekord të shitjeve me 782%
Google Maps në desktop tashmë tregon përmasat reale të hapësirave tokësore
Google Maps së bashku me vendodhjen shpërndan edhe gjendjen e baterisë
Linja e re e telefonëve BlackBerry Evolve nuk kanë tastierë fizike
Kush janë 10 qytetet Bitcoin?
iPhone X i ri do të ofrohet edhe me dy karta SIM
Google Search tani do të rekomandojë ngjarje të bazuara në interesat tuaja
Tema e errët për Youtube vjen në aplikacionin Android
Huawei kërkon të lançojë një telefon me palosje përpara Samsung
OnePlus 6: Një rival i iPhone X por me gjysmën e çmimit
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari