Sport
Capello: Po të isha te Real Madridi do të nënshkruaja me Mauro Icardin
Zvicra mposht Islandën, asistim fantastik nga Xhaka
Anglia i hakmerret Spanjës, shkëlqen Sterling në ndeshjen që u shënuan pesë gola
Notat e lojtarëve: Islanda 1-2 Zvicra, Xhaka lojtar i ndeshjes
Notat e lojtarëve, Spanjë 2-3 Angli: Sulmi i ‘Tre Luanëve’, lë në hije mbrojtje spanjolle
Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli
Formacionet zyrtare: Derbi ndërmjet Spanjës dhe Anglisë në Ligën e Kombeve
Princi i Arabisë Saudite i interesuar që ta blejë Manchester Unitedin
Haziri përgëzon Ermal Elezin për suksesin në garën ndërkombëtare Diamond Cup
Pickford: De Gea është një nga më të mirët në botë
Fabregas drejt rikthimit në Spanjë, Atletico e dëshiron mesfushorin
Shkëlqimi te Start dhe Përfaqësuesja e Kosovës, Shala flet për rikthimin në formën më të mirë
Ilir Latifi lajmëron përballjen me Corey Anderson në UFC
Egoizëm i tepruar dhe vetëkënaqësi – vlerësimet e futbollistëve të Kosovës për 180 minutat ndaj Maltës dhe Ishujve Faroe
UEFA vazhdon t’i besojë gjyqtarëve nga Kosova, Besfort Kasumi drejton ndeshjen Rumani – Lihtenshtajn
Biraghi golin ndaj Polonisë ia dedikon Astorit: Ai më ka mësuar shumë
Emery fajtor për mos vazhdimin e kontratës së Ramseyt?
Balaj: Mos konkretizimi na dërgoi te humbja
Grezda: Nuk e merituam humbjen nga Izraeli
Liga e Kombeve: Izrael 2-0 Shqipëri, notat e lojtarëve
Panucci: Më vjen keq, por nuk jemi dorëzuar
Basha: Nuk e kam ndihmuar ekipin mjaftueshëm, por humbja nuk erdhi nga unë
Nuhiu: Merituam fitoren ndaj Ishujve Faroe, nuk jemi mësuar të luajmë në një fushë me bari artificial
Valon Berisha: Jemi të parët në grup, vazhdojmë
Kosova ndalet me barazim te Ishujt Faroe, vazhdon si lider i grupit
Izrael – Shqipëri, formacionet zyrtare
Rashica me supergol kalon Kosovën në epërsi ndaj Ishujve Faroe, feston me shqiponjë
Ishujt Faroe – Kosova, formacionet zyrtare: Dardanët synojnë triumfin e radhës në Ligën e Kombeve, Challandes me katër ndryshime
Griezmann: Topi i Artë do më bënte legjendë
Matuidi: Mbappe ka gjithçka për ta fituar Topin e Artë
Kosova pa Kolollin e Kryeziun, formacioni i mundshëm ndaj Ishujve Faroe
Katër vite nga ndeshja historike, kur shqiponja sundoi Serbinë, kuqezinjtë luftuan për flamur dhe grushti Lorikut që nokautoi një kriminel serb
Kosova luan në udhëtim te Ishujt Faroe, për ta ruajtur pozitën e parë
Pasaporta greke, Mavraj: Nuk ishte e imja, kam shqiptare dhe gjermane
Kosova U19 barazon me Hungarinë
Barcelona mendon transferimin e njërit mes Skriniarit ose Koulibalyt
Mavraj: Nëse luajmë me vetëbesim ndaj Izraelit, mund të fitojmë
Holanda tregohet e fortë për Gjermaninë, e mposht thellë në Ligën e Kombeve
Trajneri i Izraelit, Herzog: Jemi vendas, duhet t’i imponojmë Shqipërisë lojën tonë
Sarri zgjedh tre futbollistët më të mirë italianë
Presidenti i La Ligas, Tebas: Dua t’i shohë Mourinhon dhe Guardiolan përsëri në La Liga
Panucci para Izraelit: Jam optimist, gjithçka varet nga ne
Henry i inspiruar nga trajnerët e mëdhenj, formacionet e mundshme të Monacos
Java e McGregorit që nga humbja nga Khabib: Një mal me para, por edhe shumë lajme të këqija
Kur derbi i Londrës Veriore zhvendoset në Seul, Torreira bëri një ndërhyrje të ashpër në Son
Messi mund të largohet si lojtar i lirë nga Barcelona
50 Cent i drejtohet Khabibit: Largohu nga UFC, unë të jap dy milionë dollarë në dorë
Cagliari ia cakton çmimin e largimit Barellas
Paredes objektivi kryesor i Milanit, Rossonerët e duan argjentinasin në janar
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari