Lajmet
Të hënën Kryesia, përgatitet seanca e Kuvendit
Zhbogar: Kosova nuk po i kushton rëndësi mjedisit
E tmerrshme: Fëmija torturohet në kopshtin “Pëllumbat e Paqes” në Pejë (Foto)
Progres në ndërtimin e pikëkalimeve kufitare me Serbinë
Ambasadori britanik kërkon paraqitje më të mirë ndërkombëtare për Kosovën
Arifi: Haradinaj do të ndyhej nëse do t’i shërbente njerëzve si Dardan Molliqaj
Franca dhe Gjermania mbështesin heqjen e vizave për Kosovën
FSK-ja me aktivitete të shumta shënoi Ditën Ndërkombëtare të Tokës (Foto)
Veseli thotë se investimet turke në Kosovë shtytje e zhvillimit ekonomik
Kurti akuzon AAK’në për prishjen e bllokut opozitar
Grabovci: Kam kontakte rreth koalicionit me VV’n dhe koalicionin AAK-Nisma (VIDEO)
Veseli: Prej nesër hapet gara për kreun e PDK-së
Tiranë, 21-vjeçares i publikojnë fotot intime në Instagram
Konfiskohen 9 aparate dhe arrestohet pronari i një kazinoje në Prishtinë
Kosova përfiton 61 milionë euro nga Hungaria
Dy studentë nga Kosova pranohen në akademinë prestigjioze ushtarake West Point
Gashi: Sylejman Selimit dhe Sami Lushtakut, EULEX nuk po ia falë “FAJIN” (Video)
Kadaj-Bujupi: Isa Mustafës sot nuk i duhet posti i kryeministrit që ia dha PDK
Vrasje e trefishtë në Shkup
Përkujtohet dëshmori Murat Krasniqi
“Shkrijnë akujt” NATO-Rusi
Në Suharekë sulmohen fizikisht zyrtarët policorë
Rrëfimi prekës i gruas që dhunohet nga burri: Nuk kam ku shkoj! (Video)
Haradinaj: Vetëvendosje shkoi me logjikën e forcimit të vetvetes, jo të opozitës
Krasniqi: Nisma e gatshme të dialogojë, nëse në agjendë futen zgjedhjet
Mustafa: Sektori privat në Kosovë, po shndërrohet në gjenerator punësimi
Gjobitet pa qenë në Austri (VIDEO)
Të burgosurit kërkojnë që Ivanov t’i falë ata
Lirohen tre gazetarët kosovarë
30 ditë paraburgim për policin që vrau 35- vjeçarin nga Strellci
Për herë të parë, në Kosovë zhvillohet Festivali i Balonave
Arrestimi, Shullazi ia hoqi maskën policit: “Të njoh shumë mirë kush je”!
Terrorizmi, “Bild”: Rrezik sulmesh në plazhet europiane
Thaçi në maj e viziton Amerikën, takon Joe Biden
Aksident në Ferizaj, vdes 17 vjeçari
Çollaku: Nuk ka më asnjë arsyetim racional për ta vonuar liberalizimin e vizave
Zvicra do t’i paguajë qytetarët 2,000 euro në muaj
Lidhjet e Blerim Devollit shtrihen deri në Karaibe
Prodhuesit e naftës takohen në Katar, por pa Iranin
Kosovës do t’i ofrohet Liberalizimi i Vizave me “Klauzolën” e Suspendimit!
Zaev me letër të dytë njofton Ivanovin se nuk pranon faljen
Importuesit e mishit telashe me zbatimin e MSA-së
Vuçiç: Situata në Maqedoni, rrezik për stabilitetin në rajon
Shitet Aeroporti i Rinasit pëR 90 milionë USD, kompania kineze: Synojmë zgjerimin
Arabia Saudite kërcënon që t’i shesë asetet e ShBA-ve nëse Kongresi e kalon projektligjin për 11 shtatorin
“Liria e Kosovës – projekt i gjithë shqiptarëve”
Sejdiu:Rreth 40 % e popullatës janë të papunë
Mustafa: Qeveria do ta përkrah zhvillimin e Reçanit
BDI: Do të marrim pjesë në zgjedhjet e qershorit
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari