Lajmet
Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve
Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare
​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej
Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie
​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja
Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog
Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!
PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin
Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës
Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!
Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë
Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë
Shënon 260 viktima të reja të koronavirusit për 24 orë, në Britani
Pasi pandemia është përhapur shumë në Evropë, Suedia kërcënon banorët me gjashtë muaj burg nëse dalin nga karantina
Weber: Dialogu Kosovë-Serbi do t’i kthehet BE’së, presioni amerikan nuk çon askund
Kanë arritur shtatë mijë teste për COVID-19
Tasholli: Shkarkimi me 82 vota nuk është puç por humbje e legjitimitetit
Rama: Biznesi i vogël merr pagën e luftës në fillim të prillit, familjet e varfra dyfishim të ndihmës ekonomike
Koronavirusi fuqizon tregtinë online
VV: Jemi fokusuar në luftë me virusin, nuk dërgojmë emër për Kryeministër pa zgjedhje të reja
450 kurse falas nga universitetet më të mira në SHBA që mund ti ndiqni online
Thaçi paralajmëron veprime kundërkushtetuese për llogari të Qeverisë së re
Engel: Administrata Trump po përdor taktika të ashpra ndaj Kosovës, tarifat janë mjet legjitim
Ish/kryeministri: Si është e mundur që këshilltari i Albin Kurtit, Luan Dalipi, t’i ketë tri shtëpi në lagjen Marigona
Haziri: Lajm i mirë, nga 33 mostrat nga Gjilani, që të gjitha kanë rezultuar negativë me Koronavirus
Ka koronavirus, por dëshiron të largohët në Gjermani!
Elvis Hoxha, këshilltar i kryeministrit, Albin Kurti, thotë se e vetmja parti që ka të drejtën për të propozuar kryeministrin është VV
Ministri i Shëndetësisë: Propozoj të ndryshohet orari i kufizimit të lëvizjes
Biznesmeni Pirro Piraj: A thua z. Grenell, kush të ka dezinformu kaq shumë?! Që nga vendosja e taksës shumë biznese e kan rrit numrin e të punësuarve dhe e di se ka ndiku pozitivisht në shumë kompani
Grenell e konfirmoi atë që Kadri Veseli ia tha në Twitter me 7 shkurt: Albini po ju gënjen
Kurti: Të dy herët, z. Grenell e kam shikuar në sy. Por, asnjëherë nuk i kam thënë që do ta heqim tarifën 100% pa reciprocitet
Grenell siguron: Kurrë, kurrë nuk është folur për shkëmbim të territoreve, për mua nuk është opsion i mirë
Muhaxheri: Agim Veliut e dëmtoi LDK-në
Uashingtoni refuzon pezullimin e sanksioneve ndërkombëtare, shkaku i Korona virusit
SHBA: 2.2 trilionë dollarësh për të përballuar COVID-19
Shkon në 88 numri i të infektuarve me virusin Covid-19 në Kosovë
Bildt: Sërbia bëri ‘filma’ kur ndihmat erdhën nga Kina, por Vuçiqi jo edhe për  BE-në
Rukiqi: Qeveria për mediat dhe sportistët ta përgatis një pako ekonomike të veçantë
Janë çështja e parë të pagjeturit në dialogun e ardhshëm Kosovë-Serbi, ka thënë Kryeministri Kurti
Mustafa bën thirrje për unitet: Të flasim me një zë për interes të Kosovës
Qeveria në detyrë vlerëson deklaratën e SHBA-së, por thotë se “thirrjet e Thaçit e Vuçiqit për korrigjim kufijsh mbesin kërcënim”
E tmerrshme/ Italia shifra rekord, 969 vdekje në 24 orët e fundit
Dibra dhe Zhupa në izolim për 14 ditë
Hoxha: SHBA-të demantuan kryeministrin e shkarkuar që keqpërdori detyrën dhe foltoren e Kuvendit për të mashtruar qytetarët
Serwer për deklaratën e SHBA-së për Kosovën: E rëndësishme është ajo që nuk thuhet
SHBA-ja ndan 274 milionë dollarë për 64 vendet më të prekura me COVID-19, ambasada e quan ‘lajm të mirë për Kosovën’
Njohësi i Kushtëtutës, Albert Krasniqi: Presidenti vendos se cila parti tjetër mundë ta formojë Qeverinë, vetëm nëse refuzon apo nuk i siguronë 61 vota Vetëvendosje
Kalon edhe formalisht vendimi për emërimin e Lajçakut si Përfaqësues i Posaçëm për dialog
Ballkani: A do ta vrasë katastrofa Corona urrejtjen?
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari