Lajmet
Haziri me OVL UÇK bashkërendojnë aktivitetet për 20-vjetorin e çlirimit të Gjilanit
Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë
Hoti: Jemi të vendosur të bëjmë opozitë deri në rrëzimin e këtij koalicioni të dëmshëm për vendin
Paraburgim ndaj të dyshuarit për veprën penale shantazhi
Hoxha: Muzeu i Gjenocidit serb mundëson dokumentimin e krimeve të luftës
Gashi nënshkruan memorandume bashkëpunimi me komunën e Gjakovës
Franca bllokon vizat, Kosova mban shpresat tek Samiti i Parisit
Ekskluzive: Deputetët vajtojnë Telekomin, Devollët bëjnë negociata sekrete me menaxhmentin (Dokument)
Ministria e Mjedisit marrëveshje 3 milionëshe me katër komuna
Gjilani fiton grantin e radhës për performancën e mirë të vitit 2018
Komuna e Prizrenit së bashku me ‘Jetimat e Ballkanit’ do t’i ndërtojnë 30 shtëpi
Gjuriq: Më 19 maj vendoset nëse komunat veriore do të jenë serbe
Veseli: Stacioni i trenit në Prishtinë do të bëhet muze i dëbimit të dhunshëm të shqiptarëve nga forcat serbe
Përpunuesit e drurit vlerësojnë vendimin e ministrit Shala për ndalimin e eksportit të masës drusore
20 milionë euro vetëm për këshilltarë të projektit “Kosova e Re”
Veseli: Tribunali përkrahet edhe nga ndërkombëtarët, kriminelët nuk do të flenë lirshëm
Serbia nuk zbaton marrëveshjet me Kosovën. Nuk zhvillohen as takimet për kufirin
Trajkoviqi kallëzim penal ndaj Vuçiqit e Gjuriqit
Haradinaj: Rama të merret me problemet në Shqipëri dhe ta ndihmojë aq sa mundet Kosovën
AR Katana ndan 110 bursa për studentët e Gjilanit, në shumën prej 138 eurove
Pajtimi i pushtetit dhe opozitës, mision i vështirë i Pendarovskit
Avdullah Hoti: Z-Mobile ka përfituar 100 milionë euro pa investuar asnjë cent në Telekom
Konjufca: Hashim Thaçi e fundosi Telekomin, këto janë tri pikat që do ta shpëtonin
Haradinaj: Mogherini tha në Tiranë hiqeni taksën ua ndaj menjëherë Kosovën
Ahmeti: Kurti nuk më foli në rrugë, as nuk ma ktheu SMS-in që ia shkrova sa ishte në spital
Shefi i stafit në Presidencë thotë se ka ikur momentumi për marrëveshje me Serbinë
Si po mundohet Serbia t’i fusë mallrat ilegalisht në Kosovë
Opozita marshon në Tiranë
Sami Lushtaku kundër Thaçit për idenë e korrigjimit të kufijve
​Vuçiq tregon çfarë i tha një peshkop serb në takim
Shtyhen zgjedhjet e PDK’së në Pejën e rivalëve Xhavit Haliti e Adem Grabovci
Thaçi: Përpjekjet për korrigjim e ndaluan dorëzimin e veriut te Milan Radojçiqi
Për katër muaj policia ka konfiskuar mbi 2 mijë patentë shofer
Rezoluta në Kuvend, hapi i parë drejt gjykimeve për krime lufte
Haradinaj: Kur e mora detyrën, për Kosovën vendosnin Mogherini e Vuciqi
Termocentrali “Kosova e Re” përplas shoqërinë civile dhe Qeverinë
Daçiq: Kosova nuk është e gatshme për marrëveshje me Serbinë
Korrigjohen tekstet e muzikës, mësohet edhe për shqiptarët
Gjermania: Jemi në koordinim konstant me ShBA-në rreth situatës në Ballkanin Perëndimor
Qytetarët e Serbisë nuk presin që Vuçiqi ta nënshkruajë njohjen e Kosovës
Lirohet deputeti Dardan Molliqaj
Prokurori: Molliqaj u arrestua për shkak të sulmit ndaj një zyrtari
Udhëheqësit e arsimit profesional të shtetit të IOWA-s  vizitojnë Qendrën Trajnuese të KEK-ut
Me kërkesë të VV-së dhe LDK-së nesër mbahet seancë e jashtëzakonshme për Telekomin
Policia jep detaje për arrestimin e deputetit Molliqaj
Pritjet nga presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut
Chabert: Kosova nuk mund t’ia lejojë vetes të mbetet në “status quo”
Këshilli Prokurorial ua vështirëson punën gazetarëve
PDK-ja synon kthimin e besimit të qytetarëve me “Veselin kryeministër e Ismailin kryetar të Prishtinës”
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari