Lajmet
Kryeministri në detyrë Kurti priti në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë
Agim Bahtiri: Gjithmonë kam bërë thirrje për paqe, unë jam i paqes
Haziri viziton familjen Shaqiri në Vrapçiq, ua rikonfirmon mbështetjen për ta tejkaluar këtë sfidë
OAK kërkon që mediat të përfshihen në skemën e Qeverisë për pagë shtesë
“Sa më fort të rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja”/ Rama publikon kurbën e Covid-19 në Shqipëri
Deklaratat e Agim Bahtirit për vëllavrasje në Kosovë, VV: S’kemi nevojë për konflikt
Idrizi: Gjuha nxitëse për vëllavrasje nga kryetari i Mitrovicës, është e tmerrshme dhe e dënueshme
Vuçiç arreston kreun e partisë republikane pse kërkoi falje për krimet dhe e njohu pavarësinë e Kosovës (video)
OAK: Urgjent të ndahen mjetet për punëtorët e sektorit privat
Ndërron jetë një 79-vjeçar, viktima e 11 e COVID-19 në Shqipëri
Thaçi takon ambasadorët e QUINT-it, insiston në qeveri gjithëpërfshirëse
120 mijë punëtorë rrezikojnë të mos marrin paga, ose t’i marrin ato të përgjysmuara
Para konsultimeve me partitë rreth krijimit të Qeverisë, Thaci takon ambasadorët e QUINT-it
Qorrolli: Pa VV-në s’mund të bëhet Qeveria, kjo mund të ndodhë vetëm nëse ajo heq dorë
Bota pp lufton kundër pandemisë Koronavirus, ndërsa 25 të rinjë britanikë organizojnë nejë me muzikë në shpi!
Edhe Moska është futur në karantinë
Në Amerikë numri i të vdekurve nga coronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe ka arritur në rreth 2500, Trump nuk merr masa rigoroze
Edhe pse në moshë të shtyerë e fiton betejë me Koronavirus 80-vjecarja në Shqipëri
Simptomat e para në Wuhan, Kina ka rrëfyer se si kishte filluar e gjitha rreth Koronavirusit dhe ka bërë kritika ndaj institucioneve vendore
Nga sot Presidenti do t’i ftojë krerët e partive për konsulta, Vetëvendosje kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme
Qeveria sytë kah Trusti
Qeveria kërkon kredi për financimin e pakos emergjente
Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit
Dr Fauci: Koronavirusi mund të vrasë deri në 200 mijë amerikanë
Kusari: Me ose pa Veliun ministër, LDK do ta kishte inicuar mocionin
Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Europës: Egoizmi nuk na përket neve, Shqipëria një mësim solidariteti
Kurti me video-mesazh: Kjo është situata më serioze që pas luftës në Kosovë
Zhgënjehen punëtorët e KEK-ut: Të pakënqur me qasjen e institucioneve
Fluturimet radhës në Aeroportin e Prishtinës
Edhe tri raste të reja me koronavirus në Kosovë, numri shkon në 97
Deri tash janë 31.776 të vdekur në gjithë botën nga Koronavirus
Durim Berisha, këshilltari i Kurtit, sulmon amerikanët
756 njerëz vdiqën nga coronavirusi brenda një dite në Itali
Nga Kina: Po bëjnë gabime në SHBA dhe Evropë që nuk po i vendosin maskatë
BQK: Po dezinfektojmë paratë e gatshme
Kurti: Presidenti të mendojë për datë të zgjedhjeve, para se të kërkojë emrin e kandidatit nga VV
Thirrja e infektologut ndaj qytetarëve: Mos e fshihni se jeni të prekur nga koronavirusi
Koronavirusi rrezikon shuarjen e zejtarive në Maqedoni të Veriut
Zeka: Vonesat në mbështetje të sektorit privat shkatërrojnë ekonominë e vendit
Vetëvendosje: President mos e shkel Kushtetutën, por vepro si në vitin 2010-2017
Mjeku i infektivit një mesazh për të varfërit: Jeta juaj është e paçmimtë, askush nuk ua rikthen
Fluturime për në Kosovë nuk do të ketë edhe 10 ditë
Qeveria shtyn vendimin për rinisjen e procesit mësimor deri më 6 prill Foto: Driton Paçarada / Koha / ilustrim
“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët
Veprimi human/ Spitali në Greqi i kërkon 600 maska shqiptares, kur e pyesin për çmimin mbesin pa fjalë
Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve
Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë
Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve
Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari