Lajmet
Buxhovi bën thirrje që të gjithë të bashkohen “kundër shtetit të Kosovës”
Papa lutet per Myslimanet e vdekur gjate Haxhit
Varoufakis: Do të ndodhë Kosovizimi i Greqisë – do të zhytemi në vrimën e zezë!
Qeveria vendos, të gjithë veteranët marrin nga 170 €
Një grua godet me shpullë Erion Veliajn
Jazidët akuzojnë militantët e IS-it për gjenocid
Gjermani: Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia – vende të sigurta
Mustafa për korrupsionin, kush është peshk i madh sipas tij?
Gjendja e rëndë ekonomike zbeh festat në Kosovë
Shkarkohet Aleksandër Jabllanoviq
“Kroacia ka bërë agresion ekonomik kundër Serbisë”
Çollaku: Brenda vitit MSA-ja. Në 2016 liberalizimi i vizave
Serbia pro heqjes së Jabllanoviqit nga kreu i “Srpskas”
SHBA: Në Kongres, Papa e dënoi ekstremizimin fetar
Presidenti Martti Ahtisaari mbështet fuqishëm anëtarësimin e Kosovës në UNESCO
717 pelegrinë të vdekur në Mekë
Mbi 150 pelegrinë vdesin në Mekë
Situatë e tensionuar në kufirin mes Serbisë dhe Kroacisë
Myftiu u kërkon xhematit t’i ndihmojnë refugjatët
TrePharm #KUJDESET për Shoqatën e Pensionerëve të Kosovës
Isufi: Qeveria ka rreshqitë në diktaturë (Video)
Opozita: Nëse Qeveria s’e merr për bazë peticionin, do t’i marrë demonstratat
Limaj: Qeveria do të duhej të kërkonte zgjedhje të reja
Deda mohon kalimin në LDK, më parë në planetin Kepler 452b
Adem Demaçi del në publik shëndetmirë dhe i fortë
Opozita e vendosur të defunksionalizojë Kuvendin deri në përmbushjen e kërkesave
Jabllanoviq: Deri në vdekje do të them “Kosovë e Metohi”
Vështirësitë për Isa Mustafën s’kanë të ndalur
Ngjarjet rreth arrestimit të Sami Lushtakut
Ilir Deda shumë afër kalimit në LDK (?)
Putin: IS-i ka nxirë imazhin e Islamit
Franca ia shet Egjiptit luftanijet e prodhuara për Rusinë
Serbia bllokon kamionët me libra shqip për në Preshevë
Plasaritje brenda Listës Serbe
Visar Ymeri e Albin Kurti dalin në rrugë për t’u kërkuar qytetarëve nënshkrimin e peticionit
Jahjaga uron besimtarët për Festën e Bajramit
Mbi 700,000 vajza dhe gra në burgje
Daut Haradinaj: Qeveria e Kosovës po bënë lojë të ndytë me veteranët e UÇK-së
Veteranët e caktojnë rrogën: Ose 220 euro ose demonstrata
Momenti kur xhihadisti qan para se të kryejë sulmin vetëvrasës (Video)
Komplikohet çështja e Gjykatës, Holanda nuk e nënshkruan marrëveshjen
Metaj i quan për ‘faqe të zezë’ sulmet ndaj kryeministrit
Ivanoviq me pompa duke u kthyer në formë pas burgut (Foto)
Agim Bahtiri shkarkon gjashtë drejtorë
Vetëm 14 mijë veteranë do të marrin pagë
Daçiq: Kroacia në luftë tregtare kundër Serbisë
Policia konfirmon përpjekjen për sulm të eskortës së kryeministrit
Sylë Hoxhaj: Prizreni nuk është kryeqyteti i fajdeve
Kerry: Rusia dhe Irani të ndihmojnë në konfliktin në Siri
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari