Opinione | infosot.com Opinione Archives - Page 2 of 13 - infosot.com
Breaking News
Opinione
Baladë për gruan e mirë
Manipulimi i qeverisë me rrezikun e rikthimit të vizave
Respekti si farsë
Mos i besoni kurrë gazetarëve të pasur
Nëse Adem Jashari do të ishte gjallë dhe do të ishte milioner i korruptuar
Pse Vuçiç po tregohet “realist” me Kosovën?
Profili i Ukë Rugovës: Njeriiu që asocion me krimet, mashtrimet, mafiozë e sekserë (Video)
Ajo që nuk është ditur për monumentin e Skënderbeut në Prishtinë
Dy fjalë për kolegët që mendojnë ndryshe lidhur me idenë tonë 10 ministri/100 institucione
Si u bë avokati i Millosheviqit frymëzues i militantizmit të Vetëvendosjes?
Shkruan Berat Buzhala: Shtatë ditë pasi u shpalla edhe zyrtarisht islamofob
Femra nga këndvështrimi i Partisë FJALA!
Veprimtar i LDK-së, Teutë: ”Vota juaj për kryeministër Ramushin, shpëton LDK-në dhe Kosovën”
Standardet e dyfishta në Kosovë
Po rikthehet teza e qeverisë PDK-LDK? Loja e nervave e Isa Mustafës me ndërkombëtarët
Qyteti i paqes, dialogut dhe i debatit
Ne dhe/apo “Balena blu”
Historia ime për Liljanën
E kemi keqkuptua edhe lirine edhe demokracine
Kush po e lë Kosovën peng, në duar të serbëve ?!
Bkr është një vetvete … e bukur
Zgjedhjet në Shqipëri – numri magjik 71!?
Bajrush Morina: Ja pse do ta kisha votuar Ahmet Isufin, sikur…
Kush do ta mbrojë tash Ezanin në Parlament?
“Grackat” e Albin Kurtit, në të cilat ranë, si minjtë
Bashkëluftëtarët i shkruajnë letër të hapur Veselit, Haradinajt, Limajt e Muratit
Kosovës, i duhet energji e re!
AKR-së: Projekti për themelimin e Bërzës së aksioneve
Disa fjalë për vendndodhjen dhe të kaluarën e Pazarit të Ri (Novi Pazarit apo Yeni Pazar)!
Cili do të jetë “Vampiri” i radhës!?
Dusan Janjic: Ringjallja e etnonacionalizmit në Ballkan: Efekti shkatërrues i krizës së vonuar ekonomike
Valle shpatash dhe vringëllima jataganësh
Kosova buzë gremines
Tiparet e një lideri të suksesshëm
Aderimi im në PDK dhe telefonata tronditëse e Fatmirit
A është kombi në shitje?
Mjaftë më me ndyrësira
Fundi i një epoke dhe qeverisjeje të keqe…!
Kur gara politike merret për një duel rapsodik
Beteja e Kosovës dhe Gazimestani si vend i luftëtarëve veteranë osman
Për shokun e klasës, Agimin
Krasniqi flet për shqiptarët dhe pashallarët
Cvijiqi: Peshterasit janë të gjatë, vitalë, elastikë, syshqiponjë, të sojit të bukur…!
Zoti Gabriel për opozitën, si Don Kishoti përballë mullinjve paqësorë të erës
Mbështetja për Ramushin dhe të vërtetat e saj!
Shërbimet e huaja me “çdo kusht” trazira në Ballkan! Shërbimet e huaja me “çdo kusht” trazira në Ballkan!
Me pas qenë Neron, të kisha detyru me ia shqy vetes gojën!
Presidenti arriti këto objektiva me iniciativën e tij për formimin e ushtrisë
A bash te Daut Haradinaj paska mbetur puna a?!

A duhet të ndërtohet xhamia në qendër të Prishtinës?