Lokale
Qytetarët e Komunës së Prishtinës bëhen me vetëshërbim digjital
Gjilani dhe USAID-i koordinojnë aktivitetet rreth projekteve të programit Avancojmë Kosovën së Bashku
62.6% të saktë në Testin e Arritshmërisë
Ndëshkim për ata që keqpërdorën testet e maturës
Kushëriri i Drejtorit Administrativ,​ vjedh miksetën e Komunës së Gjakovës
Projekti i bashkëpunimit ndërkufitar Gjilan-Çair po ecën sipas dinamikës së paraparë
Haziri pret në takim Herolinda Avdili – Rexhepi, kandidate për deputete në Parlamentin e Zvicrës
Komuna e Gjilanit në aksion për heqjen e të gjitha reklamave pa leje
Bild mbi Ramazanin: Pesë këshilla për jo-agjëruesit ndaj agjëruesve
MPB ka bërë disa ndryshime ligjore për armët dhe municionet
Gjëndra tiroide, sëmundja e dytë më e shpeshtë në Kosovë
Fillon fushata “E dua Kosovën pa tym duhani!”
Gjilani kërkon mbështetje nga USAID-i për organizimin e panairit regjional “Gjilani 2015”
Digjitalizohet administrata e Komunës së Gjilanit edhe për vajtje-ardhjet e punëtorëve
Zhduket i riu shqiptar në Zvicër, pas takimit që caktoi me një femër të panjohur në Facebook
Aksident i rëndë trafiku në Pestovë (FOTO)
Haziri kërkon nga drejtori i KEDS-it që t’i heq njehsorët që kanë shëmtuar disa lagje të qytetit
Studentët shqiptarë të farmacistë, të mahnitur me  fabrikën Trepharm
Kush deshi ta bëjë ‘shkrum e hi’ Shtëpinë e Kulturës?
Aksident i rëndë në Bardhosh, vdes një person
Gjendet një trup i pajetë në lumin Ibër
Dy të maskuar me ferexhe, tentuan plaçkitjen e një argjendarie në Gjilan
Fundamentalizmi fetar, “i keqkuptuar” në Kosovë
Luta i kundërpërgjigjet PDK-së: Dorëheqja e Bajram Isufit akt personal
Bajram Isufi jep dorëheqje nga pozita e drejtorit ekzekutiv në “Eco – Higjiena”
Vetëvendosje: Drejtor, mati drutë në tokë, jo në kamion!
Zjarr i fuqishëm në qendrën e banimit social në Malishevë (Foto)
Zhduket pa gjurmë 22 vjeqari Zija Nuka nga komuna e Gjakovës
Pas tërmetit në Gjilan nuk është lajmëruar asnjë rast për asnjë lloj dëmi

A duhet të ndërtohet xhamia në qendër të Prishtinës?