Lifestyle
Super-jahti luksoz i 200 milionë eurove, i padukshëm kur shikohet prej 50 metrave largësi (Video)
Rregullat para se të jepni gjakun për analiza, të cilat shumica nuk i dinë – për këtë shkak rezultatet shpesh nuk janë valide!
Këshilla për kuzhinë që kursejnë kohën dhe paratë
Rezultatet e përgatitjes së ushqimit në temperaturë prej minus 70 gradë celsius (Foto)
Qepa ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak
Përse zogjtë kryesisht përplasen me motorin e majtë të aeroplanëve?!
Futja e gishtit në hundë mund ta shpërndajë pneumoninë
Piloti arrin ta zbret në tokë aeroplanin, duke fluturuar pak metra mbi një fluturake tjetër të parkuar (Video)
Rutina 90 sekondëshe që duhet patjetër ta provoni gjatë larjes
Aeroplani transportues i forcave ajrore të Australisë fluturon pak metra mbi ndërtesat e larta, qytetarët kritikojnë veprimin e pilotit (Video)
A mundet aspirina të ndihmojë në parandalimin e kancerit të mëlçisë?
A e dini pse kemi qime në të pasme?
E lodhur me pyetjen se kur do të martohet, studentja 32-vjeçe e Oksfordit martohet me veten (Foto)
Preparat i thjeshtë i cili shëron bakterin Escherichia coli
Domethënia e “Çelësit të Qytetit” dhe parashikimet e rrejshme të Nostradamusit – këto dhe kuriozitete të tjera interesante që mund të mos i keni ditur
Sa shpesh duhet të masturbojnë meshkujt për të ulur rrezikun nga kanceri
Sheiku denoncon tri gratë: Nuk më lejuan të martohem me një tjetër
Tri deri në katër kumbulla në ditë mund të këndellin organizmin: Përplot vitamina, mbrojnë zemrën, eshtrat, zorrët!
‘Anija kozmike’ që u gjet në një plazh, doli se ishte një objekt i zakonshëm bregdetar (Foto)
Habisin shkencëtarët: Bebet bëjnë në barkun e nënës atë që nuk ua pret mendja
I shpëton për një “fije floku” vdekjes (Video)
Faktet më të paimagjinueshme për trupin e njeriut
Kishte vazhdimisht dhimbje barku, mjekët habiten nga ajo që zbulojnë
Robotë të vegjël në formë mizash, për polenizim në rast se ndodhë ‘apokalips insektesh’ (Video)
Noti e lehtëson depresionin dhe ankthin
E zë burrin me tjetrën, gruaja e nervozuar rrah brutalisht “konkurrenten”  në autobus (Video, +18)
Keni probleme me gjumin? Ja si të flini për 120 sekonda
Hodhi qesen me mbeturina nga vetura, kryetari i një komune në Itali ia dërgon në shtëpi (Foto)
Përse meshkujt u frikësohen gejëve?
E zë duke përdorur telefonin e mençur në orë të mësimit, arsimtari kinez urdhëron nxënësen ta thyej me çekan (Video)
Zgjoheni gjatë natës? Trupi po ju paralajmëron për këto rreziqe shëndetësore
Operohet me sukses pacienti që vuante nga ‘sindromi i fytyrës luan’ (Video)
Zbulohet mbishkrimi ”Jerusalem” në një gur mijëvjeçar
Turistëve me mbipeshë iu ndalohet të lëvizin me gomarë nëpër Santorini (Foto)
Pesëdhjetë vite në det, shishja plastike del në breg si e re
Edhe pse i ka mbushur 107 vjet, vazhdon të punojë me orar të plotë – njihuni me berberin më të vjetër në botë
Argjentinasit i ngec koka mes trenit dhe platformës, ekipet e zjarrfikësve e shpëtojnë (Video)
Kur i dënuari me vdekje jeton më shumë se gjykatësit e tij – ky dhe kuriozitete të tjera tejet interesante
La punën për të bërë fshesa si të dikurshmet, disa prej tyre i shet rreth 400 dollarë (Foto)
Qielli “shndrit” Kaliforninë, dikush mendoi se erdhën jashtëtokësorët – por ishte krejt diçka tjetër (Video)
Krokodili ua kishte bllokuar hyrjen e shtëpisë, as që dukej se do largohej (Video)
Balena që kërceu papritmas, lagu vizitorët që ndodheshin në barkë (Video)
Gjatë “vetë-shkatërrimit” të pikturës nga Banksy, në sallë dyshohet se ishte edhe artisti misterioz (Video)
“Udhëtimi në kohë”, britaniku pretendon se u dërgua në vitin 8973 dhe takoi robotë telepatikë (Video)
Dentisti britanik tregon rastet më ekstreme, çfarë i ndodhë dhëmbëve kur shmangen vizitat mjekësore (Foto)
Historia që fshihet pas 10 aeroporteve të braktisur (Foto)
Shkencëtarët zbulojnë se prej rrathëve të Saturnit, bie deri në 10 mijë litra shi për sekondë (Foto)
Skanimet e detajuara të fijeve në gjethen e marihuanës, prej të cilave lirohet materia dehëse (Foto)
Emri i një ure në Nju Jork ka qenë për 50 vjet i shkruar gabimisht, tani pritet të bëhet përmirësimi (Video)
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari