Lifestyle
Pinguini kërcen në barkë për t’i shpëtuar dhëmbëve të mprehtë të fokës (Video)
Kim Jong-un nuk përdor tualetet publike – por ka një zgjidhje për takimin historik në Korenë e Jugut!
Fshati zviceran që ofronte të holla për t’i shpëtuar boshatisjes, tani ka familjen e parë
Kina me “sytë nga lartë”, zbulon planin për ta “populluar” Hënën!
Filiali i parë bankar pa punonjës, transaksionet dhe të gjitha kërkesat kryhen nga robotët (Video)
Objekte të çuditshme që pak veta dinë për çfarë përdoren (Foto)
Çorapet e humbura mund t’ju ketë ‘ngrënë’ makina e larjes (Foto)
Kalimtarët e hutuar me ‘vogëlushen’ që kërkonte lëmoshë skaj rruge (Video)
Policia amerikane vendosi 13 kamionë nën një mbikalim, për të parandaluar një vetëvrasje (Foto/Video)
Familja pesëanëtarëshe heq dorë nga shkollimi dhe shtëpia luksoze, për të udhëtuar nëpër SHBA me autobusin e shndërruar në shtëpi me rrota (Foto)
Shoferi i autobusit plot me turistë, kalon përmes rrugës më të rrezikshme në të cilën derdhet ujëvara (Video)
Pozoi me familjarët e miqtë, gruaja habitet me dorën e shfaqur në imazh – nuk e di e kujt është (Foto)
Moment interesant në Shtëpinë e Bardhë: Trump largon një thërrmijë “zbokthi” nga kostumi i Macron (Video)
Ombrella që mbron veturën tuaj nga dielli, shiu dhe gjërat e forta – ajo mund të përdoret edhe si tendë për kamping (Video)
Shakaja e nuses anulon martesën, çifti dhe mysafirët u desh të kthehen “duarthatë” në shtëpi! (Foto)
Njëqind euro në kutinë e “lypësit” – eksperiment që tregon reagimet e kalimtarëve! (Video)
Policia përcolli makinën e të hendikepuarve, që lëvizte në autostradë me vetëm 12 kilometra në orë (Video)
E nervozonte djali i vogël në restorant, gruaja e rrëzon në tokë vogëlushin e pafajshëm në prezencë të klientëve (Video)
Njihuni me 20-vjeçarin që i shpëtoi, peshkaqenit, ariut dhe gjarprit (Foto)
Majmunët e vegjël në skena eksplicite, pasi panë të rriturit teksa çiftoheshin (Foto)
Një shtëpi njujorkeze e shekullit XIX shitet për 4,8 milionë dollarë – dhe ka një arsye të veçantë për këtë! (Foto)
Mollën që ia dhanë në aeroplan e mori me vete, dënohet me 500 dollarë gjobë (Video)
Disa sekonda para se të aterronte në pistë, aeroplanit i bie një dritare e vogël në ulëse – pasagjerët tmerrohen nga frika (Video)
‘Tempujt tokësorë’: Çerdhet gjigante, që më së paku janë për shpezë (Video)
David Copperfield zbuloi një nga truqet magjike më të famshme (Video)
Del në ankand një foto e rrallë nga fatkeqësia e Titanikut
Peshkaqeni gjigant shfaqet shumë pranë notuesve (Video)
Vdes gruaja më e vjetër në botë
Tianducheng, qyteti kinez që imiton me përsosmëri Parisin (Foto)
Bashkohet me familjen pas 40 vitesh, identifikohet përmes videos që u shpërnda në internet (Video)
Fisi i “njerëzve peshq” që mund të zhyten deri në 60 metra thellësi (Video)
Një shëtitje “në fund të botës” (Foto)
Aeroplani më i madh në botë me dy kabina, 6 motorë dhe krah sa një fushë e gjysmë e futbolli, pritet të ngritet në ajër muajin e ardhshëm (Foto/Video)
Shoferi i frustruar përdor një trik për të siguruar një hapësirë parkimi – dhe pretendon se është krejtësisht ligjore (Foto)
Çifti bleu shtëpinë 250 mijë euro, pa asnjë ndihmë nga prindërit – para se të bëheshin 21 vjeç (Foto/Video)
Risi kineze në komunikacion! Mos kalo në të kuqen se lagesh (Video)
Koeficienti i zgjuarsisë së presidentëve amerikanë? Ndonjëri rezultat ndoshta do t’ju befasojë! (Foto)
Mjeku i hoqi nga veshi kapakun e stilolapsit, që i kishte ngecur para shumë vitesh (Video)
“Mjeshtër i Kung Fusë”, 8-vjeçari imiton në mënyrë të përkryer lëvizjet e Bruce Lee (Foto/Video)
Shtëpi të jashtëzakonshme (Foto)
Misteri i gurit: Pasi e vendosi gozhdën e metaltë mbi të, ajo u shkri për pak sekonda (Video)
Mbreti që njihet për shumë gra i ndryshon emrin vendit të tij
Babai me fëmijë u frikësuan nga peshkaqeni që bënte xhiro rreth tyre, para se t’ju “kafshonte” barkën (Video)
Çifti amerikan bëhen me fëmijën e 14-të dhe të gjithë janë djem (Foto)
Hajnat e maskuar si punonjës transporti, vodhën ngarkesën me Samsung Galaxy S9 në vlerë të një milion dollarëve (Foto)
Vozitni biçikletën derisa të njëjtën kohë i lani rrobat, i gjithë procesi zgjat vetëm 10 minuta – dhe kurseni ujin (Video)
I humb qeni, ofron shtëpi për këdo që e gjen
Mjekja kirurge e përkushtuar kreu operim prej pesë orësh, megjithëse e kishte këmbën e thyer (Foto)
Pasi arkitekti përfundoi Katedralen, Cari rus e verboi atë,…: Ky është vetëm një nga 25 “sekretet e padëgjuara” të Rusisë (Foto)