Kuriozitete
Pilotët pinë duhan në kabinë dhe aterojnë gabimisht
Pacientit i nxorën nga njëri vesh 22 filtër të pajisjes për dëgjim (Video)
Fqinjët shpëtuan pesëvjeçarin që ra nga kati i shtatë, duke e pritur me batanije (Video)
Për afro 70 vite nuk i kishte prerë thonjtë, futet në librin e rekordeve Guiness – me thonjtë 9 metra të gjatë (Video)
Tërmeti i Meksikës çon në zbulimin e tempullit të lashtë (Foto)
Të izoluar prej 55 mijë vitesh, tani rrezikojnë zhdukjen (Foto)
Imazhe që tregojnë si i kalojnë ditët e nxehta të verës fëmijët e pasanikëve (Foto)
Era e fuqishme që përfshiu plazhin, ngriti në ajër dhjetëra çadra (Video)
Shtëpia e mahnitshme në vlerë të 1.2 milionë eurove, brenda depos së vitit 1920 (Foto)
Kapet në Australi krokodili 4.7 metra që peshon 600 kilogramë – besohet se është mbi 60 vjet i vjetër (Foto/Video)
Gjyshi 87-vjeçar i ka 346 trashëgimtarë të gjallë nga 13 fëmijët e tij, 127 nipa, 203 stërnipa dhe tre stër-stërnipa (Foto)
“Ndjeja dhëmbët që po mi ngulte në mish”: Modelja e tregon momentin kur u kafshua nga peshkaqeni (Foto)
Shoferi humb kontrollin mbi timonin gjatë garës në Mal të Zi dhe përplaset në shkëmb – edhe pse i rrokulliset vetura shpëton pa ndonjë lëndim (Video)
Kamerat filmojnë momentin kur ajsbergu me madhësi të Manhattanit shkëputet në Grenlandë, 10 miliardë tonë akull lundron drejt oqeanit (Video)
Hëngri 50 speca djegës për 68 sekonda, kinezi fiton monedhë ari 24 karatë
Macet e një qendre në Japoni reaguan njëherësh, pak sekonda para se të nisë tërmeti (Video)
Kërcimi në liqe mund të kishte përfundim jo të mirë, si pasojë e gurëve të shembur nga shkëmbi (Video)
Motoçiklisti ndaloi i tmerruar, kur poshtë ulëses i doli një kobra (Video)
​Foshnja mbijeton e varrosur për 9 orë në SHBA
Peshkun që kishte rënë në grepin e saj, ia gëlltiti peshkaqeni gjigant (Video)
Banorët e një fshati në Tajlandë habiten kur në fusha gjejnë aeroplanin Boeing 747, më vonë e kuptojnë se pronari i tokës e kishte blerë në ankand (Foto)
Parashutisti lëshohet shumë afër sipërfaqes malore, me shpejtësi të ‘qafë-thyerjes’ (Video)
Roboti ‘getopard’ bën gjueti edhe në errësirë, ia tejkalon njeriut me shkathtësi fizike (Video)
Nxehtësia e lartë shkaktoi fenomenin e rrallë, sipërfaqja e detit nisi të ndriçohet (Foto)
Pasurinë e ëndërrojnë të gjithë, por fituesja e lotarisë në Kanada i dhuron të gjitha
Temperaturat e larta në Britani të Madhe, shkrihet asfalti – kamioni ngec në mes të rrugës (Foto)
Goditet nga vetëtima, bie prej malit dhe mbijeton – shpëtimi tij kryhet në mot shumë të vështirë (Foto)
Vetëm për një foto rrezikuan jetën, çifti ukrainas kritikohet për veprimin në Karaibe (Foto/Video)
Ndjekësi i gjarpërinjve shfaqi imazhin e hapësirës me shkurre, ku ndodhet një reptil i rrezikshëm – shikuesit po e kanë të pamundur ta gjejnë (Foto)
Tri vite më parë kishte blerë shtëpi dhe 16.5 hektarë tokë, tani e kupton se brenda kësaj prone gjendet miniera e arit (Foto)
Çifti i sapomartuar i shpëton vdekjes, një pemë gjigante për pak sa nuk bie mbi ata (Video)
Xixëllonja që përpiu, ia ndriçoi bretkosës tërë trupin (Video)
Vendosin ta rinovojnë tualetin, çifti bashkëshortor gjejnë në mure fotografinë dhe mesazhin e fshehur 23 vite më parë (Foto/Video)  
Bie ‘shi i kuq’ banorët frikësohen se mund të jetë ndonjë ogur i keq (Video)
Vetëm shpëtimtarja e vërejti fëmijën që po mbytej në ujë, derisa pishina ishte plot me njerëz (Video)
Vëllezërit që shndërrojnë drurin në llamba artistike (Video)
Piloti rrotulloi aeroplanin për 360 shkallë, pa e zbrazur ujin që ishte në gotë (Video)
Zogu digjet nga rryma, i vë flakën fushës
Vizitohet nga i biri dhe e fejuara tij, reagon e gëzuar kur kupton arsye e vizitës (Video)
Më i vlefshëm se nafta, mafia e vjedh në plazhe
Në të ardhmen në dete do të ketë më shumë plastikë se peshq
Miu i uritur mposhti gjarprin, e tërhoqi të lënduar në shkurre (Video)
Ua mori virgjërinë nxënësve, 15 vjet burg për mësuesen
Me dhe pa makijazh, transformimi mbresëlënës (Foto/Video)
Udhëtarët injoruan ‘shtatzënën’ që qëndronte në këmbë gjatë udhëtimit me tren (Video)
Punëtori i morgut në Afrikën e Jugut, hapë frigoriferin dhe e kupton që e “vdekura” po merrte frymë
Gratë në Ugandë fillojnë luftën kundër burrave dembela, 6 dollarë taksë për seks
Retë e “çuditshme” filmohen në një liqen në Michigan (Video)
Momenti kur polici amerikan futet me urgjencë në veturë kur rrufeja godet tokën (Video)
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari