Kuriozitete
E pabesueshme por e vërtet: Prek me dorë metalin e shkrirë, nuk pëson as më të voglin lëndim (Video)
Apple humb gjyqin, vëllezërit nga Italia mund të mbajnë emrin e kompanisë “Steve Jobs”
Policia përdori një truk nga “The Simpsons” për të kapur kriminelët – plani çoi në arrestimin e 21 personave (Video)
Plaku u martua me një djalë të ri, shiti shtëpinë për t’i blerë atij një banesë – në fund mbeti pa asgjë! (Foto)
Martohet me tri gra – për një ditë (Video)
Përbindëshi Loch Ness filmohet në Shqipëri (Video)
Rreth 15 orë pritje në radhë, vetëm për të blerë fishekzjarrë
Fal ndihmës së fqinjëve, shpëtohet vogëlushi me tumor në sy (Foto, +18)
Sidney, Hong Kongu, Copacabana,…: Dhjetë qytetet që organizojnë festat më madhështore të Vitit të Ri
Pishina, shtretër prej kadifeje dhe masazhe relaksuese: Hoteli i parë për qen në Azi, aty ku nata kushton 70 dollarë (Foto)
Gjenden vezë dinozaurësh, 130 milionë vjet të vjetra (Video)
Aeroplani del nga pista, “parkon” në një banesë (Foto)
​Siberi, vendi ku akulli ngrin edhe anijet
Skiatori në ikje të shpejtë nga orteku (Foto)
Qendra tregtare ku femrat kineze marrin burra me qira (Foto)
Shikojeni mirë: Ky është i vetmi njeri në botë që refuzon paratë! (Foto)
Gruaja lind trinjakë, mjekët habitën kur ua shohin fytyrat – ishin identikë (Foto)
Ishulli më i vogël në botë i banuar, që ka madhësinë e fushës së tenisit (Foto)
Shokohen rusët, në Shën Petersburg bie borë e kaltër (Foto/Video)
Njihuni me burrin që për plot 41 vite nuk ka bërë gjumë, çuditën mjekët me shëndetin e fermerit (Foto)
Patën fat në momentin e fundit, shpëtuan pa iu ndodhur ndonjë tragjedi (Foto)
Preku pistoletë për herë të parë 60 vjeç, sot është kampione botërore (Foto)
Ura më e gjatë në botë, prej xhami (Foto)
Fatura e rrymës shokoi gruan në SHBA, borxhi i saj mujor ishte hiç më pak se 284 miliardë dollarë (Foto)
Shpëtohen rreth 200 skiatorë, të ngecur në kabinat e teleferikut që u dëmtua (Video)
A e dini cili është fshati më i ftohtë në botë?
Sondat e ardhshme planetare frymëzohen nga lakuriqët e natës!
A e dini cilat vende kanë më shumë të diplomuar për doktoraturë?
Vdes pasi hëngri thonjtë
Sapo i panë stomakun, kirurgët vendosën ta operojnë menjëherë: Ata gjetën gozhda dhe vida, dhe jo vetëm kaq! (Foto/Video,+16)
Brenda shtëpisë më të shtrenjtë në SHBA (Foto)
Fituesit e 2. 4 miliardë euro për Krishtlindje! (Video)
Ndriçimi më misterioz që u pa ndonjëherë në qiell (Video)
Koalat dembele në një moment të rrallë dhune (Video)
“Apel për ndihmë”, fillon mbledhja e kravatave që do t’i dërgohen kryeministrit Haradinaj (Foto)
Putini luan hokej në Sheshin e Kuq, kundër yjeve të këtij sporti! (Video)
Përkundër parashikimeve të veterinerëve, macja me dy fytyra po rritet e shëndetshme (Video)
Trembëdhjetë koincidencat e pabesueshme që na lindin më shumë pyetje rreth botës ku jetojmë (Foto)
Historia e kremtimit të Krishtlindjes
Nuk kanë lindur mes bollëkut dhe kanë hasur në shumë vështirësi: Pesë karakteristikat e njerëzve më të suksesshëm në botë?
Fshati i Gjakovës mahnit me dekorimin për festa (Foto)
Dikur kishte 142 kilogramë, pasi hoqi dorë nga kequshqyerja dhe humbi 58 kilogramë – i habiti të gjithë me linjat trupore (Foto)
Është 42 vjeçe, sjell në jetë fëmijën e 20-të
Ishin të bindur se panë jashtëtokësorët, zhgënjehen kur mësojnë se çfarë ishin drita në qiell (Video)
Njihuni me peshkatarin që në rrjetat e tij kanë përfunduar peshq të rrallë që duken shumë të frikshëm (Foto)
Imazhet mahnitëse të Tokës të publikuara nga NASA (Foto)
Kapet gjarpri që ishte mbështjellë për bredhi, në një dhomë me shumë fëmijë (Video)
E tmerrshme: Punëtori i kopshtit zoologjik godet me shkop tigrin, ne qëllim që vizitorët të fotografohen me të (Video)
Lind foshnja në Ukrainë, pagëzohet me emrin Bitcoin
TË FUNDIT