Kuriozitete
Thyejnë rekordin botëror, 217 parashutistë krijojnë forma të ndryshme me trupat derisa fluturojnë në 5.800 lartësi (Video)
Qafa elastike ia mundëson kthimin e kokës për 180 shkallë (Video)
Dy studente holandeze nxjerrin në “ankand” virgjërinë (Foto)
Hapet restoranti në të cilin punojnë personat e prekur me HIV, edhe kuzhinieri kryesor është i infektuar me virus (Foto/Video)
Diamanti rozë që prek shifrën e 30 milionë dollarëve
Nëntëvjeçarja gjen fjalëkalimin e të atit, i rezervon vetes një pushim ëndrrash në Paris (Foto)
Dëshironi xhinse perfekte? Eksperti këshillon që mos t’i lani ato për gjashtë muaj! (Video)
Një shtëpi jo si të tjerat (Foto)
Atraksioni i ri: Restoranti në errësirë totale, ku shërbejnë kamerierët e verbër (Foto)
Për vite më radhë i rridhte gjak nga hunda dhe duronte dhimbje të mëdha, mjekët u habitën kur i gjetën dhëmbin e rritur në hundë (Foto)
Angazhon aktore atraktive për ta provokuar bashkëshortin e saj, dyshonte se ai po shkon me tjera – zhgënjehet keq me veprimet e tij (Video)
Dhjetë dëshmi që vërtetojnë se jeta në një familje mbretërore nuk është një ‘copë mrekulli’ (Foto)
I propozon partneres në 110 metra lartësi, pamjet po bëjnë xhiron e botës (Video)
Trump nuk e fsheh dashurinë për Zonjën e Parë, puth Melanian gjatë vizitës në Korenë e Jugut (Foto/Video)
Transformimi i “pamundur” – nga 270 në 68 kilogramë (Foto)
Filmoi nga afër rrjedhën e lavës së nxehtë, derisa nisi t’i shkrihet droni (Video)
“Shtëpia e një kolonie koralesh”: Shkencëtarët eksplorojnë një gropë nënujore në Australi (Foto/Video)
“Gafat” e Trumpit në Japoni: E “harron” Melanian në veturë, nuk u përkul para perandorit (Video)
Një gjarpër dhe një lakuriq nate luftojnë me vdekjen – kush mendoni se fiton? (Video)
Gruaja e martuar e pranon: “Burri im nuk ka asnjë partnere tjetër për momentin, unë i kam dy”! (Foto)
Një banesë luksoze dhe mijëra euro: Shkaku i maces, e moshuara i lë pasurinë mikeshës së saj
I dalin nga këmba gozhda dhe shiringa, nuk e di si i kanë përfunduar aty (Foto)
Shtirej si pacient, i propozon martesë të dashurës infermiere (Video)
Marinsat amerikanë filmojnë “UFO-të” në shkretëtirë, qëndruan të habitur derisa fluturakja thithte rërën (Video)
Zbulohet Atlantida?! (Foto)
Brenda kafiterisë ku kamerieret janë të veshura vetëm me rroba banjo (Foto)
Hulumtonin trupat e balenave të ngordhura, sulmohen prej peshkaqenëve gjigant (Video, +18)
Deshi ta shet veturën për 500 dollarë, pas disa ditëve i ofruan 100 mijë (Video)
A e dini sa është ora? Duket e lehtë, por askush nuk po e gjen përgjigjen! (Foto)
Bleu shtëpi, nën të gjeti bunkerin e madh të Luftës së Dytë Botërore (Foto)
E frikshme, qëndron në majat e rrokaqiejve pa asnjë mjet mbrojtës (Foto)
Mjeku në Tiranë ‘shqyen sytë’, s’do ta besoni çfarë nxori nga veshi i kësaj vajze… (Video)
Ndodhë edhe kjo: Hipopotami gjigant del nga kafazi, kujdestarët nuk e dinë se si! (Video)
“Fëmijët e pasur të Rusisë: Të gjithë ua kanë zili për jetën luksoze, por një mashtrim i madh fshihet prapa imazhe që i postojnë në Instagram (Foto)
Foshnja nëntë muajsh noton sikur të ishte profesionist (Video)
Pamjet që rrallë shihen: Tigri duke ngrënë një krokodil! (Video)
Shtëpia e ndërtuar në dru në zemër të xhunglës me pamje nga deti, në të cilën të gjithë dëshirojnë të kalojnë vikendin (Foto)
Si ai janë vetëm 25 njerëz në botë, por është i vetmi i lindur pa kofshë që ka filluar të ecë (Video,+16)
Çfarë fati për gruan amerikane: Fitoi dy herë lotarinë, në të njëjtën ditë
Misteri i mamasë që nuk shton peshë, edhe pse i ka qejf ushqimet e shpejta dhe nuk bën asnjë stërvitje – ekspertët kanë vendosur kamera në shtëpinë e saj (Foto)
Çfarë gjendet aty dhe si jetohet brenda saj: Një nga shtëpitë më të famshme në Britani, e vendosur në mes të autostradës (Foto/Video)
Jetojnë në dy shtëpi dhe kanë një dhomë vetëm për rrobat e tyre – ata kanë 10 fëmijë por e duan edhe të 11-in (Foto/Video)
Mendoi se biri i saj ishte kthyer nga ahengu, kur u zgjua në mëngjes u shokua kur pa në dhomë lakuriq duke fjetur një person i panjohur (Foto)
Eksperiment social: Qytetarët reagojnë në mënyra të ndryshme, kur personi i panjohur u afrohet dhe kërkon të shoqërohet me fëmijët e tyre (Video)
E pabesueshme por e vërtetë: Njihuni me 100 personat që dikur kanë vuajtur nga mbipesha, kurse sot po habitin botën me linjat e tyre trupore (Foto)
Përfshihen nga orteku i rrëmbyeshëm, tetë alpinistë shpëtojnë të pa lënduar (Video)
Jeton tri kilometra nën sipërfaqen e detit, peshku i pazakontë lëvizë me anë të këmbëve (Foto)
Muzeu i gaforreve, ngjanë si një gaforre gjigante (Video)
Zbulohet një “boshllëk i gjatë” në Piramidën e Egjiptit – gjë që mund të zbulojë sekretet e lashta të saj! (Foto)