Kuriozitete
Telefonin e kthen kah kamera gjatë transmetimi direkt, papritmas i vjen një mesazh fyes (Video)
Detyrën për nxënësit e klasës së tretë pothuajse askush nuk po mund ta zgjidh, të gjithë menduan se kanë përgjigje të saktë – në fakt askush nuk e kishte
Mirë se vini në vendin më të ftohtë të banuar në botë! (Foto)
Provoi të imitonte skenën nga filmi, elefanti e godet keq duke e hedhur përtokë (Video)
Stilet më interesante të flokëve – disa, sigurisht nuk i keni parë! (Foto)
Një restorant në Britani rrezikon licencën, shkaku i një shqiptari!
Moment i pabesueshëm: Zemra e një gjarpri të plagosur rreh jashtë trupit të tij (Video,+16)
Burri më së shumti herë i martuar në Britani dëshiron të martohet sërish – zbulon si cila është “femra e përsosur” për të! (Foto)
Burri nga Nju Jorku publikon fotografi të “djaloshit fantazmë” i cili thotë se e viziton në mes të natës (Foto)
Tualeti “Louis Vuitton” i punuar me flori, shitet me çmim marramendës (Video)
Beteja mes tarentulës dhe grerëzës, shpjegohet në mënyrë të përkryer nga nëntëvjeçari (Video)
Pronarët kokëfortë dhe këmbëngulës, dhjetë raste kur shtëpitë nuk u lejuan të rrënohen (Video)
Hetuesit ndalojnë së intervistuari të dyshuarin, shkaku gazrave të zhurmshme që i lëshonte (Foto)
Duterte këndon një këngë dashurie, thotë se e bëri me kërkesë të Donald Trump! (Video)
Produktet të cilat mund tua bëjnë jetën e përditshme më të lehtë – dhe blihen me shumë pak para! (Foto)
Meteorologu vendosi të sfidonte erën e fuqishme dhe temperaturat e ulëta (Video)
Kalimtarja ik nga i panjohuri që e ndiqte çdo hap (Video)
Vallëzimi lamtumirës me të bijën dymuajshe, që i kanë mbetur vetëm pak ditë jetë (Video)
Gaforrja ngjitet në pemë për të kapur prenë (Video)
Kirurgët gjejnë një kilogram dru dhe plastikë në stomakun e 16-vjeçarit
Ai i ka magjepsur të gjithë, përfshirë edhe lojtarët e Barcelonës: Truqet spektakolare të magjistarit anglez! (Video)
Njihuni me ish-ushtarakun që injektoi substanca të rrezikshme që ta ketë bicepsin dhe tricepsin si të Popeye (Foto)
A mund ta dini se cili filxhan mbushet i pari me kafe? (Foto)
Çfarë fatlumi: Kremton ditëlindjen me 750 mijë dollarët të fituara në lotari
Pas 50 viteve martesë e tradhtoi gruaja me një më të ri, ai nga mllefi preu organin gjenital e tij dhe e hodhi në liqen (Foto)  
Peshkaqeni me 300 dhëmbë, specia që besohet se mbijeton për 80 milionë vite (Foto)
Turisti i habitur me objektin misterioz në qiell, që ngjanë me një gjevrek (Foto)
Thyen legenin derisa po blinte një shalqi, gjykata detyron pronarët e marketit ta dëmshpërblej konsumatorin me 7.5 milionë dollarë
Procesi i hapjes së rrëshqitëses për emergjenca në aeroplan, gati brenda gjashtë minutave (Video)
24 ide kreative për zgjidhjen e problemeve të përditshme (Foto)
Njëri e godet në kokë, tjetri e tërheq për bishti – pamje që tregojnë se si trajtohet një tigër në një kopsht zoologjik (Video)
Oscar, maçoku që nuhat vdekjen: Nëse fle në shtratin e dikujt, ai person më nuk zgjohet (Foto/Video)
Thyen rekordin botëror të librit Guiness, për 15.54 sekonda i përshkon 20 metra duke u rrokullisur (Foto/Video)
Ecin rrugës të pambuluara, gratë tregojnë reagimet e iranianëve (Video)
E lodhur nga bashkëshorti dhe djali i saj, e provon edhe vet: Vuri bast një, fitoi rreth 575 mijë funte (Foto)
“Po na pushtojnë jashtëtokësorët”, panik mes banorëve të një fshati në Ukrainë (Video)
Mamaja me katër fëmijët e saj detyrohet të jetojë në një dhomë të ngushtë, është në pritje të një shtëpie sociale (Foto)
Njerëz, kafshë dhe objekte të ndryshme: Pamje që tregojnë se si pemët kanë “mbërthyer” disa gjëra shumë të pazakonta (Foto)
Para se të lindte në Tokë, thotë se ka jetuar edhe në Mars: 20-vjeçari rrëfen detaje nga jeta në Planetin e Kuq! (Video)
Studimi tregon se delet janë shumë të afta në njohjen e fytyrave të njerëzve (Video)
Guxim Imeri në ndjekje nga forcat britanike, dukja e tij bëri që “ta kërkojnë” edhe shumë femra! (Foto)
Shpallja e parezistueshme e pensionistit kanadez: Ushqim, fjetje dhe 3 mijë dollarë pagë për ata që pranojnë të kujdesen për të
Thyejnë rekordin botëror, 217 parashutistë krijojnë forma të ndryshme me trupat derisa fluturojnë në 5.800 lartësi (Video)
Qafa elastike ia mundëson kthimin e kokës për 180 shkallë (Video)
Dy studente holandeze nxjerrin në “ankand” virgjërinë (Foto)
Hapet restoranti në të cilin punojnë personat e prekur me HIV, edhe kuzhinieri kryesor është i infektuar me virus (Foto/Video)
Diamanti rozë që prek shifrën e 30 milionë dollarëve
Nëntëvjeçarja gjen fjalëkalimin e të atit, i rezervon vetes një pushim ëndrrash në Paris (Foto)
Dëshironi xhinse perfekte? Eksperti këshillon që mos t’i lani ato për gjashtë muaj! (Video)
TË FUNDIT