Kuriozitete
Peshkatari krenar me ‘peshkun hënë’ 30 kilogramësh (Foto)
Mahnitëse: Kinezët ndërtojnë ujëvarë në rrokaqiell (Video)
Mrekullitë misterioze, që Toka i ka fshehur në fundin e oqeaneve (Foto)
Barkat u mbushën me peshq, dolën mbi sipërfaqe të ‘ndjekur nga peshq më të mëdhenj‘ (Video)
Peticion për lejimin e pirjes së lëngut ‘eliksir’ nga sarkofagu misterioz i vjetër mbi 2,000 vjet (Foto)
Mekanizmi i veçantë që zëvendëson zinxhirin e yndyrshëm të biçikletës (Video)
Mijëra notarë përshkuan Bosforin nga Azia në Evropë
Në Itali bie borë edhe në kulmin e verës (Video)
Aeroplani që bën ngjitje gati vertikale, i gatshëm për pasagjerë (Video)
Brenda parkut të braktisur, të ndërtuar pranë një rezervati luanësh (Foto)
Peshkaqeni i bllokuar ndërmjet gurëve, u shpëtua nga një adoleshente e guximshme (Video)
Takimi i parë me një gaforre, nuk ishte aspak i këndshëm për qenin (Video)
I nxjerrin nga syri krimbin e gjatë, si pasojë e ngrënies së mishit të papjekur (Foto)
Qenin që ia kishin vjedhur pesë vite më parë, e gjen në Londër (Foto)
Hapet sarkofagu gjigant ku besohej se ishte trupi i Aleksandrit të Madh, gjetja e pazakontë e bën rastin edhe më misterioz (Foto)
Rulotën e vjetër e shndërroi në një shtëpi luksoze me rrota (Foto)
I mbijetuari i fundit i njohur i fisit amazonian filmohet duke prerë një pemë – pas 22 vitesh jete i vetmuar në xhungël (Foto/Video)
Imazhet nga hapësira tregojnë se si e ka ndryshuar nxehtësia Britaninë e Madhe (Foto)
Misteri i lumit Wharfe në Britani, kushdo të futet në ujë “nuk del i gjallë” (Video)
Fluturakja më e madhe ndonjëherë, me panele gjigante xhami dhe luks të lart – në përpjekje ta ndryshojë mënyrën e udhëtimeve turistike (Foto)
Aeroplani gjerman që besohet të jetë fundosur para 75 vitesh, gjendet në bregdetin grek i ruajtur në mënyrë të përkryer (Video)
“Gjysmë njeri, gjysmë qen”: Një burrë mbetet i tmerruar pasi takon bishën misterioze në mes të një pylli (Video)
Luftanija ruse që “transportonte mbi 100 miliardë dollarë flori”, është zbuluar nga zhytësit në Korenë e Jugut – ishte fundosur 113 vite më parë (Foto/Video)
Djali i vogël po kalonte rrugën, shoferi arrin të frenon në kohë që të parandalon më të keqen (Video)
E zë të dashurin me tjetrën, e godet me revole elektrike – vajza e nervozuar përfundon në pranga (Video)
“Kopshti njerëzor”: Vizitorët shkonin t’i shikonin skllavët, që mbaheshin në periferi të Parisit (Video)
“Gjuetarët e fantazmave” eksplorojnë një shtëpi të braktisur – mbeten të habitur kur shohin biçikletën që po lëvizte vetë! (Video)
As Maradona e as Messi – argjentinasit i vënë demit emrin e një tjetër ylli të futbollit
Shqiponja gjigante sulmon tetëvjeçaren, e lë të tronditur dhe me lëndime të konsiderueshme (Video)
Imazhe që tregojnë dallimin e jetës në burgjet rreth e rrotull botës (Foto)
Si 20-vjeçar i dhanë fund lidhjes dhe u betuan se nëse në të ’40-at janë ende beqarë do të martohen – ashtu edhe ndodhi (Foto)
Kamera e vendosur në makinë filmoi procesin e lindjes së fëmijës në ulëset e prapme (Video)
Hoqi dorë nga puna, apartamenti dhe shtëpia që i kishte në Londër, për të jetuar në shtëpinë e ndërtuar me materiale të riciklueshme në malet e Walesit (Foto)
Bebet në Parlament, në Zelandën e Re edhe burrat i marrin fëmijët në seancë
Pajisja që shërben si pasqyrë, tregon detajet dhe mangësitë e fytyrës (Video)
Operistja me nevoja të veçanta, habiti të gjithë me zërin e mahnitshëm (Video)
Arkeologët zbulojnë atë që besohet të jetë një punëtori për kryerjen e balsamimeve (Video)
Një burrë u ngjit malit për të bërë vetëvrasje, por mënyra se si helikopteri ishte ulur për ta shpëtuar merr vëmendjen e të gjithëve! (Video)
Qeni besnik ndihmon pronarin me aftësi të kufizuara duke e shtyrë karrocën e tij (Video)
Kaloi natën me dorën e ngecur në guaskën e tualetit, pasi u përpoq t’i kapte çelësat që i ranë (Video)
Në Bejrut përpiqen të ringjallin kulturën e tyre të kafesë (Foto)
Luanët e vegjël luajnë me qese najloni, rrezikojnë të ngufaten (Video)
Nxënësja tetëvjeçare që ka mbetur e pastrehë, kreu detyrat në mot me shi dhe erë (Video)
Egjiptologët po përgatiten të hapin sarkofagun misterioz, brenda të cilit dyshohet se ndodhet trupi i Aleksandrit të Madh (Foto)
Pilotët pinë duhan në kabinë dhe aterojnë gabimisht
Pacientit i nxorën nga njëri vesh 22 filtër të pajisjes për dëgjim (Video)
Fqinjët shpëtuan pesëvjeçarin që ra nga kati i shtatë, duke e pritur me batanije (Video)
Për afro 70 vite nuk i kishte prerë thonjtë, futet në librin e rekordeve Guiness – me thonjtë 9 metra të gjatë (Video)
Tërmeti i Meksikës çon në zbulimin e tempullit të lashtë (Foto)
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari