Ekonomi
Ministri Shala premton përkrahjen e prodhuesve vendor, kërkon rritjen e cilësisë
Opozita e çakorduar e lë në pushtet Qeverinë e pafuqi Haradinaj
Sipas Balajt, Telekomi ka vlerë mbi 500 milionë euro
Ana tjetër e medaljes| Kush është Blerim Pushkolli, që hëngri dajak nga vëllai i Presidentit? (Dokument)
Nëse pagat do të ishin 600-800 euro, shumë të rinj s’do të largoheshin nga Kosova
Mbi 4 milionë euro ndahen gabimisht nga MPMS-ja për skemat sociale
Ministri Shala apel bizneseve të mos importojnë lodra jashtë standardeve të BE-së
Kompanitë kosovare prezantojnë produktet e tyre në Panairin “SIAL 2018” në Paris
MTI zë i fuqishëm i prodhuesve vendor në Qeveri
Shtesat për fëmijët, pak entuziazëm te prindërit
MTI mbështet rritjen e konkurrueshmërisë në ekonominë kosovare dhe eksportin e prodhimeve vendore
Projektligji i punës parasheh gjoba deri në 40 mijë euro për shkelësit e të drejtave të punëtorëve
Shoqëria civile i rekomandon Qeverisë të paguajë penalltinë dhe të tërhiqet nga “Kosova e Re”
ContourGlobal: “Kosova e Re” ndërtohet edhe pa mbështetjen e Bankës Botërore
Haradinaj: “Frutex” një nga prodhuesit më të mëdhenj në Kosovë, suksesi i të cilës duhet të ndiqet edhe nga kompanitë tjera
Telekomi i Kosovës një hap afër shkatërrimit, Z-Mobile tash ia kërkon me gjyq 30 milionët
Ministri Shala: Do t’i mbrojë prodhuesit nga importi i pabarabartë
Sekuestrohen 229 mijë euro false në Prizren
Të akuzuarit e rastit “Z-Mobile” deklarohen të pafajshëm, seanca tjetër në nëntor
Pse në Kosovë nuk mbillet luledielli (Video)
MTI nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Korporatën Financiare Ndërkombëtare – IFC
Rritet deficiti tregtar i Kosovës me jashtë
Mbrojtja i cilëson të zbehta provat në aktakuzën “Pronto”, Prokuroria i konsideron legjitime
Gjilan: Filmohet skandali i korrupsionit, zyrtari merr 2 mijë euro mito
Gent Begolli: E kam gjetur Telekomin me mbi 60 milionë euro borxhe, por ka shpresë
Propozohen masa tregtare ndaj Serbisë për ta detyruar që t’i zbatojë marrëveshjet e arritura
Ekspertët konsiderojnë se bankat në Kosovë duhet të konvertojnë lekun e denarit
Kthehet në punë Sekretari i MTI-së i suspenduar për ndërhyrje nëpër tender e grante
Politika në garë për ta marrë kontrollin në KEK
Qeveria heq nga lista kandidatin me më së shumti pikë për kryesues të Bordit të ZRRE-së
MTI dhe OECD lansuan raportin hulumtues për konkurrueshmërinë
Kredi veç me letërnjoftim e për 15 minuta – oferta e rrezikshme që po i tërheq qytetarët
Posta e Kosovës sot hyn në grevë
Punëtorët e Postës të hënën fillojnë grevën
Paga minimale në Kosovë mund të jetë edhe më e ulët se 130 euro
Haradinaj: Zhvillimi ekonomik rajonal, kontribuon në paqen dhe stabilitetin e Evropës Juglindore
Bankat të pamëshirshme në vlerësimin e pasurive të lëna hipotekë
Pas vërejtjeve nga BE-ja, Qeveria rishqyrton Projektligjin për pagat
Krahas verërave italiane Thaçi konsumon edhe verë vendore
Rritet interesimi i mërgimtarëve për investime në sektorin financiar
“Pa i hequr politika duart nga ‘Trepça’, ndërmarrja s’mund t’i shpëtojë falimentimit”
Qeveria i largon në mënyrë të dyshimtë, Përparim Kabashin e Fadil Ismajlin nga gara për ZRrE
Doni të punoni jashtë? Gjermania u siguron vizë nëse keni KËTO profesione
Ja sa emigrantë u punësuan në Gjermani për një vit
Sipas aktakuzës, Telekomi humbi miliona euro për shkak të Qerimit, Gjonbalajt dhe Mustafës
Vendet që do të mbesin pa rrymë
Telekomi i Kosovës humbi 66 milionë euro për 2 vjet
Aktakuzë ndaj Agron Mustafës, Ejup Qerimit dhe Rexhë Gjonbalajt për rastin ‘Z-Mobile’
Darka e Behgjet Pacollit ku u paguan mijëra euro verë, shampanjë, birra…
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari