Ekonomi
Bislimi: Një kontabilist i papërgjegjshëm ka futur veten në listat e punëtorëve të bizneseve
Mbi 1 milion euro janë mbledhur taksa nga importi i mallrave nga Serbia, që nga reciprociteti
Donacionet e mërgatës do t’i përdorë Ministria e Shëndetësisë për përballimin e pandemisë
Bordi i përkohshëm i KEK-ut, ka emëruar Luigj Imerin u.d. të kryeshefit ekzekutiv.
Reagon ish Bordi i Drejtorëve të KEK-ut: Qeveria gaboi në konstatimet për shkarkim
Mosrealizimi i projekteve e mbipunësimet, në mesin e gjetjeve të lidhura me shkarkimet në Ibër-Lepenc
Kurti: Në ndërmarrjet publike kemi hasur në dëshmi që do të paraqiten për në organet e hetimit
Abazi për shkarkimet në Telekom: Nipi s’mund ta emërojë dajën e tij për drejtor
Basri Shkodra, me biznes të suksesshëm në një konkurrencë të fortë në Zvicër
Ekskluzive: Kontrata e dëmshme e Bedri Istrefit me kompaninë nga Shqipëria për Telekomin
Bashkëshortja e Kosnett i del në krah Kurtit: Ka të drejtë, është e mundur lirimi i shtetit të kapur
Trusti ka humbur 52 milionë euro shkaku i Covid-19, sipas Mehmetit
E planifikon 7.5 mld euro për të përballuar krizën e Covid-19
Bordi i Telekomit dështon ta shkarkojë menaxhmentin
Daçiqi thotë se tarifat e reciprociteti po pengojnë dialogun, përmend në OKB testet e dërguara në Kosovë
Kryeshefi i Telekomit thotë se urdhrat politikë e kanë sjellë Telekomin ku është sot
Reagon Bordi i shkarkuar i KEK’ut
Heldt: Suksesi me KOSTT-in, i lidhur me depolitizimin
KEK-u sqarohet rreth shpimeve në fshatin Kuzmin
Senati miraton paketën e ndihmës ekonomike prej afro 500 miliardë dollarësh
Kurti: Krizat janë sfida me shumë vështirësi, s’do t’më ndalë ta përmbushim detyrën për rimëkëmbjen e ekonomisë
Rama: Kemi gati amnistinë fiskale. Përfitojnë të gjthë, përjashtohen nga politikanët deri tek…
Rama jep lajmin e madh për bizneset: Është gati… (Video)
Coronavirusi ‘prek’ ATK-në, 13.6 milionë euro më pak të hyra sesa plani
“Jemi para një krize të thellë ekonomike”- Sejamini debaton me Ikonomin
Zeka: Sipas një hulumtimi 91% e bizneseve raportojnë rënie të shitjes deri në 100%
Si të shpëtohet biznesi/ Sugjerimet e këshillit të investimeve për qeverinë dhe pushtetin lokal
Një muaj paraburgim për zyrtarin e ATK-së që dyshohet se mori 100 euro dhe një tavolinë me karrige nga një zdrukthtar
Anketa e Këshillit të Investimeve, 49.9% e bizneseve të mbyllura
Njoftim për tatimpagues- Certifikata e të punësuarit, shkarkohet përmes Sistemit Elektronik EDI
Bislimi: Kosova ka 320 mijë të punësuar, nga pandemia nuk janë prekur më shumë se 100 mijë (Live)
Raporti tronditës i FMN: Europa do të ketë krizën më të thellë nga viti 1930, përfitojnë vendet aziatike
Lushi: Ekonomisë së Kosovës i duhet një pako emergjente me më së paku 500mln euro për ta mbijetuar kolapsin
LDK-ja nuk e përkrah pakon 320 milionëshe të propozuar nga PDK-ja
OAK kërkon zgjidhje për lëvizjet e të punësuarve
ATK tregon mënyrën e aplikimit për përfitim nga Pakoja Fiskale Emergjente
Hoti flet si Kryeministër në ardhje, akuzon Kurtin se propozoi masa gjysmake ndaj COVID-19
Ndërtimi i hidrocentraleve është pezulluar derisa të zgjatë pandemia
Hamza: Pako e PDK-së parasheh 72 milionë euro si ndihmesë ekonomike
Bordi i Telekomit sqaron opinionin, nuk përmend se ka pasur në agjendë shkarkime
Hajdari: Shkarkimet në Postë ndodhën pasi ndërmarrja u degradua
Kusari-Lila s’është e befasuar me aktakuzën: Faktet dhe të vërtetat do t’i themi në Gjykatë
Ekonomia do t’i mbijetojë koronavirusit, por
Për shkak të koronavirusit, për një ditë Trusti ka humbur 12.8 milionë euro në investim
Oda Ekonomike e Kosovës dhe ajo Amerikane kundër vendimit të Qeverisë për favorizimin e Telekomit
Hapet llogari e dedikuar për fondet për menaxhimin e situatës së pandemisë
Veseli: Do të thërrasim seancë të jashtëzakonshme për të marrë masa ligjore që ndihmojnë punëtorët dhe bizneset
Guvernatori Mehmeti prezantoi masat e BQK-së për tejkalimin me më pak dëme në ekonomi nga pandemia Covid 19
KDI: Kundër vazhdimit të praktikave të kapjes së shtetit
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari