Bota & Rajoni
Studimi: Serbia tkurret me 40 % deri në vitin 2100
Borë e madhe në Stamboll, anulohen fluturimet
Vuçiq: Për Kosovën nuk ka zgjidhje të lehtë
Tetova me rekord të ri për nivelin e ndotjes së ajrit
Gjermani, 8500 mësues për t’u mësuar gjuhën fëmijëve të refugjatëve
Dosja sekrete që tregon për krijimin e ISIS’it
Pushime presidenciale si të familjes Obama… (Foto)
Kryeministri i Turqisë  Davutoglu arrin në Beograd
Kryeministri turk Davutoglu viziton Serbinë
Tiranë, vdes nga i ftohti foshnja 3 muajshe e komunitetit rom
Presidenti i pafuqishëm, konfirmohet se Qeveria qëllimisht s’ia lëshoi vilën për pushime
Kina miraton ligjin e ri kundër terrorizmit
10 parashikimet se si do të duket bota pas 10 vjetësh
Flet lideri i ISIS Abu Bakr al-Baghdadi, kërcënon Perëndimin dhe Izraelin: Po u ofrohemi çdo ditë
Ivanov pengon emërimin e ambasadorëve shqiptarë
11 vjet nga cunami masiv në Indonezi
Arrestohen Ministra e biznesmenë të Serbisë, dëmet totale 100 milionë euro
Kompensim financiar pas 36 vjetësh për pengjet e Iranit
Më 2100 Shqipëria do të ketë mbi 1.1 milion banorë më pak se tash (dokument)
Nikoliç: Mali i Zi është shndërruar në shtet lodër
Zjarr në një spital në Arabinë Saudite (Foto)
Foto-lajm: Kur kryetari i bashkisë i bën vetë punët e zyrës
ISIS pret kokat e 10 ushtarëve të vet (FOTO)
Partia UNITETI, për të kthyer dinjitetin e shqiptarëve në Maqedoni
Obama: ISIS organizatë helmuese por nuk mund të na shkatërrojë
ISIS i ofron koalicion Serbisë
Foto tronditëse: Kufoma e viktimës në Durrës, pak pas vrasjes
Kerry: KS dërgon mesazh për ndaljen e vrasjeve në Siri
21-vjeçarja rrëfen në OKB tmerrin e ISIS: Më përdhunuan në grup derisa humba ndjenjat (VIDEO)
Mbytet një anije që transportonte klandestinë ‪‎Turqi‬, 18 të vdekur (Foto)

A duhet të ndërtohet xhamia në qendër të Prishtinës?