Bota & Rajoni
Sanders në vendin e parë, ndërsa bie përkrahja për Biden-in
Gjobën prej 2.4 miliardë eurove të Bashkimit Evropian, Google do ta sfidojë
Zbulohet se s’i forcat nigeriane i përdorin torturat e tmerrshme
Me fyt të prerë, kritiku i Putinit gjendet i vdekur në dhomë të hotelit në Francë
Përplasen në debat televiziv  kandidatët demokratë për president të ShBA-së
Trump konfirmon: SHBA kanë vrarë drejtuesin e Al-Kaedës të Gadishullit Arabik i cili mori përgjegjësinë për të shtënat masive në një bazë detare amerikane
Trump dërgon 20 mijë trupa në kufi me Rusinë
Senati voton, Donald Trump lirohet nga akuzat e demokratëve
Dy ushtarë të Ukrainës në Donbas vritën
Al-Qaeda merr përgjegjësinë për sulmin në bazën ajrore në Florida
Britania e Madhe: BE-ja të përmbushë angazhimet për marrëveshjen e tregtisë së lirë
Vajza 12-vjeçare vdes për shkak të zakonit të ndaluar
Macron: Britania nuk mund të jetë edhe brenda edhe jashtë BE-së
Numërimit i erdhi fundi/ Britania e Madhe jashtë Bashkimit Europian
Për shkak të zgjerimit të coronavirusit, BE-ja: Do t’i dërgojmë dy aeroplan për ata që duan të largohen nga Wuhani në Kinë
50 pjesëtarë të forcave  të armatosura amerikane janë diagnostikuar me lëndime traumatike në tru pas  sulmeve me raketa nga Irani
132 shkon numri i viktimave nga coronavirusi
Këto janë katër pikat kryesore të “Planit për Paqe në Lindjen e Mesme” të presidentit Trump
BE-ja zgjeron listën e sanksioneve ndaj Rusisë për shkak të Ukrainës
Vdes mjeku kinez nga coronavirusi
Mbyllen shkollat në Hong Kong, shtohen masat kundër virusit në Kinë
Në Meksikë  trajnimi për t’i stërvitur fëmijët që të përdorin armë, imazhet shqetësuese
Tërmeti/ Reagon për herë të parë Erdogan
Ekspertët amerikanë para 3 muajsh paralajmëruan se koronavirusi do mund të vriste 65 milionë njerëz
Video tragjike që të rrënqeth shpirtin, babai ishte bërë çati për dy fëmijët
Momenti i tërmetit të fuqishëm në Turqi. Njerëzit dalin në rrugë
Të shtëna masive në Gjermani, raportohet për gjashtë të vdekur – arrestohet sulmuesi
​SHBA: Duhet të jemi të vendosur përballë Iranit
Trump presidenti i parë që merr pjesë në protestën vjetore kundër abortit “Marshi për Jetën”
Në sondazhin e ri është epërsi të ngushtë Bernie Sanders ndaj rivalëve Joe Biden dhe Elizabeth Warren
Trump: Jam optimist për bisedimet tregtare ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian
Trump i quan “profetë të apokalipsit” aktivistët për ndryshime klimatike
Shefja e FMN-së: Sistemi financiar të bëhet më gjithëpërfshirës
Ushtria amerikane vihet në gadishmëri, ka një planifikim për sulm ndaj bazës së SHBA-ve në Gjermani
Humbi njërin sy në protestat e Rripit të Gazës, fotografi: Do të vazhdojë të bëjë foto me syrin tjetër
Sergey Lavrov: Politikat ‘agresive’ të SHBA-së janë skaktare për rritjen e tensioneve globale
Nga konferenca për Libinë: Pas 8 orësh diskutime liderët bien dakord për armëpushim, jo për zgjidhje ushtarake
Sulmi me raketa, vriten të paktën 70 ushtarë
Muri 119 miliardë dollarësh që mund të mbrojë Nju Jorkun nga përmbytja
Plot 360 miliardë copë/ Afrika Lindore “pushtohet” nga karkalecat e shkretëtirës
Qëllimi final i qeverisë gjermane është “një Libi sovrane” dhe një “proces pajtimi brenda Libisë”,   hapi i parë drejt paqes në Libi?
Lajçak ka thënë se, BE-ja duhet të ushtrojë ndikimin e vet në rajonin e Ballkanit Perëndimor, ose do të përballet me rreziqe
Për shkak të një audio-incizimi, jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës
Njeriu i shërbimit sekret iranian planifikonte të hapte televizion në gjuhën shqipe
Turqia dërgon trupat drejt Libisë, askush nuk do të mund të nxjerrë naftë pa lejen e Erdoganit
Ndodh edhe kjo, imami nga Uganda e kuptoi vetëm pas dy javësh se “gruaja” e tij ishte një burrë, këtë e zbuloi policia
Sulm ajror në Siri, 18 të vdekur dyshohet se sulmin e ka kryer qeveria ruse dhe ajo siriane
Akuzat për shkarkimin e Trumpit dërgohen në Senatin amerikan
Putin emëron kryeministrin e ri të Rusisë
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari