Bota & Rajoni
Merkel: Evropa duhet të ketë strategji të përbashkëta
Gjermania jep një lajm të mirë për të gjithë ata që duan të punojnë në këtë shtet
Profesoresha e cila tronditi Amerikën me akuzat për ngacmim seksual
Londra për Brukselin: Mos ngatërroni mirësjelljen me dobësinë
Sirianët votojnë në zgjedhjet lokale për herë të parë pas shtatë vjetësh
Facebook, Twitter merren në pyetje nga Kongresi amerikan
Obama dhe Bush nderojnë John McCain, Trump nuk merr pjesë
Thirrje Rusisë që të parandalojë “katastrofën tjetër humanitare” në Siri
Bullgari: Të paktën 16 të vdekur nga aksidentimi i një autobusi
Vdiq McCain – heroi i luftës që u shndërrua në ikonë politike
Hahn: Referendumi për Maqedoninë do të thotë zgjedhje midis ardhmërisë në BE dhe izolimit
Trupat amerikane do të vazhdojnë të qëndrojnë në Irak
Erdogan thotë se “do ta ndryshojë lojën” ndaj sanksioneve që dobësuan ekonominë
Arabia Saudite akuzohet se po ndalon myslimanët e Katarit të kryejnë Haxhin
Inxhinieri italian paralajmëroi se ura e Gjenovas duhej të rindërtohej
Në Genova, konfirmohen 11 të vdekur nga shembja e urës
20-vjetori i shpërthimeve ndaj ambasadave amerikane në Kenia dhe Tanzani
Sanksionet ekonomike amerikane ndaj Iranit
Një delegacion turk drejt Uashingtonit për të zbutur tensionet
Ankaraja në kursin e përplasjes me Uashingtonin
Ohajo, zgjedhje speciale të rëndësishme
Gjeorgji, Nato zhvillon manovra ushtarake në shkallë të gjerë
Hyjnë në fuqi sanksionet amerikane ndaj Iranit
Nis së zbatuari vala e parë e sanksioneve amerikane në Iran
Indonezi: Fillon evakuimi i turistëve pas tërmetit
Franca ka nevojë për 130 mijë punëtorë për restorante dhe hotele
SHBA mohon të ketë pasur rol në shpërthimet e Venezuelës
Përshkallëzohet beteja tregtare SHBA-Kinë
Trump pranon qëllimin e takimit të djalit të tij me avokaten ruse
Afganistan, 3 ushtarë çekë vriten nga sulmi me bombë
Maduro fajëson Amerikën dhe Kolumbinë për tentativën e dështuar për vrasje
Pompeo përfundoi turneun e tij në Azinë Juglindore
Indonezia goditet përsëri nga termeti
Bangladesh, një javë protestash studentore për sigurinë rrugore
Edogan kundërpërgjigjet ndaj sanksioneve amerikane
Arrestimi i kritikut të Pekinit gjatë intervistës për Zërin e Amerikës
Pompeo në Azi – Pheniani dominon tematikat
Sekretari Pompeo, thirrje për zbatimin e sanksioneve ndaj Koresë së Veriut
Kosta Rika, policia konfiskon 2t kokainë në det
Kina paralajmëron tarifa të reja mbi eksportet amerikane
Irani nis stërvitje të mëdha detare në prag të sanksioneve të SHBA-së
Në Kongres, kambana alarmi për ndërhyrjen ruse
Sekretari i Shtetit, Pompeo në Malajzi si pjesë e turneut aziatik
Trump kërkon që hetimi i Rusisë të përfundojë “menjëherë”
Pheniani në qendër të forumit të sigurisë në Azi
Parandalimi i përhapjes së armëve bërthamore
Facebook zbulon komplot për të dëmtuar zgjedhjet për Kongresin
Trump: Gati të takohem me udhëheqësit iranianë “pa kushte”
Nevoja e bashkëpunimit SHBA-Rusi për çështjet bërthamore
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari