Kuriozitete
Një nënë 25-vjeçare në Irak sjell në jetë shtatënjakë, gjashtë vajza dhe një djalë (Foto)
Djaloshi libian që shoqërohet me një ujk, bashkë me të cilin edhe kujdesen për kopenë (Video)
Loja “LUDO” mblodhi shumë të rinj në sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj
Edhe pse i pashëm dhe fiton 120 mijë dollarë në muaj, biznesmeni australian nuk po mund të gjej gruan e “ëndrrave” (Foto)
Theu me sëpatë arrat e kokosit mbi trupat e asistenteve, derisa lëvizte me sy mbyllur (Video)
Deputeti slloven tregon se ka vjedhur një sandviç, pastaj jep dorëheqje
Riprodhohet në Kanada, me 60 kg çokollatë, një skenë e filmit King Kong (Video)
Gjurmët e një dinozauri gjigant, u gjetën pas 100 milionë vitesh në një përrua të tharë (Foto)
Shtatëvjeçari më i shpejtë në botë, vrapimin në 100 metra e arrin për 13.48 sekonda (Foto/Video)
Nga puthjet nën ujë e deri te pozat afër llavës së vullkanit – imazhet e veçanta të çifteve (Foto)
“Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)
Sekretet e Kubit të Rubikut: Kush e zbuloi dhe rrëfimi për njeriun që humbi 26 vjet duke u marrë me të (Foto)
Polici zviceran gjobitet me 600 franga, tejkaloi shpejtësinë e paraparë derisa po ndiqte hajnat e dyshuar
Pasojat e temperaturave të ulëta në SHBA, mollët mbulohen nga akulli (Foto)
Zhytësi kaloi pranë krijesës misterioze të gjatë afro dhjetë metra (Video)
Pitoni katër metra gëlltit një lloj kanguri në Australi (Video, +18)
12 njerëzit që kanë mahnitur botën me përmasat e tyre trupore – e sigurtë se do të impresionoheni edhe ju!
Leopardi i zi fotografohet në Afrikë, për herë të parë në 100 vjet! (Foto)
Dikush pagoi 40 milionë euro për një apartament në Paris – mediat spekulojnë se kush mund të jetë “blerësi misterioz”!
Komuna e Skenderajt për festën e Pavarësisë ka organizuar të luhet “LUDO”, në sheshin “Adem Jashari” (Foto)
Marsi siç nuk është parë ndonjëherë: Pamjet në formatin 360 shkallë, të realizuara nga Curiosity (Video)
Policia vihet pas mamasë amerikane që “kërkonte” të dashur për djalin (Foto)
Kështu duket i vogli i peshkaqenit, ende pa lindur! (Video)
“Mikrobet nuk janë gjë e vërtetë”: Prezantuesi thotë se nuk i ka larë duart për 10 vjet (Video)
Historitë e “Luginës së Vdekjes”, aty ku “dëshmitarët janë sëmurë papritur, madje edhe kanë gjetur vdekjen”
Fitoi lotarinë 10 milionëshe, i shpenzoi të gjitha në festa, vetura e femra – tani punon me dru dhe qymyr (Foto)
Shpëtohet me vështirësi vogëlushja që ra në kanalin e kafazit të pandave (Foto)
“Djaloshi prej gome”, synon të futet në librin e rekordeve Guiness (Video)
Pikturat e Hitlerit në shitje, por askush nuk është i interesuar
Majmunët ikën nga kopshti zoologjik, nëpërmjet trungut që e kishte rrëzuar era (Video)
Zuri në grep një peshkaqen, me vështirësi e ktheu sërish në det (Video)
I pastrehu ndaloi plaçkitësin e argjendarisë, ia mori arin e vjedhur për t’ia kthyer sërish pronarit (Video)
Reja misterioze në formë spirale, për të cilën nuk po gjejnë përgjigje as ekspertët (Foto)
“Qebapët e Bosnjës”, pjata e tretë më e famshme në botë! (Foto)
Njihuni me djalin-ujk (Foto)
Qëndroi  e qetë për gjysmë ore e bllokuar në zip line, derisa ndodhej në dhjetëra metra lartësi (Video)
Specia e gjetur në një shpellë në Kanada, dyshohet se ka mbijetua që nga Epoka e Akullnajave (Video)
Shtatë mrekullitë e botës në një park, të ndërtuara duke përdorur skrapin – ideja gjeniale e qytetit që është një nga më të ndoturit në botë (Foto/Video)
Burri nga Maryland fitoi dy herë në lotari duke përdorur datën e vdekjes së nënës
Të lodhur nga qiraja dhe faturat e rrymës, çifti britanik ndërtojnë shtëpinë ekologjike në natyrën e Australisë – për  vetëm 32 mijë funte (Foto/Video)
Kaluan rreth Marsit dhe humbën në gjithësi, fluturaket e NASA-s u ‘shuan’ në mënyrë misterioze (Foto)
Pulëbardha fluturon çdo ditë për të vizituar burrin e moshuar, i cili ia shpëtoi jetën asaj (Foto)
Kur kishte 170 kilogramë, të gjithë u tallën me të – por tani mund të mos besojnë se është pikërisht ajo! (Foto)
Unazën e kishte blerë 13 dollarë, gruaja mbetet pa fjalë kur shkon te argjendari – nuk e mori gjumi duke menduar se çfarë do të bënte me kaq shumë para (Foto)
Aeroporti i Madridit po kërkon pronarin e “aeroplanit fantazmë” të braktisur dhjetë vjet më parë
Një dyqan i lirë rus në Gjermani është mbyllur pas pesë ditësh, sepse është shitur i gjithë malli!
‘Kopshti i mrekullive’ në Dubai (Foto)
Faturat e larta, shefja e restorantit u habit kur kuptoi se po paguante edhe rrymën e hotelit pranë – për shtatë vite me radhë (Foto)
Ekspertët e befasuar me krijesat misterioze që ngjajnë me ‘minj të vegjël’ (Video)
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari