Kuriozitete
​I kapërcen tetë karrige pa prekur asnjërën prej tyre (video)
“Mos u kruaj me gjyshen”: Kryebashkiakja e Teksasit merr hak në aligatorin që thotë se i hëngri kalin e saj (Video)
Roboti ‘shumëkëmbësh’ për dërgimin e barnave në pjesët specifike përbrenda organeve (Video)
Kinezja e bëri fustanin e nusërisë me 40 thasë të çimentos (Foto/Video)
NASA e ka gjetur pajisjen e zhdukur gjatë një stuhie, ende nuk po mund të kontaktojë me të (Foto)
Edhe pse rrëzohen nga majat e larta, leopardi nuk e lëshon për asnjë moment dashin derisa e mbyt (Video, +16)
Burri nga Arabia Saudite i vë emrin e pazakontë fëmijës – “Vendlindje” (Foto)
Objektet më të vjetra në botë të ndërtuara në vende të pazakonta (Foto)
Analiza e kontracepsionit global, malazezët përdorin fare pak prezervativë – të dhëna edhe për vendet tjera
Një biçikletë që mund ta përdorni edhe në ujë (Video)
Përballja e pazakontë mes grerëzës dhe shpezës 50 herë më të madhe (Foto)
I riu bllokon rrugën me motoçikletë, që të kalojë lirshëm rrugën gruaja e moshuar (Video)
A mund ta gjeni stilolapsin e fshehur në mesin e dhjetëra librave? (Foto)
Imazhe të rralla kur “të pamundurit” refuzuan largimin (Foto)
Tigri i cirkut humbi kontrollin, stërvitësi e largoi me vështirësi nga frika e sulmit prej tigrave tjerë (Video)
Shoferi i veturës i shpëton për një fije floku vdekjes, kamioni që transportonte rërë për pak sa nuk përfundon mbi të (Video)
​Në SHBA gjendet një gjarpër me dy koka (Video)
Lëndohet derisa bëhej synet, dëmshpërblehet me 30 milionë euro – ky është vetëm fillimi (Foto)
Shtëpia unike, lëviz në të gjitha anët (Video)
Jeta luksoze e fëmijëve të pasur të Budapestit (Foto)
“Porta e Ferrit” (Foto)
Pasioni i shqiptarit për makinat e komunizmit – edhe pse kur u përmbys sistemi, ai ka qenë fëmijë (Foto/Video)
Poshtë perçeve dhe prapa portave të ‘haremit’, kjo është jeta e vërtetë e grave të arabëve (Foto)
Ekspertët e befasuar me gjarpërin që ka dy koka (Video)
Pranon propozimin për martesë gjatë orarit të punës, stjuardesa kineze suspendohet nga puna (Foto)
Mënyra si e shihni ilustrimin 100-vjeçar, ka të bëjë me moshën që keni (Foto)
Vizitorët e ishullit grek rrezikojnë deri në 1,000 euro gjobë, nëse vjedhin gurët e plazheve (Foto)
Shoferen e bllokuar në ujin e vërshimeve, e shpëtoi vetëm njëri prej të pranishmëve (Video)
Nëna australiane zbulon sekretin se si duhet palosur rrobat në një valixhe, që janë të dedikuara për katër persona dhe që mund t’i veshin për një javë (Video)
Hidhet me parashutë nga 4 mijë metra lartësi, “vozit” motoçikletën në ajër (Video)
Erërat e forta bënë që telat e shtyllave elektrike të krijojnë lidhje të shkurtër – qindra banorë të Anglisë mbetën pa energji elektrike (Video)
Britanikja pretendon se në foton e shkrepur 10 vite më parë është “shfaqur” vajza e saj që ende nuk kishte lindur (Foto)
Stuhia e fuqishme ia pamundësoi aeroplanit aterrimin në pistë (Video)
Polonia prezanton kambanën më të madhe në botë
Shihni se çfarë ndodh me një makinë, kur derisa lëvizni me 100km/h, e vendosni në “rikuerc” (Video)
Rrugica e kopshtit nisi të ‘merrte frymë’, si pasojë e erërave të stuhisë (Video)
Larguan prej tavanit më se 40 mijë bletë, që kishin grumbulluar 55 kilogramë mjaltë (Video)
Ndodh edhe kjo, rrjeta 300 metra e gjatë e merimangave mbulon zonën e gjelbëruar të bregut perëndimor në Greqi (Foto/Video)
Dhurata e pazakontë e Kim Jong-un për shtetin fqinj, i dërgoi në Seul dy tonë të kërpudhave të rralla (Foto)
Aktivistja vegane hyri fshehtas në kasaphane, përshëndeti viçat që do preheshin për mish (Video)
Muzeu ku ajo që sheh nuk duhet besuar – vendi në të cilin sytë fusin mendjen në “kurth” (Video)
Kalimtarët u hodhën në ujin e ftohtë të portit, për ta shpëtuar të moshuarin që ra në rrethana të panjohura (Video)
Ndodh edhe kjo, erërat e forta bëjnë që uji në një ujëvarë në Angli të ngritet lart (Video)
Edhe pse luftoi deri në fund duke i mbrojtur, kobra i mbyt këlyshët qenit (Video)
Piloti filmon dy aeroplanë duke fluturuar me shpejtësi të madhe në drejtim të njëri-tjetrit, në shikim të parë dukej sikur do të përplasen (Video)
Shtëpia e braktisur dhe e harruar në kohë, nuk pësoi ndryshime aq të mëdha (Foto)
Makina, bizhuteri dhe pije – “dekorimet” e varrezave të mafiozëve rusë (Foto)
Ushtron në shufrën paralele, duke shfrytëzuar vetëm gishtat e mesit (Video)
Kompletimi i super-jahtit të gjatë 50 metra, që do të shitet për 30 milionë euro (Foto)
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari