Kuriozitete
Familja pesënatëshe heq dorë nga jeta urbane për të jetuar në rulotë (Foto)
Beteja e ashpër për jetë e vdekje, i vogli i leopardit mbyt hardhucën (Video, +16)
Shpëtohen arinjtë që për vite të tëra kishin qëndruar të mbyllur në kafaze, pa parë diellin me sy (Video)
Majmuni i vogël ngec në gropën mbi 10 metra të thellë, fshatarët e shpëtojnë duke i hedhur litar (Video)
Burri vë unazat e martesës në shitje, pasi mësoi se nusja e tij “filloi me shokun e tij” – vetëm gjashtë ditë pas ceremonisë (Foto)
Lyejnë trupin me ngjyrë që të duken sikur janë veshur, shëtisin në qytet – habiten qytetarët kur e kuptojnë të vërtetën (Video)
Mjekët operuan pacienten që kaloi jetën me organet e dala përjashta abdomenit (Foto, +18)
Nga kërcimi nga pema, kati i dytë i shtëpisë e deri te muret e larta, pamjet e akrobatit që po bëjnë xhiron e botës (Video)
Gjyshja nga SHBA fik 105 qirinj: “Sekreti” i jetëgjatësisë? Pija birra, cigare dhe kërceja! (Video)
Ata mund të vërehen gati në çdo shkollë dhe lagje: Njihuni me qytetin e vogël në Bosnjë dhe Hercegovinë ku jetojnë rreth 150 binjakë (Foto)
Për frymëmarrje, rrjete sociale dhe magji – këto janë vetëm disa nga taksat më absurde në botë!
Droni policor e gjeti të ngujuarin në kënetë, që mbeti për 20 orë në baltë (Video)
Oxhakët gjigant u rrënuan brenda sekondave, demolimi i dytë më i madh ndonjëherë (Video)
Pas vërshimeve, shirave të rrëmbyeshëm dhe erërave të forta, qyteti kinez mbushet me oktapodë e yje të detit (Foto/Video)
Pamje të papara nga stuhia në Austri, “cunami nga qielli” (Video)
Partnerët që ‘braktisën gjithçka’ për të shëtitur botën, tregojnë se imazhet e tyre mahnitëse e maskojnë punën e rëndë që bëhet për t’i realizuar (Foto)
Fëmijët u zgjuan nga gjumi dhe hynë në pishinë, njëri prej tyre mbeti pesë minuta nën ujë (Video)
Roja i pyllit gati u ngufat nga pitoni që e vuri rreth qafës që të pozojë për një fotografi (Video)
Banorët filmojnë sasinë e madhe të llavës së vullkanit në Havai duke u derdhur në oqean (Video)
Peshkaqenin gjigant, që e zuri me vështirësi, e lëshoi sërish të lirë në det (Video)
Shpërthimi i vullkanit në Hawaii bën që me shiun të bien edhe ‘kristale të gjelbra’ (Foto)
Mundësit e fuqishëm e humbën betejën e tërheqjes së litarit, nga një luan i ri në moshë (Video)
Motoçikleta e parkuar nisi të bënte xhiro vet, dyshime për aktivitet paranormal (Video)
Politikani i hedhë vetës sprein me piper, si pjesë e fushatës për përdorimin e këtij mjeti kundër sulmuesve të armatosur nëpër shkolla (Video)
I ngec koka në “auspuh”, zjarrfikësit përdorin motosharrë për ta shpëtuar adoleshenten (Foto/Video)
Rrëfehet 98 vjeçari nga Drenasi, i cili ka agjëruar edhe këtë ramazan (Video)
Lavatriçja dhe frigoriferi hapeshin natën, pa i prekur askush – çifti vendosin kamera për të parë se çfarë po ndodhte! (Video)
Erërat e forta që lëvizin me 120 kilometra në orë, bëjnë që aeroplanët të “shkunden” anash derisa tentojnë të aterrojnë (Video)
Qeni që po shëtiste në pjesën malore, u ndjek prej një krijese të çuditshme (Video)
“Ecje në ajër”: Harku gjigant nga xhami, përjashta shkëmbit të lartë 718 metra (Video)
Njeriu i mistereve të mëdha, dhjetë fakte për Kim Jong-un (Foto)
Shpallja që ka “trazuar” serbët: Një vend pune në Gjermani, 5200 euro pagë – por edhe mund të humbni kokën!
Pse ky njeri ecën rrugëve të Londrës me një kukull seksi? (Video)
Erdhi me 600 funte në Britani, punoi si pastrues – tanimë biznesmeni dëshiron të lansojë linjën e parë ajrore “me rregulla Sheriati” (Foto/Video)
Pamjet bizare e shfaqin ‘fantazmën’ që e shikon fëmijën në biçikletë (Video)
Peshku misterioz me ‘kokë zogu’ habit njohësit e gjallesave ujore (Video)
Solli në jetë vajzën dhe u bë alergjike në ujë: Nëna që nuk guxon të pastrohet, kur bie shi duhet ta mbulojë trupin (Foto)
Çfarë presidenti Trump dhe Kim Jong-un hëngrën në drekën e tyre të parë (Foto/Video)
Pasi sheh veturën presidenciale të Trumpit, Kim Jong-un largohet me Mercedesin e tij – i cili gjithashtu ka gjëra shumë të veçanta (Foto/Video)
Dezertoi nga forcat ajrore amerikane, gjendet pas 35 vjetësh
Trump ia tregon limuzinën presidenciale Kimit (Video)
Ndeshja e futbollit ndërpritet, stadiumi “pushtohet” nga bletët – shtrihen në tokë për të shpëtuar (Foto/Video)
Dikur i kishte 180 kilogramë dhe i vinte turp të dilte nga shtëpia, sot është trajner personal dhe tërë trupin e ka muskuj (Foto)
Kishin dalë për peshkim, një familje befasohen kur pesë peshkaqenë balenë ua rrethojnë barkën në Florida (Video)
Binjakët identikë 59-vjeçar që kurrë nuk ndahen nga njëri-tjetri (Foto)
Në vend të grepit përdori magnet për peshkim, i riu gjen kasafortën e mbushur me flori (Foto/Video)
Zhytësit gjetën mbetjet e anijes së fundosur para 330 vitesh, që po transportonte diamante dhe perla (Foto)
Mjeku ia nxori shushunjën që i kishte qëndruar në hundë për disa javë me radhë (Video)
Xhamia në Kirgistan e ndërtuar pa asnjë gozhdë qëndron në këmbë prej një shekulli
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari