Kuriozitete
Breshkat ‘zbarkuan’ në tokë para dinozaurëve
Nis gjuetia pas përbindëshit në Skoci (Foto)
Kontejnerët e vjetruar kthehen në banesa, si mundësi për ata që nuk mund të paguajnë vendbanimin (Foto)
Momenti kur hipopotamët shpëtojnë antilopën nga krokodili, pas një “lufte epike” (Video)
Zbulohet anija me thesar në vlerë 17 miliardë dollarë, e fundosur 300 vite më parë (Foto/Video)
Kapet peshku i rrallë që besohet të jetë i vjetër rreth 100-vjeçar (Video)
Njihuni me 23-vjeçaren që brenda një viti humbi kilogramët e tepërt, dhe masën yndyrore e shndërroi në muskuj (Foto)
Kali ikë nga ferma e pronarit dhe përfundon në autostradën e mbushur me vetura duke vrapuar, e shpëton shoferja dhe policia (Video)
Aeroplanë e jahte private, vetura të shtrenjta e rroba të markave të njohura: Jeta luksoze e fëmijëve të pasanikëve të Afrikës (Foto/Video)
E kishte poshtë oborrit, por nuk e kishte ditur – pronari i shtëpisë zbulon bunkerin e luftës që nuk është prekur në dekada (Foto)
Sa shpenzon dhe sa përfitime sjell familja mbretërore angleze dhe a mund t’i shpenzojë paratë sipas dëshirës?
Prej kartelës bankare, deri te parkingjet: Gjërat që mund të zhduken gjatë dekadës që vjen (Foto)
Jahtet më luksoze që ishin në garë për më të mirën në botë (Foto/Video)
Kuaj, elefantë e aeroplanë: Imazhe që tregojnë se si zhvillohej jeta në qytetin e New Yorkut në shekullin e 20-të (Foto)
Kamerat e sigurisë filmojnë momentin kur hapet gropa gjigante në Kinë dhe përpinë tri vetura (Video)
Jahti i Titos shndërrohet në muze
Supë prej bananesh, ky është ushqimi i domosdoshëm i iftareve në Indonezi
Foshnja e parë pas 12 vitesh, në ishullin ku ndalohet lindja
Përse mbanin ilirët gjarpër shtëpie?
Imazhet që tregojnë ndotjen enorme të ambientit me mbeturina, që po shkatërron botën e egër (Foto)
Dera përplasej vetë para se në dhomë të shfaqej një hije misterioze (Video)
Zbulohet kalendari i fshehur për 900 vjet
Pensionistja fotografon nga dritarja shpërthimet e fuqishme të vullkanit (Foto)
Nxënësit vonohen për orën e mësimit, ktyqëzohen dhe rrihen me kamxhik
Jetoi duke kërkuar lëmoshë, vdiq milionere (Foto)
A duhet të vrasim merimangat në shtëpitë tona? Një entomolog thotë “JO” dhe shpjegon pse!
Njëri pulë të pjekur, tjetri patate të skuqura e dikush vetëm një filxhan kafeje – ushqimi i fundit që zgjodhën nëntë vrasësit serikë (Foto)
Mjeku më i ri në botë, 13 vjeç mbaroi universitetin
Zbulohen specie të reja merimangash që rrinë një orë nën ujë, mund të kapin peshq dhe bretkosa (Foto)
Gjejnë kasafortën me plot para dhe flori në oborrin e shtëpisë, çifti bashkëshortor e kuptojnë se i përkiste fqinjëve (Foto/Video)
Ndalohet shoferi që e ngarkoi së tepërmi kamionin e vogël (Foto)
Misteri i qytetit rus që po e përpinë toka, pamjet me dron tregojnë qytetin fantazmë (Video)
“Eja dhe merre”: Studentja që ka nxitur reagime, pasi mbante një pushkë për fotot e diplomimit (Foto)
Është 121 vjeç dhe mosha për të është vetëm një numër – por ai ka dy merake në jetën e tij (Foto)
Gorilla me ‘përshëndetje’ të veçantë për vizitorin (Foto)
Qëndroi i varur në katin e 12-të të ndërtesës pa pajisje mbrojtëse, për t’i vendosur dritaret e reja (Video)
Binjakët e porsalindur qajnë kur i ndajnë, ndalen kur i ribashkojnë (Video)
Dikur kishte 150 kilogramë, pas ndërhyrjes kirurgjikale i humbi 90 kilogramë – tani po habiten të gjithë me linjat e saj trupore (Foto)
Fshati mbushet me majmunë agresivë, banorët frikësohen të dalin prej shtëpive (Video)
Një ujk fotografohet “para derës së shtëpisë” – në një zonë të banuar të Cyrihut (Foto)
Këlyshi që menduan se ishte qen doli të jetë ari, tani  peshon afro 200 kilogramë (Video)
Inxhinieri që aeroplanin gjigant e shndërroi në shtëpi, dhe pagoi 220 mijë dollarë për ta transportuar nga Greqia në SHBA (Foto/Video)
Personi më i vjetër në botë: Jetëgjatësia ime, ndëshkim nga Zoti (Foto)
Kuvajt, prezantuesja e lajmeve gjatë transmetimit live i thotë kolegut “bukurosh” – pezullohet nga puna (Video)
Hynë nëpër ‘tunelin e braktisur’, ikin me vrap kur drejt tyre nisi të afrohej treni (Video)
Leopardi afrohet, pastaj nuhatë këmbën e turistit – para se ta “çjerr me thonj” këmbën e tij (Video)
Adoleshentët më të pasur të Turqisë publikojnë pamje të jetës së tyre – përfshirë helikopterët privatë, jahte dhe shumëçka tjetër! (Foto)
Turisti tregon skenën rrëqethëse, kur deveja e shkretëtirës u mbulua me qindra miza (Video)
Kinezi me dy këmbët e amputuara arrin të ngjitet në majën e malit Everest (Video)

ARRIVALS

TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
WK404ZurichESTIMATED
N99342Karpathos Island AirportESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED

DEPARTURES

N99341StockolmSCHEDULED 06:00
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
WK405ZurichESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED