Ekonomi
MZH lanson fondin për Teknologjinë e Informacionit dhe Inovacionit
Sektori privat, prioritet i qeverisë
Paqëndrueshmëria me energji elektrike
USAID ndihmon punësimin e të rinjve kosovarë
Kuvendi i paqartë rreth peticionit kundër çmimit të rrymës
Paratë e BE-së përfunduan në plazhe ilegale të Batllavës
Së shpejti zbret TVSH-ja për rrymën
Doganës i anulohet tenderi 1.5-milionësh
Mali i Zi hek taksat për investitorët (Video)
Sheikët Arabë dhurojnë 22 milionë euro bamirësi për fëmijët e Kosovës
Kusari-Lila: Gjakova fillon exportin, dërgesat e para të mbulesave dërgohen në Suedi (FOTO)
Veseli priti, Rrahim Pacollin, kryesuesin e bisedimeve teknike me Brukselin për kartonin e gjelbër
Për shlyerje borxhi ndaj kompanive publike ndalet edhe pensioni (Video)
Kërkimi i Best Buy Award tregon se Kosova preferon Podravka, Volkswagen dhe Ipko
Si të aplikoni për fondet e BE-së?
Riorganizimi i Trepçës, pas kompletimit të Bordit të AKP-së
Vazhdon shtrenjtimi i naftës e benzinës
Një Maji: Dita e të papunëve
Pacolli: Po të isha në krye të Shtetit do të ofroja punë për të gjithë
Ja sa ditë në vit punon një arsimtar!
Rritja ekonomike njëshifrore, e pamjaftueshme
Shikoni se si plaçkitet dyqani i telefonave në Kamenicë (Video)
Arban Abrashi: Opozita është joserioze, ne do ta çojmë deri në fund mandatin
Cila është procedura e kërkesës për azil?
I arrestuari në MTI Blerim Sokoli është Drejtor i Metrologjisë
Kërcënon Hoti: Mësimdhënësve do tu ulen pagat shkaku i grevës
Greva në arsim vazhdon edhe të enjten
Zhvillimi ekonomik, sfidë për Kosovën
Hapet Panairi “Prishtina 2015”
Mësimdhënësit në grevë
600 euro dënim për punëtor nëse nuk ia paguan pagën minimale
SBASHK-u i kunderpërgjigjet Avdullah Hotit (VIDEO)
SBASHK nuk tërhiqet. Nesër s’ka mësim në Kosovë!
Mësimdhënësit pritet t’i marrin të enjten pagat me rritje
Komuna e Gjilanit subvencionon 583 fermerë me farë misri dhe pleh artificial
KEDS: Ulet çmimi i importit të energjisë elektrike për 30%
Pazar politik rreth bordeve të ndërmarrjeve
BE ndan 350 mijë euro për ADN-në
Qeveria refuzon termocentralin, shqyrton ofertën e Wesley Clarkut
Kosova u hapë rrugë investimeve nga Emiratet e Bashkuara Arabe
Të ardhura të ulëta, çmime evropiane
Vuçiq: SHBA na ndihmoi që të ndalojmë shpronësimin e plotë të “Trepçës”
VV: Orkestrimi i tenderëve nga Imri Ahmeti
Demaliaj tregon sa do të jetë paga mujore e veteranëve
Mungesë interesimi për të punuar
Turizmi ndikon në zhvillim ekonomik dhe përmirësim imazhi
Bie kërkesa për blerje të banesave
Rreth 1.9 miliard euro, jashtë Kosovës
Paskal Ru: S’na intereson politika, investojmë në Brezovicë
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari