Ekonomi
Kosova nuk është e gatshme të presë të dëbuarit nga BE
Hykmete Bajrami spektakël për të legjitimuar hajnitë
KMDLNJ: Mashtrimi i radhës për qarkullim të lirë!
Shkarkime masive në Administratën Tatimore
Ministri gjerman: Refugjatët në Gjermani paguhen sa policët në Shqipëri
Pacolli: Ja arsyet se pse marrëveshja për sigurimet me Serbinë është reciproke (Video)
Befason ekonomia greke, rritje 0,8 për qind në tremujorin e dytë
“Serbia do të japë 350 milionë euro për autostradën Nish-Prishtinë”
Ambasada Britanike përkrah implementimin e programeve mbështetëse të MBPZhR-së
Marrëveshja për sigurimet – TPL Plus vlen për Serbi dhe Maqedoni
Foto prekëse: Rrezikojnë fëmijët në kërkim të një jete më të mirë
Trepça po rrezikon jetën e 1500 punëtorëve (Dokument)
Si zhdoganohet një veturë në Kosovë?
Kosova ka nevojë për riciklim të mbeturinave
Propozim: 20 euro në ditë kush strehon refugjatët privatisht
Gjykata Speciale mund t’i mbyllë shumë biznese
Ambasada gjermane publikon letrën e familjes shqiptare: Na ndihmoni të kthehemi në atdhe!
Kunati i Ofron Shyhrete Berishës Banesë në Prishtinë
Parandalohet kontrabandimi i një sasie barnash
Videoja që do frikësojë azilantët shqiptarë
Gratë përballë sfidave të të bërit biznes
“Mos shisni banesat, Gjermania do t’ju kthejë dhe nuk do keni ku të jetoni”
Trafikantët përfituan rreth 20 milionë euro (Grafika)
Rrëfim që ju bënë me lot: Plaka e verbër jeton në vetmi e në mjerim, më shumë e vizitojnë minjtë se njerëzit! (Video)
Për 6 muaj në Kosovë u shuan 909 biznese
Muajt korrik e gusht, e kanë një emër të veçantë.
Skandal: Ja se si i mashtronë klientet “Viva Freshi”
Për azilkërkuesit shqiptarë vendoset më 9 shtator
90 mijë refugjatëve nga Ballkani mund t`u ndalohet hyrja e sërishme në Gjermani
Gjermania publikon video sensibilizuese për azilantët
SPD propozon: Viza pune për refugjatët nga Ballkani!
Qeveria e Kosovës po i fal borxhet e humbura
Miratohet projektligji për Garanci Kreditore
Prodhuesit vendës kërkojnë të hiqet taksa e akcizës së brendshme
Humbin shpresën për punësim
Sputnik: Amerikanet po ndertojne fabrike te armatimit ne Kosove?
Analizat ekonomike të organizatave injorohen nga Qeveria
Veteranët, të hënën në protestë
Normat e ngrira të papunësisë
ProCredit mbyllë gjashtë degë, largon klientët dhe punëtorët
Sektori i ndërtimtarisë nuk ndal punën as në temperatura të larta
Azilkërkuesit kosovarë ikin nga Gjermania, në Holandë marrin 1750 euro (Video)
Rriten kursimet e qytetarëve në banka
Kosovarët gjatë majit vetëm 51 kërkesa për azil në Austri
Kryeministri, shpresa e minatorëve
Mbahet takimi i parë i këshillit kombëtar për investime
FMN miraton 184 milionë euro kredi për Kosovën
Shqiptarët, edhe storie suksesi në Gjermani [video]
Kompania gjermane ka gati planin e “Kosovës A” – Qeveria hesht
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari