Ekonomi
Guvernatori Mehmeti prezantoi masat e BQK-së për tejkalimin me më pak dëme në ekonomi nga pandemia Covid 19
KDI: Kundër vazhdimit të praktikave të kapjes së shtetit
Rrezik për “pandemi ekonomike”, pas tejkalimit të COVID-19
Reagon Bordi i Drejtorëve të Postës: U zgjodhëm me mbikëqyrjen e britanikëve, me Qeverinë shihemi në Gjykatë
Haziri e falënderon kompaninë AR Katana për kontigjentin e katërt të ndihmave kundër Covid-19
Pezullimi i qirave/ Hyn në fuqi akti i paralajmëruar nga Rama
Qeveria emëron bordet e përkohshme në tri ndërmarrje publike, ndan shtesa për pagat e mësuesve
Cilat biznese po përfitojnë nga kriza e Koronavirus?
Kreshnik Ahmeti: Serbia po vazhdon me bllokimin e kamionëve tregtarë të cilët vijnë nga Kosova
Ambasadori italian mirëpret heqjen e taksës: Dialogu duhet të fillojë sa më shpejt
Hoxhaj: Reciprociteti gjysmak dhe fiktiv i bën dëm Kosovës dhe Serbinë e bën të duket viktimë
Klubi i Prodhuesve mbështet vendimin e qeverisë për reciprocitet me Serbinë
Borrell i lumtur për heqjen e plotë të tarifës nga qeveria e Kosovës
Kurti: Po e fillojmë zbatimin gradual të reciprocitetit si zëvendësim për tarifën
Syla: I papranueshëm anashkalimi i luftëtarëve të papunë nga pakoja qeveritare, propozoj 100 euro në muaj shtesë
KEK në mesin e institucioneve që janë në ballë të përpjekjeve në kohën e gjendjes emergjente për shkak të përhapjes së virusit Korona
Qeveria miraton Pakon Emergjente Fiskale, ja të gjithë përfituesit
Covid-19, nënshkruhet kontrata për ndihmën 5 milionëshe nga BE-ja për Kosovën
OAK: Urgjent të ndahen mjetet për punëtorët e sektorit privat
120 mijë punëtorë rrezikojnë të mos marrin paga, ose t’i marrin ato të përgjysmuara
Qeveria sytë kah Trusti
Qeveria kërkon kredi për financimin e pakos emergjente
Zhgënjehen punëtorët e KEK-ut: Të pakënqur me qasjen e institucioneve
BQK: Po dezinfektojmë paratë e gatshme
Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie
​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja
Rama: Biznesi i vogël merr pagën e luftës në fillim të prillit, familjet e varfra dyfishim të ndihmës ekonomike
Lirohen përkohësisht nga TVSH-ja importet e grurit dhe miellit
Fehmi Fetahu: Lini anash kalkulimet politike, shpëtoni bizneset nga falimentimi!
3.705 denoncime për ngritjen e çmimeve nga bizneset kosovare
Kryeministri njofton se ndihmat sociale për dy muaj dalin të martën, njëra u falet përfituesve
SHBA e konsideron të pamjaftueshëm vendimin e Kurtit për taksën
Kurti heq pjesërisht taksën
27 vjeçari shqiptar Geri Cupi, pjesë e listës së Forbes
Kryeministri Kurti propozon heqjen e taksës 100% nga Serbia për lëndën e parë (Dokument)
Njoftim për të gjithë kreditorët dhe pronarët e ndërmarrjeve të vendosura në procesin e likuidimit
Hajdari u premton përfaqësuesve të bizneseve bashkëpunim dhe përkrahje
Presidenti Thaçi takoi kryetarët e odave ekonomike
Covid-19 “infekton për vdekje” biznesin e vogël (Video)
Kelmendi: Gjendja e jashtëzakonshme i kushton Kosovës 7 milionë euro në ditë
Haradinaj: E dhimbshme se çfarë dite paska ardhur, dita për të dështuar marrëveshjet me kompani amerikane
Biznesi po dëmtohet/ Pamundësi për të paguar pagat e punonjësve
Qeveria neglizhon asetin më vital të vendit, KEK-u vetëmobilizohet për të mos lejuar krizë energjetike
Shtyrja e pagesave dhe kredive, në mesin e masave të reja të paralajmëruara nga Qeveria
Inspektorati i Tregut jep sqarime për bizneset rreth masave të Qeverisë shkaku i koronavirusit
Bizneset kërkojnë masa shtesë nga qeveria për shkak të koronavirusit
Hamza thotë se Qeveria u vonua me masat ndaj koronavirusit, propozon që mjekëve t’u ngriten pagat
Miratohohet buxheti i Kosovës për vitin 2020
Miratohet në lexim të parë Projektligji për buxhetin 2020
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari