Ekonomi
A duhet të merrni kredi për biznesin tuaj?
OAK kërkon nga Kurti shtyrjen e vendimit për kufizime
BPD merr vendime të rëndësishme për zhvillimin strategjik të korporatës
Gjendje alarmuese në KOSTT shkaku i “spastrimeve dhe linçimeve”, paralajmërohet protestë
Bëhet thirrje që buxheti të orientohet kah sektori privat, Qeveria mund t’i arrijë planet e veta
KEK-u tejkalon planin për gjashtëmujorin e parë të këtij viti
Ministria e drejtuar nga Aliu e Durmishi ia jep një çerek milion euro një kompanie pa tender të hapur
Kompania britanike ngre padi ndaj Kosovës, synon dëmshpërblim rreth 200 milionë euro
Qeveria miraton pakon për ringjallje ekonomike me vlerë prej 423 milionë euro
Lë Zvicrën për Kosovën, biznesmeni i huaj jeton në Graçanicë
Diaspora e gatshme t’i japë kredi Qeverisë
Murati prezanton Bonot e diasporës: Shuma e ofruar për shitje 20 milionë €
Auditori i Përgjithshëm identifikon mangësi në procesin e financimit të organizatave joqeveritare
Ministri Murati tregon se si do të ndahen mjetet nga pakoja për rimëkëmbje ekonomike
Prokuroria jep detaje për arrestimet “Subvencionet 2021”: 14 prej tyre zyrtarë të ministrisë së Bujqësi
Auditori shpërfaq shkeljet në institucione në vitin pandemik
Bizneset mirëpresin krijimin e Gjykatës Komerciale
BPD merre disa vendime të rëndësishme për korporatën
KEK së shpejti edhe me impiante për trajtimin e të gjitha ujërave në TC-B
Kosova po tenton të bëjë një hap përpara për shfrytëzimin e gazit amerikan
Ministri Murati takon bizneset: Jemi në proces të dizajnimit të pakos së rimëkëmbjes ekonomike
Raporti i fundit i IKSHPK-së: Asnjë viktimë dhe 12 raste të reja me COVID-19
Nënshkruhen kontratat -153 biznese përfitojnë 1.5 milionë €, do të punësohen 353 persona
Ishte premtim i Kurtit, a do të krijohet Banka Zhvillimore në Kosovë?
Iniciativa për ndryshimin e TVSH-së, ekspertët: Ligji të ndryshohet rrënjësisht, jo sa për sy e faqe
Çfarë po ndodhë në Infrakos, shumë ndryshime, por kriza vazhdon
Rukiqi: Oda Ekonomike Greke zotohet se do të lobojë për njohjen e Kosovës nga Greqia
Nisin përgatitjet për investimet në ndërtimin e impiantit për zvogëlimin e NOX-it në TC Kosova B
Programi ekonomik i qeverisë Kurti vetëm fjalë, pa masa e shifra konkrete
Ekskluzive: Vazhdon aksioni i Krimeve Ekonomike, në pranga edhe dy pronarë të bizneseve për keqpërdorime me Telekom
Kuvendi nuk e miraton rezolutën e AAK-së për faljen e borxheve gjatë pandemisë
Murati: Borxhet e ndëshkimet nuk mund t’i falim, shteti nuk mbahet kështu
Ekskluzive: Kush është pronari i kompanisë në Pejë që i lëshoi fatura fiktive mobil shop-it që kishte kontratë me Telekomin prej 400 mijë eurosh
Ngritën çmimet, hetohet shtrenjtimi i vajit ushqimor
Smakiqi paralajmëron padi 100 mijë euroshe për bordin që e shkarkoi nga pozita e kryeshefit të Postës
Kosova pranohet të eksportojë mishin e shpezëve në tregun 500 milionësh të BE-së
Kuvendi voton të diskutohet për shkarkimin e Bordit të AKP-së dhe emërimin e Bordit të ARKEP-it
Kërkohet konsideratë për obligimet tatimore për shkak të vështirësive financiare
Haziri uron Tina Ceramika për zgjerimin e kapaciteteve: Lajm i mirë suksesi i bizneseve në kohë pandemie
Nëntë zyrtarë doganorë të përfshirë në një kontrabandë me duhan
Kompanitë prodhuese ia mësyjnë ShBA-së, Dogana mbledh mbi 412 milionë euro këtë vit
Programi i Qeverisë Kurti, çfarë thuhet për Autostradën e Dukagjinit dhe rrugën Deçan-Plavë
Byroja e Sigurimeve e përkushtuar që nga 1 qershori kosovarët të mospaguajnë në kufi me Malin e Zi
Haradinaj kërkon hapjen e plotë të ekonomisë: Kurti po ndëshkon gastronominë me masa jologjike
Rimëkëmbja e ekonomisë, prioriteti i dytë i Qeverisë Kurti
Kthimi i kontrollit të naftës në Doganë, Bajrami: Ky ndryshim është nis sa isha ministre
Kompanitë kosovare ia mësyjnë ShBA-së, rriten eksportet
Vendos Kuvendi, KOSTT-it i paguhen shpenzimet për rrymën në veri
Kosova nënshkruan marrëveshje me USAID me vlerë prej 1.6 milionë dollarë
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari