Bota & Rajoni
Perëndimi anohet kah Ukraina, dënon “agresionin” e Rusisë
Ambasada amerikane në Jeruzalem, përsëri në qendër të debateve
Trump mund të anulojë takimin me Putinin për shkak të Ukrainës
Udhëheqësit botërorë në samitin e G20-ës, dakort për pak gjëra
SHBA do të dërgojë luftanije në Detin e Zi?!
Mesazhe urimi për festën hebraike të Hanukah-s
SHBA i jep “goditjen” e parë Arabisë Saudite
Paqartësi mbi një marrëveshje tregtare përfundimtare SHBA-Kinë
Samiti i G20-ës nën hijen e krizës në Ukrainë dhe të luftës tregtare
Ukraina shton thirrjet ndaj “Gjermanisë dhe aleatëve” për rritje të prezencës në Detin e Zi
Paqartësi për statusin e marrëdhënieve tregëtare SHBA-Kinë
Britania mund të anulojë Brexit-in?!
Në rrezik traktati INF për raketat bërthamore me rreze të mesme
Mueller rekomandon lirimin e Flynnit nga dënimi me burgim
Vdiq ish presidenti amerikan George H.W Bush
Vetëm këtë vit në Kosovë kërkuan azil mbi 400 persona, shumica nga Afganistani dhe Siria
Deutsche Bank nën dyshime për pastrim parash
Macron shtyn përpara taksën për naftë pavarësisht protestave
Tusk rekomandon që BE-ja të miratojë marrëveshjen për Brexitin
Trump thotë se mund të vizitojë zonat e luftës në Afganistan
Vdes shefi i agjencisë së inteligjencës ushtarake ruse
Merkel do ta mbështesë marrëveshjen e Brexit-it
Turqia është e pakënaqur me komentet e sauditëve për Khashoggin
“Brexit”, May siguron mbështetjen e kabinetit për marrëveshjen
Rusia thotë se SHBA po shkakton “shqetësim të thellë global”
CNN padit Trumpin për ndalimin e gazetarit
Manfred Weber zgjidhet në krye të PPE-së
Gjermani: Më shumë se 44 % mendojnë se myslimanëve u duhet ndaluar migrimi
Shqiptari nga Kosova, kandidat për asamblenë e Nju Jorkut
Votimet e hershme në Amerikë thyejnë të gjitha rekordet
OKB i bën thirrje Rusisë të ndihmojë arritjen e paqes në Siri
Kush ishte Jammal Khashoggi dhe çka dihet për zhdukjen dhe vrasjen e tij?
Sirianët e bllokuar mbesin edhe pa ushqim
Merkel: Evropa duhet të ketë strategji të përbashkëta
Gjermania jep një lajm të mirë për të gjithë ata që duan të punojnë në këtë shtet
Profesoresha e cila tronditi Amerikën me akuzat për ngacmim seksual
Londra për Brukselin: Mos ngatërroni mirësjelljen me dobësinë
Sirianët votojnë në zgjedhjet lokale për herë të parë pas shtatë vjetësh
Facebook, Twitter merren në pyetje nga Kongresi amerikan
Obama dhe Bush nderojnë John McCain, Trump nuk merr pjesë
Thirrje Rusisë që të parandalojë “katastrofën tjetër humanitare” në Siri
Bullgari: Të paktën 16 të vdekur nga aksidentimi i një autobusi
Vdiq McCain – heroi i luftës që u shndërrua në ikonë politike
Hahn: Referendumi për Maqedoninë do të thotë zgjedhje midis ardhmërisë në BE dhe izolimit
Trupat amerikane do të vazhdojnë të qëndrojnë në Irak
Erdogan thotë se “do ta ndryshojë lojën” ndaj sanksioneve që dobësuan ekonominë
Arabia Saudite akuzohet se po ndalon myslimanët e Katarit të kryejnë Haxhin
Inxhinieri italian paralajmëroi se ura e Gjenovas duhej të rindërtohej
Në Genova, konfirmohen 11 të vdekur nga shembja e urës
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari