Bota & Rajoni
Nga sulmet ajrore amerikane në Somali vdesin 62 militantë të grupit Al-Shabaab
Katër persona humbin jetën pas përplasjes së helikopterit në Porto
Putin kërkon kontrollimin e muzikës rep në Rusi
Korea Veriore dënon sanksionet nga Shtetet e Bashkuara
Opozita në Serbi zotohet për vazhdimin e protestave masive
Vdes viktima e pestë e sulmit në Strasburg
Turqia: Trump mund ta ekstradojë Gylenin
ShBA: ISIS në Siri i ka ditët e numëruara
Dita e 12-të e protestave të studentëve në Shqipëri
SHBA, emigrantja 7-vjeçare vdes e dehidratuar pasi kapen në kufi
Senati amerikan akuzon princin saudit për vrasjen e Khashoggit
Kryeministri dhe studentët, nesër në Parlament
Efektivja Muka plagos rëndë në protestë, operohet me sukses në Turqi
Hungaria s’ka përgjigje  për ekstradimin e Gruevskit
May i mbijeton votëbesimit
Ja kush është vrasësi “i radikalizuar” në Strasburg
Brazili mund ta braktisë paktin e OKB-së për emigrantët
Komandanti i NATO-s sot për vizitë në Shkup
Brukseli kundërshton rihapjen e negociatave për Brexit
Vijnë ftesat e para tek kosovarët për të qenë pjesë e Mëngjesit të Lutjeve në Washington
Zbulohet karta e identitetit kur Putin ishte në policinë sekrete gjermane
Brexit, May: Rrëzimi i propozimeve të mia, sjell kaos
6 të vdekur në një klub nate
Vrasja e Khashoggit: CIA “nuk e fajësoi” princin e kurorës
Uashingtoni dhe Pekini ulin tensionet tregtare
Udhëheqësit e BE-së mbështesin marrëveshjen e Brexitit
SHBA, Ukraina dhe Rusia
Ukraina konsideron shpalljen e gjendjes së luftës, pas sulmit të Rusisë në anijet e saj
Suedi, bisedime për çështjen e Jemenit
Perëndimi anohet kah Ukraina, dënon “agresionin” e Rusisë
Ambasada amerikane në Jeruzalem, përsëri në qendër të debateve
Trump mund të anulojë takimin me Putinin për shkak të Ukrainës
Udhëheqësit botërorë në samitin e G20-ës, dakort për pak gjëra
SHBA do të dërgojë luftanije në Detin e Zi?!
Mesazhe urimi për festën hebraike të Hanukah-s
SHBA i jep “goditjen” e parë Arabisë Saudite
Paqartësi mbi një marrëveshje tregtare përfundimtare SHBA-Kinë
Samiti i G20-ës nën hijen e krizës në Ukrainë dhe të luftës tregtare
Ukraina shton thirrjet ndaj “Gjermanisë dhe aleatëve” për rritje të prezencës në Detin e Zi
Paqartësi për statusin e marrëdhënieve tregëtare SHBA-Kinë
Britania mund të anulojë Brexit-in?!
Në rrezik traktati INF për raketat bërthamore me rreze të mesme
Mueller rekomandon lirimin e Flynnit nga dënimi me burgim
Vdiq ish presidenti amerikan George H.W Bush
Vetëm këtë vit në Kosovë kërkuan azil mbi 400 persona, shumica nga Afganistani dhe Siria
Deutsche Bank nën dyshime për pastrim parash
Macron shtyn përpara taksën për naftë pavarësisht protestave
Tusk rekomandon që BE-ja të miratojë marrëveshjen për Brexitin
Trump thotë se mund të vizitojë zonat e luftës në Afganistan
XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari