‘Çartet’ e veja e Millosheviqit: Nuk ia shesë shtëpinë Qazimit

11.03.2015 18:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
‘Çartet’ e veja e Millosheviqit: Nuk ia shesë shtëpinë Qazimit

Pas lajmit se biznesmeni kosovar, Qazim Osmani ia ka mësyrë viles së ish diktatorit Sllobodan Millosheviq, ka reaguar ashpër bashkëshortja e tij, Mira Markoviq.

Qazim Osmani i njohur si Felix-i, përmes ish ministrit Millutin Mërkonjiq, po tenton ta blejë vilën e Millosheviqit në Dedinje, e cila kushton rreth 4.2 milionë euro, raporton Indeksonline.

Pas lajmit, Mira Markoviq është çmendur fare. “Mira Markoviq nuk dëshiron as të dëgjojë për atë që biznesmeni kontrovers shqiptar, Qazim Osmani është i gatshëm ta blejë vilën, edhe pse për të ofron 3.5 milionë euro”, shkruan Kurir.

Osmani më herët ka deklaruar se nuk ka rëndësi se e kujt është shtëpia, për të e rëndësishme është se i ka pëlqyer ajo.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Palmer: Do t’i zgjidhnin më mirë mosmarrëveshjet Kosova e Serbia, po ta njihnin njëra-tjetrën

Palmer: Do t’i zgjidhnin më mirë mosmarrëveshjet Kosova e Serbia, po ta njihnin njëra-tjetrën

Agron Matjani, ish-prokurori  gjendet i vdekur në banesën e tij

Agron Matjani, ish-prokurori gjendet i vdekur në banesën e tij

Appathurai: NATO-ja shpreson për marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

Appathurai: NATO-ja shpreson për marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

VV-LDK me qëndrime të betonuara për ndarjen e pushtetit

VV-LDK me qëndrime të betonuara për ndarjen e pushtetit

​Haziri: Po e ndërtojmë koalicionin në mirëbesim në mënyrë që në qeverinë LVV-LDK mos të ketë ‘bomba të kurdisura’

​Haziri: Po e ndërtojmë koalicionin në mirëbesim në mënyrë që në qeverinë LVV-LDK mos të ketë ‘bomba të kurdisura’

Kusari-Lila: Nuk besoj se ka parti në Kosovë që dëshiron zgjedhje të reja parlamentare

Kusari-Lila: Nuk besoj se ka parti në Kosovë që dëshiron zgjedhje të reja parlamentare

Palmeri thotë se njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve

Palmeri thotë se njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve

Adrian Çollaku: Negociatat LVV-LDK, pazar politik – fiton ai që reziston më shumë

Adrian Çollaku: Negociatat LVV-LDK, pazar politik – fiton ai që reziston më shumë

Veseli: Në opozitë do të jemi zëri i qytetarëve

Veseli: Në opozitë do të jemi zëri i qytetarëve

Samiti i NATO-s: Trump e quan dyfytyrësh Trudeau-n

Samiti i NATO-s: Trump e quan dyfytyrësh Trudeau-n

Heldt i drejtohet VV-së e LDK-së: Mblidheni parlamentin, qeveria të formohet sa më shpejt

Heldt i drejtohet VV-së e LDK-së: Mblidheni parlamentin, qeveria të formohet sa më shpejt

Memli Krasniqi: VV e LDK të interesuara vetëm për kolltuqe, i harruan shpejt premtimet e programin

Memli Krasniqi: VV e LDK të interesuara vetëm për kolltuqe, i harruan shpejt premtimet e programin

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Pacolli: Ndihëm krenar më atë që Kosova po bën për Shqipërinë

Pacolli: Ndihëm krenar më atë që Kosova po bën për Shqipërinë

Si u përgatitën nxënësit për testin PISA?

Si u përgatitën nxënësit për testin PISA?

Shkup: Rezultati i dobët në PISA, pasqyrim real i cilësisë së arsimit

Shkup: Rezultati i dobët në PISA, pasqyrim real i cilësisë së arsimit