Capital T vazhdon humanitetin per te prekurit nga termeti

29.11.2019 12:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Capital T vazhdon humanitetin per te prekurit nga termeti

Reperi kosovarë Capital T ka qënë i gatshëm për të ndihmuar njerëzit e prekur nga termeti që nga lajmi i parë.Së pari reperi kishte ofruar banim për një numër të caktuar në Prishtinë me të gjitha shpenzimet e paguara.Dhe ju bëri thirrje dhe vipave të tjerë të ofrojnë ndihmën e tyre.

Por ai nuk u ndal me kaq, Capital vendosi qe ta merrte personalisht përsipër dhënjen e ndihmave tek njërëzit në nevojë.Ai mbushi automjetet me të gjitha gjërat e nevojshme dhe u nis edhe vet në Shqipëri.

Më vonë me keqardhje Capital njofoti qe shuma nga ndihmat e Kosoves po keqperdoreshin dhe nuk po mbrrinin tek njerëzit qe kishin nevojë për to.

Në një postim në instagram ai shkruan:”Apel ska me nevoje per ndihma ne depot shteterore qe thuhet se edhe po keqperdoren, sepse te gjitha depot qe mbledhin ushqim e veshmbathje qe kontrollohen nga shteti jane te stermbushura.Dhe sipas infove qe kam spo shperndahen te njerezit ne nevoje por po ruhen per qellime te tjere.Tani ndihmat i beni direkt neper fshatrat e prekura ku keni mundesi ndersa keqperdorimet qe po behen le ti mbajne ne ndergjegjen e tyre ata qe po i bejne spese gjithcka zbulohet shume shpejt”

Mirepo pavarsisht keqperdorimit te ndihmave te tij Trimi (Capital T) nuk u ndal aspak ai vazhdoi ti dergoj ndihmat personalisht tek fshatrat e prekura.Sot postoi ne instagram ku tregoi qe pavarsisht asaj qe po ndodh duhet te jemi me pozitivitet.

INFOSOT

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Selena Gomez lut fansat për vendin e parë

Selena Gomez lut fansat për vendin e parë

Kate Upton flet për jetën pas lindjes së vajzës

Kate Upton flet për jetën pas lindjes së vajzës

Si e paramendojnë meshkujt femrën ideale

Si e paramendojnë meshkujt femrën ideale

“Ti je inspirim”, Rita zgjedh fjalët më të ëmbla për nënën

“Ti je inspirim”, Rita zgjedh fjalët më të ëmbla për nënën

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Kompania si motër e “Google” bën namin, mbërrin vlerën një trilionë dollarë!

Kompania si motër e “Google” bën namin, mbërrin vlerën një trilionë dollarë!

Makina ku u vra Tupac Shakur shitet 1.7 milionë dollarë, ende ka plumbin në derë (Foto)

Makina ku u vra Tupac Shakur shitet 1.7 milionë dollarë, ende ka plumbin në derë (Foto)

Nëse i heqni qimet e hundës mikrobet dhe grimcat pranë folikulave mund të futen brenda dhe të shkaktojnë infeksion

Nëse i heqni qimet e hundës mikrobet dhe grimcat pranë folikulave mund të futen brenda dhe të shkaktojnë infeksion

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Pedofili meksikan lidhet dhe rrihet para se t’i vendosin flakën

Pedofili meksikan lidhet dhe rrihet para se t’i vendosin flakën

Sportistja më seksi në botë që s’ka fituar asnjë trofe në sport

Sportistja më seksi në botë që s’ka fituar asnjë trofe në sport

Kanye West ndalon veturën e tij 200 mijë euroshe për të ndihmuar një të pastrehë

Kanye West ndalon veturën e tij 200 mijë euroshe për të ndihmuar një të pastrehë