Capello: VAR-i përmirësohet me vendosjen e një trajneri pranë zyrtarëve në kabinë

14.01.2018 14:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Capello: VAR-i përmirësohet me vendosjen e një trajneri pranë zyrtarëve në kabinë

Trajneri i njohur italian, Fabio Capello beson se teknologjia VAR mund të përmirësohet duke vënë një trajner pranë zyrtarëve në kabinë.

Teknologjia e re u prezantua në Serie A nga ky sezon dhe ka dhënë rezultate të përziera.

Kjo pasi shumë trajnerë u ankuan se ka mungesë konsekuence në mënyrën se si trajtohen incidentet.

Ndërsa, disa të tjerë mendojnë se me VAR-in gjithçka është në rregull dhe të gjitha gjërat e fushës po vihen në pah.

Sipas Capellos në këtë kabinë duhet të vendoset një trajner me përvojë

Por, Capello mendon se pjesë e zyrtarëve që mbikëqyrin teknologjinë duhet të jetë edhe një trajner në mënyrë që vendimi të jetë më legjitim.

“Me qëllim të përmirësimit të përdorimit të kësaj teknologjie, unë do të vendosja një trajner pranë zyrtarëve të VAR në kabinë, kështu që ka një pamje më të plotë”, ka thënë fillimisht Capello për gazetën Tuttosport.

“Gjyqtarët janë një botë e ndarë dhe unë mendoj se duke vënë një trajner me përvojë në krahut pranë tyre, VAR-i do të krijojë më shumë progres”, përfundoi trajneri i njohur italian.

Ndryshe, në Serie A edhe përkundër vendosjes së teknologjisë ka pasur shumë polemika për vendimet e gjyqtarëve, të cilët janë akuzuar për favorizime për skuadra të caktuara. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ndryshimi i vërtetë mes femrave seksi dhe atyre të bukura

Ndryshimi i vërtetë mes femrave seksi dhe atyre të bukura

Skena të pabesueshme të rrahjes në kualifikueset “Kina 2019”: Loja u ndërpre shkaku i përjashtimit të 13 basketbollistëve

Skena të pabesueshme të rrahjes në kualifikueset “Kina 2019”: Loja u ndërpre shkaku i përjashtimit të 13 basketbollistëve

Më i vlefshëm se nafta, mafia e vjedh në plazhe

Më i vlefshëm se nafta, mafia e vjedh në plazhe

Do ta harroni "bombën" e RTK-së, kur ta shihni nënën e saj

Do ta harroni "bombën" e RTK-së, kur ta shihni nënën e saj

Nënat adoleshente e prindërit me diferenca të mëdha moshe lindin më shumë autikë

Nënat adoleshente e prindërit me diferenca të mëdha moshe lindin më shumë autikë

Real Madridi është bërë gati që të luajë pa Ronaldon në edicionin e ri

Real Madridi është bërë gati që të luajë pa Ronaldon në edicionin e ri

WhatsApp sjell një tipar të ri të cilin e ka kopjuar nga Telegram

WhatsApp sjell një tipar të ri të cilin e ka kopjuar nga Telegram

Rita Ora tregon gjoksin si asnjëherë më parë

Rita Ora tregon gjoksin si asnjëherë më parë

Munishi: Anglia duhet të luajë 4-4-2, penalltia nuk ishte, gjyqtarit i iku loja nga dora

Munishi: Anglia duhet të luajë 4-4-2, penalltia nuk ishte, gjyqtarit i iku loja nga dora

Gruaja e Xhakës në Rusi për ta mbështetur bashkëshortin, sjell pamje nga stadiumi

Gruaja e Xhakës në Rusi për ta mbështetur bashkëshortin, sjell pamje nga stadiumi

Si të largojmë alergjinë në mënyrë natyrale

Si të largojmë alergjinë në mënyrë natyrale

Në të ardhmen në dete do të ketë më shumë plastikë se peshq

Në të ardhmen në dete do të ketë më shumë plastikë se peshq

Sensori teknologjik i Vivos mund të jetë e ardhmja e njohjes së fytyrës në telefon

Sensori teknologjik i Vivos mund të jetë e ardhmja e njohjes së fytyrës në telefon

Klubi grek anulon transferimin e shqiptarit Idriz Batha për shkak se bëri shqiponjën me duar

Klubi grek anulon transferimin e shqiptarit Idriz Batha për shkak se bëri shqiponjën me duar

Këshilla nga psikologët: Si ta shmangni divorcin

Këshilla nga psikologët: Si ta shmangni divorcin

Gramos Koci, sozia shqiptare e Ibrahimovicit tregon për reagimet e njerëzve kur e shohin në rrugë

Gramos Koci, sozia shqiptare e Ibrahimovicit tregon për reagimet e njerëzve kur e shohin në rrugë