Capello: Juventusit do ta fitojë edhe titullin e tetë me radhë

16.05.2018 15:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Capello: Juventusit do ta fitojë edhe titullin e tetë me radhë

Fabio Capello ka thënë se cikli i Juventusit nuk është mbyllur dhe se do ta fitojë edhe titullin e tetë.

Bianconerët e kanë fituar titullin e shtatë me radhë në fundjavën që lamë pas, por edhe Kupën e Italisë për të katërtin vit me radhë.

Gianluigi Buffon po largohet nga futbolli, ndërsa Kwadwo Asamoah dhe Stephan Lichtsteiner po largohen, por shumë kush e sheh dominimin e Juventusit me vazhdimësi.

“Jam i pajtimit kur thonë që cikli i Juventusit nuk është mbyllur”. I

“Rivalët e tyre janë shumë pas dhe mendoj që do ta fitojnë edhe kampionatin e tetë me radhë”.

“Kjo pasi në futboll llogariten organizimi dhe dëshira dhe aty nuk ka ngopje”, ka thënë Capello për Corriere dello Sport.

Capello i ka fituar dy Scudetto me Juventusin, po që u hoqën shkaku i skandalit të Calciopolit. /Telegrafi/  

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Barcelona 5-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Suarez ylli i ndeshjes

Barcelona 5-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Suarez ylli i ndeshjes

Vetëm ky ushtrim mund t’jua përgjysmojë rrezikun nga vdekja

Vetëm ky ushtrim mund t’jua përgjysmojë rrezikun nga vdekja

Goli i Coutinhos u ndërtua nga 30 pasime, nuk kishte ndodhur nga 2005/06

Goli i Coutinhos u ndërtua nga 30 pasime, nuk kishte ndodhur nga 2005/06

Kryevepër nga Xhaka, prishtinasi realizon gol të mrekullueshëm nga gjuajtja e lirë

Kryevepër nga Xhaka, prishtinasi realizon gol të mrekullueshëm nga gjuajtja e lirë

Reuters: Pronari i Leicesterit ishte vetë i pesti në bordin e helikopterit të rrëzuar

Reuters: Pronari i Leicesterit ishte vetë i pesti në bordin e helikopterit të rrëzuar

Era Istrefi zbulon bashkëpunimin e radhës në arenën ndërkombëtare

Era Istrefi zbulon bashkëpunimin e radhës në arenën ndërkombëtare

Askujt nuk i intereson ky detaj që u ndodh femrave pas marrëdhënieve seksuale

Askujt nuk i intereson ky detaj që u ndodh femrave pas marrëdhënieve seksuale

Juventusi pas talentit të Cityt, Foden mund të transferohet si lojtar i lirë

Juventusi pas talentit të Cityt, Foden mund të transferohet si lojtar i lirë

Nderohet figura e Fadil Vokrrit në Ohër

Nderohet figura e Fadil Vokrrit në Ohër

Mënyrë jashtëzakonisht e thjeshtë që të eliminoni ftohjen për vetëm një mbrëmje

Mënyrë jashtëzakonisht e thjeshtë që të eliminoni ftohjen për vetëm një mbrëmje

Mata është dëshira e madhe e Emeryt

Mata është dëshira e madhe e Emeryt

DeRozan shkëlqen në fitoren e Spurs ndaj Lakers, Bostoni ja shkakton Detroitit humbjen e parë

DeRozan shkëlqen në fitoren e Spurs ndaj Lakers, Bostoni ja shkakton Detroitit humbjen e parë

Bie në peshë, tani po i ndodh diçka e tmerrshme!

Bie në peshë, tani po i ndodh diçka e tmerrshme!

Ermir Lenjani shënon në humbjen e Sionit ndaj Young Boysit

Ermir Lenjani shënon në humbjen e Sionit ndaj Young Boysit

Djemtë e artë të Kosovës! Përfaqësuesja U-18 në hendboll fiton garën ‘IHF Trophy’

Djemtë e artë të Kosovës! Përfaqësuesja U-18 në hendboll fiton garën ‘IHF Trophy’

Gripi dhe ftohja e zakonshme

Gripi dhe ftohja e zakonshme