Caktohen vazot e Ligës së Kombeve, Kosova dhe Shqipëria mësojnë kundërshtarët (Foto)

07.12.2017 19:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Caktohen vazot e Ligës së Kombeve, Kosova dhe Shqipëria mësojnë kundërshtarët (Foto)

Tanimë janë zbuluar të gjitha vazot e katër grupeve për Ligën e Kombeve, ku pjesë e tyre janë edhe Kosova dhe Shqipëria.

Përfaqësuesja e Kosovës dhe Kombëtarja e Shqipërisë kanë mësuar vazot e tyre brenda grupeve përkatëse, C dhe D.

Kështu, Kosova është vendosur në vazon e katërt të Grupit D, ku pjesë e tij janë edhe Andorrën, San Marinon dhe Gjibraltarin.

Në anën tjetër, Shqipëria ka përfunduar në vazon e dytë të Grupit C, së bashku me Greqinë, Serbinë dhe Norvegjinë.

Vazot e grupit D, ku bënë pjesë Kosova

Megjithatë, Kosova dhe Shqipëria nuk do të kenë ndeshje mes skuadrave brenda vazove të tyre.

Vazot e grupit C, ku bënë pjesë Shqipëria

Sistemi i ndeshjeve do të jetë me ekipet tona kombëtare që do të luajnë me nga një skuadër prej secilës vazo brenda grupit.

Ndryshe, shorti për fazën e grupeve do të hedhet më 24 janar të vitit 2018. /Telegrafi/

Orari i ndeshjeve:

1.6-8 shtator 2018

2.9-11 shtator 2018

3.11-13 tetor 2018

4.15-17 tetor 2018

5.15-17 nëntor 2018

6.18-29 nëntor 2018

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Studimi, të vetëpunësuarit janë më të lumtur

Studimi, të vetëpunësuarit janë më të lumtur

Raiola: Italia, skuadër që ta shpif, Donnarrumma mund të largohet nga Milani

Raiola: Italia, skuadër që ta shpif, Donnarrumma mund të largohet nga Milani

Manushi ngacmon Rike Roçin "live" për futbollistin, ja si i përgjigjet ajo!

Manushi ngacmon Rike Roçin "live" për futbollistin, ja si i përgjigjet ajo!

Rastet kur njerëzit nuk kanë pasur frikë të duken sikur “të çmendur” – përmes 15 fotografive (Foto)

Rastet kur njerëzit nuk kanë pasur frikë të duken sikur “të çmendur” – përmes 15 fotografive (Foto)

Kur Pogba e takoi Messin për herë të parë iu duk shumë i shkurtë, por menjëherë e kuptoi se gjithçka që bënte ai ishte e veçantë

Kur Pogba e takoi Messin për herë të parë iu duk shumë i shkurtë, por menjëherë e kuptoi se gjithçka që bënte ai ishte e veçantë

Gratë e futbollistëve, "pushtojnë" plazhin e Dubai (Foto)

Gratë e futbollistëve, "pushtojnë" plazhin e Dubai (Foto)

Kërcimi befasues i nëntëvjeçares pranë përformuesit të rrugës (Video)

Kërcimi befasues i nëntëvjeçares pranë përformuesit të rrugës (Video)

Mayweather: Mund të investoj te Newcastle Unitedi dhe mund ta transferoj Ronaldon

Mayweather: Mund të investoj te Newcastle Unitedi dhe mund ta transferoj Ronaldon

Ja pozicionet e punës në teknologji që fitojnë më shumë para

Ja pozicionet e punës në teknologji që fitojnë më shumë para

Studenti gjerman zbulon “derën sekrete” në bodrumin e universitetit të tij – pastaj vazhdon për të zbuluar se për çfarë bëhet fjalë! (Video)

Studenti gjerman zbulon “derën sekrete” në bodrumin e universitetit të tij – pastaj vazhdon për të zbuluar se për çfarë bëhet fjalë! (Video)

Motoçikleta me rimorkio “pushtohet nga fantazma”, shihet duke lëvizur drejt një makine që po kalonte rrugës (Video)

Motoçikleta me rimorkio “pushtohet nga fantazma”, shihet duke lëvizur drejt një makine që po kalonte rrugës (Video)

Juve qetëson tifozët, lëndimi i Chiellinit nuk është serioz

Juve qetëson tifozët, lëndimi i Chiellinit nuk është serioz

U 'zhduk' për një kohë të gjatë, rikthehet e transformuar Ermela e BB4

U 'zhduk' për një kohë të gjatë, rikthehet e transformuar Ermela e BB4

Herolind Shala në formacionin e javës në Superligën e Danimarkës

Herolind Shala në formacionin e javës në Superligën e Danimarkës

Por tani çfarë pritet nga Angela Martini, modelja duket 'vrastare'

Por tani çfarë pritet nga Angela Martini, modelja duket 'vrastare'

BE-ja thirrje qyteteve Evropiane për të përfituar Wi-Fi falas

BE-ja thirrje qyteteve Evropiane për të përfituar Wi-Fi falas